gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

DÜnyadakİ İlk KuŞ

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

En eski kuş fosillerıne 1981 yılında...Federal Almanya'nın Bavyera eyaletindeki bir kireç ocağında rastlandı.1877 yılında ıkıncı bır fosil bulundu.Ve aradan cok uzun zaman geçtikten sonra,üçünçü fosil 1955'de gün ışıgına çıkarıldı.İlgi çekici nokta.bu 3 kalıntının bırbırlerıne sadece 15 kilometre uzaklıkta ele geçirilmesiydi... Bilginler,üç fosilin de aynı türe ait olduğunu sanmaktadırlar.ARCHAEOPTERYX LİTHOGRAPHİCA,Ya da kısaca ARCHEOPTERYX....Tahminen 150 milyon yıl önce yaşayan bu kış,aşağı yukarı saksağan büyüklüğündeydi,Sürüngenlerdeki gibi uzamış 20 kuyruk omuru vardı...Her kanadında 3 keskin sivri tırnak ağzındada keskin dişler bulunuyordu...Bütün bunlara ragmen o bir kuştu ve uçabiliyordu ama cağdaşları kadar değil...

Kaynak...Bilgi Kaynağı Ansiklopedisi...

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: DÜnyadakİ İlk KuŞ
    paylaşım için saol arkadaşım

3. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

İLGİNÇ ....emegıne saglık hayatım

4. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

guzel paylasimin icin cok tskler canim

DÜnyadakİ İlk KuŞ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Kuşun Dünyaya Gelişi

Bir Kuşun Dünyaya Gelişi

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Dünyanın İlk CEP TELEFON'u

Dünyanın İlk CEP TELEFON'u

ilk cep telefonu ne kadardı Motorola DynaTAC 8000x Dünyanın ilk üretilen cep telefonu "Motorola Dynatac 8000x" modelidir ve 6 mart 1983 yılında piyasaya sunulmuştur. Buluşun ilk temelleri 1968 yılında aynı radyo frekanslarının diğer bir alandaki cihaza hücresel teknoloji aracılığıyla (cell) aynı anda aktarılması ile atıldı. Bunu izleyen 15 yılda motorola yaklaşık 100 milyon...
  3. Dünyanın ilk yerleşim yeri..

Dünyanın ilk yerleşim yeri..

dünya resmi dünyanın resimleri dünya tarihteki ilk yerleşim yerleri dünyanın resmi Dönem ödevimdi 90 almıştım hiç unutmam neymiş efendim ansiklopedi yerine netten araştırsam daha iyi sonuçlar alabilirmişim... taaa orta 3 e gidiyorum bırak ozamanlar neti kullanmayı bile bilmiyordum ki bilen bile çok azdı....geçenlerde kuzenim bu konu hakkında ödevi olduğunu söyledi tam zamanı dedim.... 9000...
  4. Dünyanın İlk Aşk Şiiri

Dünyanın İlk Aşk Şiiri

Dünyanın ilk aşk şiiri, ilk aşk şiiri, kim yazmıştır, kime yazmıştır, neden yazmıştır konuları hakkında detaylı bilgi alalım Aşk yeni eski yüzyıl farkı dinlemiyor melekler.Göründüğü gibi aşk her yerde. Şiir yazmak her yerde ve zamanda. Eskiden bile aşk şiirleri yazılıyormuş. Sadece günümüze has birşey değil demek ki. Dünyanın (bilinen) ilk aşk şiiri, İstanbul Arkeoloji Müzesinde...
  5. Dünyanın ilk akılsız telefonu

Dünyanın ilk akılsız telefonu

telefon cep telefonu akılsız telefon bilgiler burada.Malum devir teknoloji devri akıllı arabalar , telefonlar hatta akıllı ev eşyalarıda bu ilerleyen teknolojiden faydalanıyorlar.Bugüne kadar hep yeni özelliklerle çıkan telefonlara alıştık,akıllı telefonlar, bilgisayarlar.Bende yeni demlenmiş çayımla (bana eşlik ediyor :) ) internette bu yenilikleri araştırıyordum ki , biri çok dikkatimi çekti...

Sayfayı Paylaş