Dünyam başıma yıkıldı'!!!!!!!!!!

biliyorum yanlş birşy yaptğımın ama anlayamıyrm işte mantığım kavramıyor bunu istemiyorumm:(((((( annemden bşka kmsem yoktu al işte onu da kaybettim.ben zaten evlenmycem ki ona bakrdım:(nefret ediyorm zaten evlilikten

biliyorum yanlş birşy yaptğımın ama anlayamıyrm işte mantığım kavramıyor bunu istemiyorumm:(((((( annemden bşka kmsem yoktu al işte onu da kaybettim.ben zaten evlenmycem ki ona bakrdım:(nefret ediyorm zaten evlilikten

Canim benim yasinin kac oldugunu bilmiyorum ama inanki zamani geldiginde sen bile kendine sasiracaksin bir bakmissin ki yuva kurma heyecani yasiyorsun o yuzden biraz zamana birak, kendini annenin yerine koy senin KIZIN sana oyle yapsaydi sen ne duruma duserdin canim??? annenin acisindanda cok zor bir durum canim onunda hisleri var sonucta oda bir insan duygulari ve kalbi olan bir insan ustelik seni 9 ay karninda tasiyan insan. o yuzden ona bu firsati vermelisin nefreti ve kini sil o temiz kalbinden yureginden canim inan bak kendinde cok ferahliyacaksin, biliyorum cok zor bir durum ama sende biraz caba goster.

Yasemin hiç anlamadım seni. Yaşın küçük mü bilmiyorum ama azcık olgun davranmalısın. Belki annen senin tepkinden sakınıp anlatmıyordur, o da paylaşmak ister ikimbilir kızıyla. Kolay değildir hem onun için. Ayrılarsa, annenin de bir hayat kurmaya hakkı var, ilk evliliği yolunda gitmedi diye hayata mı küssün. Evlenecek barklamacak, yaşı uygunsa kimbilir çocuk da yapacak. Sen de işini gücünü bulup yolunu bulursun. evli çiftlere tepkin ailenden kalma bir tepki ama bir sürü mutlu çift var. Sen de belki mutlu olduğun bir limana sığınıp kendine geleceksin. Yaralarını saracak belki sevdiğin adam. Hepimiz güzle şeyler yaşamayı hak ediyoruz, olumsuz şeyler yaşamamız hayatın hep böyle olacğının kanıtı olamaz. Benim annem olsaydı, hele de onu seven doğru düzgün bir adam olsaydı, ben çok mutlu olur heyecanlanır annemi desteklerdim. Yarın sen evlensen aile büyüklerine bişi olsa annen ortada kalcak yazık değil mi ona da?

tşk ederim hepnize ama annem gizliyor ki benden.üstelik zaten rüyamın da oldğu gibi bni çok zor şartlarda büyüttü ve evlenmeyi de hiç düşünmedi.ona da yapıldı ailee tarafından baskılar evlen diye.birde şu durum var.annem beni bilir ben meslek sahibi olmadan da kmseyle evlenmez bundan eminim.konuşması beni deli ediyor ya.bende annmle babam ayrılmasından dolayı hiç sıcak bakmak ilişkilere nefret ederim.evli çftlerin yanında bile kalmaya tahammülüm yok ya.yüzünü bile görmek istemiyorum:((

annene hakksizlik etme...annenin de yeniden mutlu olmaya hakki var ve bu seni birakacak veyat ihmal edecek anlamina gelmiyor...bence olumlu bak ve annenle bu konu ile ilgili arkadasca konusabilirsin ...inan ki o da sen üzülme diye tedirgindir...sen annenle olumlu konusursan iyi yönde bakarsan , annende sana ilerde senin sevdigin biri oldugunda destek olur arka cikar...ama bildigim gibi su an senin zaten okul ödevlerin..siirlerin.. vs.. çok isin var ..ince islere kafana takma bence ve üzülme..bende basligi okudugumda gercekden kötü bir sey oldu sandim..

Ah canım ya belli yaşının küçük olduğu. Okuyor musun bilmiyorum ama oku canım benim, üniversiteye git, hangi şehirdesin bilmiyorum ama üniversite sırasında ailenin yanında kalman gerekmez, devlet bursla okutuyor, yurdunda barınma hakkı veriyor. En azından öğretmen ol, hemşire ol. Sonra da kendine uygun eş bul. Annen kendi hayatını kursun sen de kendininkini. Güzel düşün güzel olsun küçüğüm benim.:)

17 yşındayım blkide zamnla herşey yoluna grer.ama onlar evlenrse bnde dedemin yanında kalırım onların yanına ölsem de gitmem

bilmiyorum artık soru sorunca yüzüne bile bakmak gelmiyor içimden öyle bir nefret olştu içimde dinledğiniz için ve yardımlarınız için tşkler

ah be tatlım şuan yaşadıklarını düüşüncelerini anlıyorm anlamasınada birazda seni haksız buluyorm.Anneninde sevilmeye ihtiyacı yokmu evet sen belkide çok seviyosun ama ilerde evleniceksn olmazz deme olucak peki annen napıcak bence geç gelen bu mutluluğu kalp atışlarını hayal kurmasını elinden alma herkesn olduğu gibi annennde bi hayat arkadaşına ihtiyacı var sen onunla sonsuza kadar kalamıycaksın insan yükü ağır derler be tatlım evlensen sennle yaşasa senn olmasada mutlaka eşini rahatsz edicek annen.onun bi köşede sessz mahsun bi şekilde eşine hizmet etmesinimi yoksa eşiyle yanınıza gelip başı dik bi şekilde yiyip içip evine dönmesinimi istersn bak iyi düşün canm bu ikinci şansı annenn elinden almaya hakkın yok onunda sevilmeye yaşamaya mutlu olmaya hakkı var tatlım bi şans ver onlara pişman olmazsn....

babasız büyümek çok zor bilirim hele bide baban yanındayken babasız büyümek varki RABBİM düşmanıma bile yaşatmasın...annem bizi zor şartlarda büyüttü,evlenmedi doğrusu bizde karşıydık evliliğin ''e'' si gelince deli oluyorduk ama şimdi annemin evlenmesini o kadar çok istiyorum ki keşke şimdiki aklım o zaman olsaydı...
senin yaşın daha az sende ileride aşık olup evleniceksin sanırım kardeşlerin yok ilerde evleneceğin kişi anneni kabul etmeye bilir,dedenlerde yaşıyoruz diyorsun RABBİM uzun ömürler versin ama her canlı ölümü tatıcakdır o zaman annen yanlız kalıcak.sen kendi evinde olucaksın annenin birşeye ihtiyacı olduğu zaman her an her dakika yanında olamayacaksın.Bence yaşının getirisi ile anneni tamamı ile kaybedeceğini düşünüyorsun ama annenin yanında dur ona destek çık,bir kadın için şimdiki yaşantı çok zor tek başına yaşamak ev geçindirmek çok zor bunu kendi annemden biliyorum,annene destek çıkıcak birinin olacağını bilmek seni daha mutlu etmeli sen olmadığın zamanlarda... evlilik kötü değil yalnızlık kötü hayatta tek başına mücadele etmek kötü birde bu yönden düşün.

kendimi düşündüm senin yerinde.Annen senin ne psikolojide büyüdüğünü biliyor saklamasa çok iyi olurdu sana anlatacağı güne kadar bekle.ama ben sen yerinde olsam bana söylediği gün simdimi aklına geliyo biliyodum zaten diye tepki koyardım ama sen yapma bekara karı bosamak kolay derler o yuzden ben simdi rahat söylüyorum senin durumunu en iyi aynı derdi yasamıs ablaların bilir canım hayırlısı olsun :S

Geri