gebe
  1. halegür

halegür Forum Okuru

dünyamı döner güneşmi döner

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında halegür tarafından paylaşıldı.

dünya kendi etrafında dönerse ne olur dünya güneşin etrafında dönerse ne olur Merhabalar Melekler Mekanı,
    Merak ediyorum araştırıph bildirebilirmisiniz lütfen.
    Acaba dünyamı döner güneşmi döner ?

2. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    buraya yazana kadar google yazsaydın hemen cvp bulurdun:) dünya hem kendi etrafında hemde güneş etrafında döner.
    kendi etrafında dönerse:gece gündüz
    güneş etrafında dönerse:mevsimler oluşur.. okulda böyle anlatılmıştı :)

dünyamı döner güneşmi döner konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hüseyin Turan - Dünya Döner

Hüseyin Turan - Dünya Döner

Dünya döner Gitti yarim gitti gurbet ellere Uzuyor zalim geceler gün olmaz Razıyım görüpte can vermeye Yollar bile kokusunu getirmez Dünya döner, mevsim döner Başım döner, yar dönmez Yolaar biter yıllar biter Ömür biter dert bitmez Döküldü yaprağım kurudu dalım Yandıkça kıyıya vuruyor salım Umudum kesildi biçare halım Söylerim gönlüme sözüm dinlemez
  2. Güneşler dönerken

Güneşler dönerken

Dilindeki özleyişlerin cemreleri düşüyor şiirlerime Göğümde bulut, ırmağımda su, toprağımda sevinçle Ruhundaki şarkılarla çoğul sevinçlere doluyorum ben Bütün acıların öğütüldüğü bir değirmende bile sevdayı gözler yorgun yürek Yaşamın gizli bahçelerinde tüm sancılar bir gülden alır can suyunu bebeğim Ak düşen saçlarımı okşarken, sür dudaklarını seni seven gönlüme Gözlerini aydınlığıma...
  3. okeye dönerken...:D

okeye dönerken...:D

Arı sokmasına allerjisi olan dayımız sigara ve çay içerkene birde okeye dönerkene sokan arının umrunda olmayıp okeye döneceğim diye orada can veriyor...
  4. dönerim demiştin

dönerim demiştin

Soğuk bir sonbahar akşamıydı. Hava kararmış, yağmur başlamıştı. Düşlerimize yağmur yağıyordu ellerimizi. Gözlerin donuk bedenin halsizdi. Gizli bir el kalkış hazırlanan otobüse binmek için seni sürükler gibiydi. Sanki kalmak istiyordun. “baharda dönerim” demiştin hatırlıyor musun ?” Sakin beni unutma bekle.” Ben seni unutmadım sevgili, ben seni unutmadım. Bütün kış baharda...
  5. döner mi :(

döner mi :(

merhaba bayanlar çok tartışıyoruz kavga ediyoruz diyerek sevgilim beni terk eti sevgisinden şüphem yoktu çok şaşırdım lütfen bitmesin diye yalvardım hatta ama bana bırak böyle bi böyle kalsın bak bakalım ne oluyor diyerek gitti bende hoşçakal dedim sizce geri döner mi :(

Sayfayı Paylaş