gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Dünyanın Durduğu Gün Filmi izlenmeli

Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Oldum olasıya bilim kurgu filimlerini sevmişimdir. Mükemmel bir hayal gücü gerektiriyor bu filmleri yazmak ve oynamak. İşte onlardan bir taneside Dünyanın Durduğu Gün Filmi arkadaşlarım. [​IMG]
    Tür : Dram / Bilim Kurgu / Uzay / Felaket
    Gösterim Tarihi : 12 Aralık 2008
    Yönetmen : Scott Derrickson
    Senaryo : David Scarpa
    Müzik : Tyler Bates
    Yapım : 2008, ABD

Oyuncular

Keanu Reeves (Klaatu) , Jennifer Connelly (Helen) , Jaden Smith (Jacob) , Kathy Bates , John Cleese (Dr. Barnhardt)

1951 yapımı bir bilimkurgu klasiği olan The Day the Earth Stood Still'in yeniden yapımı olan filmde, ünlü bilimci Dr. Helen Benson (Jennifer Connelly) kendisini, insanlığı dünyanın beklediği krize karşı uyarmak için gelen uzaylı Klaatu (Keanu Reeves) yüzyüze bulur.

Helen’in kontrolü dışındaki bir takım güç merciileri Klaatu’ya düşman gözüyle bakarlar ve dünya liderleriyle temasa geçmesini önlerler. Helen ve üvey oğlu Jacob (Jaden Smith) da Klaatu’nun “Dünya dostu” bir uzaylı olmasının ölümcül sonuçlar da verebileceğini farkederler.

Helen’in yapması gereken, dünyayı yok etmek için gelen bu varlığa dünyanın kurtarılmaya değer bir yer olduğunu göstermektir; fakat bunun için çok geç kalmış olabilir.

1951’de efsanevi yönetmen Robert Wise tarafından çekilen film, bilmkurgu severler, yazarlar ve film yapımcıları için bir klasik haline gelmişti. Uzay aracı ile Washington D.C.’ye inen, insan görünümündeki uzaylı Klaatu’nun insanlığı insanın ta kendisinin yol açtığı tehlikelerden korumak adına dünya liderlerini uyarmasını konu alan filmde Klaatu, dev robot bodyguard’ı Gort’un da yardımıyla kendisini hapsetmeye çalışan otoritelerden kaçmaktaydı.

2. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Dünyanın Durduğu Gün Filmi izlenmeli
    bu filme gitmeyi düşünmüyordum ama arkadaşlar gidelim deyince uyumsağlamak adına gideğim ve o zamanda film ile ilgili yorumumu yazacağım :)

Dünyanın Durduğu Gün Filmi izlenmeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dünyanın en iyi 50 filmi!!!

dünyanın en iyi 50 filmi!!!

dünyanın en iyi 50 filmi en güzel 50 film dünyanın iyi filmleri filmler sıralaması filmi Sıra Reyting İsim Yıl 1. 9.1 The Godfather (1972) 2. 9.0 The Shawshank Redemption (1994) 3. 8.9 The Godfather: Part II (1974) 4. 8.8 The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) 5. 8.8 Shichinin no samurai (1954) 6. 8.8 Schindler's List...
  2. Dünya ile Desie Sinema Filmi

Dünya ile Desie Sinema Filmi

Filmin Yönetmeni : Dana Nechushtan Oyuncular : Maryam Hassouni, Eva van de Wijdeven Vizyon Tarihi : 6 Şubat 2009 Dünya ile Desie Dünya ile Desie sinema filmi alışıla gelmişin dışında Hollanda yapımı bir film. Sinema salonlarında Hollanda yapımı film görmek oldukça güç fakat filmi farklı kılan Hollanda yapımı olması değil Fas'ın gizemini sinema severlere sunması. Dünya ile Desie...
  3. Dünya ile Desie Filmi Tanıtımı

Dünya ile Desie Filmi Tanıtımı

Dünya ile Desie Dünya ile Desie sinema filmi alışıla gelmişin dışında Hollanda yapımı bir film. Sinema salonlarında Hollanda yapımı film görmek oldukça güç fakat filmi farklı kılan Hollanda yapımı olması değil Fas'ın gizemini sinema severlere sunması. Dünya ile Desie filminin konusu Dünya adındaki Faslı bir kız ile Desie adındaki Hollandalı bir kızın Fasa olan yolculuklarını...
  4. Dünya Savaşı Z Filmi Tanıtımı ve Fragmanı

Dünya Savaşı Z Filmi Tanıtımı ve Fragmanı

dünya savaşı z dünya savaşı z tanıtımı dünya savaşı z fragmanı Sevgili melekler, ünlü oyuncu Brad Pitt'in son filmi Dünyalar Savaşı Z, bu hafta ülkemizde vizyona giriyor. Hem yapımcı hem de başrol oyuncusu olarak Pitt'i göreceğimiz Dünyalar Savaşı Z'de izleyici zombi savaşlarının gerçek dehşetiyle yüzleştirilecek. İşte filmin kısaca konusu ve Türkçe tanıtım fragmanı... Gerry Lane...
  5. "Benim Dünyam" Filmi Gözyaşlarına Boğuyor

"Benim Dünyam" Filmi Gözyaşlarına Boğuyor

benim dünyam, benim dünyam oyuncuları, benim dünyam film konusu 25 Ekim de vizyonlara giren"Benim Dünyam" filmi gözyaşlarına boğmaya devam ediyor. Başrollerini Uğur Yücel, Beren Saat ve Ayça Bingöl'ün paylaştığı sinema filmin de Beren Saat doğuştan kör, sağır ve dilsiz bir genç kızı canlandırıyor. Sizlere filmin konusu ve detay bilgilerini paylaşıyoruz. Beren Saat,Uğur Yücel ve...

Sayfayı Paylaş