gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

dünyanın en büyük çikolatadan yapıyan sarayı

Konu, 'Guinnes Rekorları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Guinness Rekorlar Kitabına girmek isteyen bir Hırvat, çikolatadan dünyanın en büyük şatosunu yaptı. Hırvatistan devlet televizyonunun haberine göre, Krunoslav Budiseliç adlı Hırvat, başkent Zagreb'deki ana meydanda "inşa ettiği" şato için 24 saat çalıştı.

Budiseliç, 3 metre yüksekliğinde, 6 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğindeki şatoyu yaparken bir yerel üreticinin kendisine sağladığı ambalajlı 100 bin çikolata parçasını kullandı. Budiseliç'in şatosu 10 ton ağırlığında.

İnşaatın tamamlanmasının ardından şatonun "tuğlaları", engelli sporculara yardım için çalışan bir insanı yardım kuruluşunun yararına satıldı.

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: dünyanın en büyük çikolatadan yapıyan sarayı
    ellerine sağlık adminim

3. HaLLoWeeN*

HaLLoWeeN* Forum Okuru

vay anasını inanılmazzz....

dünyanın en büyük çikolatadan yapıyan sarayı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dünyanın en büyük motoru!

dünyanın en büyük motoru!

büyük motorlar dünyanın en büyük motoru dünyanin en motoru enbüyükmotorlar motorlar
  2. dünyanın en büyük motoru

dünyanın en büyük motoru

dünyanın en büyük motoru dünyanin en büyük motoru motorlar motor dunyanın buyuk
  3. İstanbul'a Avrupa'nın en büyük Adliye Sarayı

İstanbul'a Avrupa'nın en büyük Adliye Sarayı

Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, İstanbul Çağlayan’da Avrupa’nın "en büyük" adliye sarayını inşa edeceklerini bildirdi. Keşif bedeli 237 milyon 960 bin YTL olan projede, adliye binası yaklaşık 60 futbol sahası büyüklüğünde olacak. AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Varlıbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Adalet Bakanlığının...
  4. Dünyanın en büyük elması

Dünyanın en büyük elması

Topkapı Müzesi'ndeki ünlü "Kaşıkçı Elması" adını nasıl almış? Bu elmas Osmanlı Hazinesi'ne nasıl girmiş? Elmas kaç karattır? Dünyanın tanınmış elmasları arasında yeri nedir? Topkapı müzesindeki ünlü elmasa neden "kaşıkçı elması" denildiği hakkında muhtelif hikayeler varsa da, kanımca bunların doğru olanı, elmasın kesiminin oval olması ve dolayısıyla da kaşığa...
  5. Dünyanın En Güzel 10 Cumhurbaşkanlığı Sarayı

Dünyanın En Güzel 10 Cumhurbaşkanlığı Sarayı

Dünyann en güzel cumhurbaşkanlığı sarayları, köşkleri, nerelerde, hangi ülkelerde bulunur, hangileridir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Dün internette yabancı sitelerde gezinirken bu resimlere rastladım.Şimdi göreceğiniz resimler, dünyanın en güzel 10 cumhurbaşkanlığı sarayının resimleriymiş.Kim seçmiş bilinmez yalnız ilginç olan ,resimlerden birinde Türkiye...

Sayfayı Paylaş