gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Dünyanın En Romantik Kelimesi

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

romantik kelimeler fransızca güzel kelimeler dünyanın en güzel kelimeleri dünyanın en kelimesi Seni Seviyorum sözcüğü bana göre her dilde romantik ama yapılan araştırmaya göre Fransızca söylenişi en romantik kelime seçilmiş :tik:
    Merkezi Londra'da bulunan ''.............'' şirketi tarafından yapılan ve 320 dil uzmanının görüş bildirdiği ankette, Fransızca ''amour'' kelimesi küçük bir farkla İtalyan ''amore'' kelimesini geride bırakırken, İtalyanca da dünyanın en romantik dili seçildi.

En romantik kelimeler listesinin üst sıralarında yer alan diğer İtalyanca kelimeler arasında, İspanyolca'da da aynı anlama gelen ''belissima''(çok güzel) ve ''mi tesoro''(hazinem) bulunuyor.

Dünyanın ikinci en romantik dili Fransızca seçilirken üçüncülüğü İngilizce ve İspanyolca paylaştı.

Dil uzmanları, ''seni seviyorum'' ifadesinin söylenişinin en kaba olduğu dil olarak da Japoncayı seçti. Birisine Japonca seni seviyorum demek için ''watakushi-wa anata-wo ai shimasu'' demek gerekiyor.

2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    ilginç.... gerçektende insanlar neler düşünüp araştırıyor .. ama gerçektende o ne ole japonca baya bir abartmış olayı :)

3. Yar'e

Yar'e Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anlayacağım dilde ifade etmesi bana daha çok şeyler hissettirecektir, daha romantik gelecektir, bence tabiii :tik:

Dünyanın En Romantik Kelimesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyanın EN Romantik Şehirleri

Dünyanın EN Romantik Şehirleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Dünya'nın en romantik dili

Dünya'nın en romantik dili

dünyanın en romantik oyunu Eşinin romantik olmasını isteyen bir çok kadın var.Bu kadınlardan biri de benim:DEşimin romantik olmasını çok isterim ama benim canım kocacım odun geldi odun gider.Ya insan hiç olmazsa evlilik yıl dönümünü hatırlar:DAma yine de hakkını yemeyeyim o gün hatırlamasa başka zaman telafi ediyor.Romantik romantik konuşarak gönlümü alıyor.Ama kolaysa italyanca konuşsun....
  3. Kadınların dünyasının birkaç anahtar kelimesi vardır.

Kadınların dünyasının birkaç anahtar kelimesi vardır.

Bu durum kadınların hassasiyetinden kaynaklanır.Onların önemsedikleri ayrıntıların erkekler tarafından ihmal edilmesi, hatta önemsenmemesi onları kırar ve kızdırır Kadınların dünyasında hisler, ilişkiler, paylaşmak, sevmek çok önemlidir. Erkeklerin aksine kadınlar bir sorunları olduğunda bunu konuşarak paylaşmak isterler. Böylece rahatlar ve güven hissederler. Eğer karşısındaki onları...
  4. Dünyanın En Romantik Gölü

Dünyanın En Romantik Gölü

Dünyanın en romantk gölü, nerededir, neresidir, kaç metredir, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım. Gerçekten en romantik göl melekler. Kalp şeklinde harika bir görüntü veriyor. Kim eşiyle, sevgilisiyle gitmek istemez ki buraya :) Tamamen doğal kalp şeklinde bir göl. Norveç'te Kuzey kutbuna bin km uzaklıkta olan bu ada belki de dünyanın en güzel ve en ilginç yerlerinden bir...
  5. En Romantik Nikler

En Romantik Nikler

nikler en romantik nikler, duygusal nikler, msn sözleri, iletiler, 2011, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Msn iletinize koyabileceğiniz en romantik nikler aşağıda ki satırlarda; 1- Sana Ne Demeliyim Bilmiyorum.Güneşim Desem Güneş Batıyor.Hayatım DesemHayat Kısa.Gülüm Desem Oda Soluyor.Sana Canımmmm Demeliyim,Çünkü Bu CaN sENınle YaşIyO... 2- Sen benim içimde...

Sayfayı Paylaş