gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Dünyanın en tehlikeli turistik yeri

Konu, 'Çöplük' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

dünyanın en tehlikeli yerleri çinin turistik yerleri çin in turistik dünyanın en derin uçurumu yüksek uçurumu
    Çin'de dağın en tepesine yapılan tapınağa çıkmak için hayatını tehlikeye atan turistler[​IMG]zaman zaman ölümle burun buruna geliyor.Bütün bu tehlikelere rağmen binlerce turist canları pahasına bu manastırları ziyarete geliyor.İşte o fotoğraflar..

Çin'deki Xi şehrinin 100 kilometre doğusunda bulunan Hua Shan Dağı[​IMG] ülkeye gelen turistlerin akınına uğruyor.Çin'in 5 kutsal dağı ve tapınağından birisinin bulunduğu bu dağın tepesi tam 2 bin 160 metre yükseklikte.Tapınakta dağın en yüksek yerine yapılmış durumda.

M.Ö ikinci yüzyılda yapılan Daoist Batı Pik Tapınağı[​IMG] bu dik dağın içinde yaşadığına inanılan kendi ilahları için inşa edilmiş.Daoist rahipleri bu tapınaklarında kendi ilahlarının ruhlarını arındırdığına inanmışlar.O günden bu güne rahipler tapınakta bulunuyor.

Kuş uçmaz kervan geçmez yerlere yapılan bu tapınaklar günümüzde ziyaretçi akınına uğruyor.Ülkeye gelen turistler canları pahasına bu tapınaklara çıkıp hatıra fotoğrafı çektiriyor.Gerçekten de dağın en yüksek yerindeki tapınağa ulaşabilmek öyle kolay bir iş değil.Çinlilerin yaptığı derme - çatma tahtaların üzerinde yürüyüp[​IMG] dağcılar gibi çok keskin ve dik uçurumlara tırmanmanız gerekiyor.Yüzlerce metre yüksekliğindeki derin uçurumlardan yürüyebilmeniz için altınızda bir tahta[​IMG] tutunabilmeniz için de zincirler var.

Ekteki fotoğrafları görünce[​IMG] buraya çıkmak için insanda bayağı yürek olması gerektiği anlayacaksınız.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR...Çin'de dağın en tepesine yapılan tapınağa çıkmak için hayatını tehlikeye atan turistler[​IMG]zaman zaman ölümle burun buruna geliyor.Bütün bu tehlikelere rağmen binlerce turist canları pahasına bu manastırları ziyarete geliyor.İşte o fotoğraflar..

Çin'deki Xi şehrinin 100 kilometre doğusunda bulunan Hua Shan Dağı[​IMG] ülkeye gelen turistlerin akınına uğruyor.Çin'in 5 kutsal dağı ve tapınağından birisinin bulunduğu bu dağın tepesi tam 2 bin 160 metre yükseklikte.Tapınakta dağın en yüksek yerine yapılmış durumda.

M.Ö ikinci yüzyılda yapılan Daoist Batı Pik Tapınağı[​IMG] bu dik dağın içinde yaşadığına inanılan kendi ilahları için inşa edilmiş.Daoist rahipleri bu tapınaklarında kendi ilahlarının ruhlarını arındırdığına inanmışlar.O günden bu güne rahipler tapınakta bulunuyor.

Kuş uçmaz kervan geçmez yerlere yapılan bu tapınaklar günümüzde ziyaretçi akınına uğruyor.Ülkeye gelen turistler canları pahasına bu tapınaklara çıkıp hatıra fotoğrafı çektiriyor.Gerçekten de dağın en yüksek yerindeki tapınağa ulaşabilmek öyle kolay bir iş değil.Çinlilerin yaptığı derme - çatma tahtaların üzerinde yürüyüp[​IMG] dağcılar gibi çok keskin ve dik uçurumlara tırmanmanız gerekiyor.Yüzlerce metre yüksekliğindeki derin uçurumlardan yürüyebilmeniz için altınızda bir tahta[​IMG] tutunabilmeniz için de zincirler var.

Asagıdaki fotoğrafları görünce[​IMG] buraya çıkmak için insanda bayağı yürek olması gerektiği anlayacaksınız.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR...

2. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Dünyanın en tehlikeli turistik yeri

uyyyyy one yaa benim bakarken başım döndüüü

3. _TüLiN_

_TüLiN_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ben kesnlikle cesaret edemem yha

4. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

aman tövbe de..ben almayım canım..

5. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

bu ne yaaa :ahhhhh:

6. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

korkmayın yha yazın hepiciğinizi oraya götürecektimm:D:D::D:D

7. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18

maksat adrenalin olsun, ölüp gittikten sonra yemişim adrenalini :D

8. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ay ben bunu biliyorum ya gitmek isterdim ama korkarım düşerim falan..

9. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Simdi hamilelik psikolojisi karar veremedim guzelmi degilmi... ben dogurunca bi daha bakiyim en iyisi hahaha

10. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    gitmek lazım adrenalin süper olur ölmeden gidip görülmesi gereknler listesine eklemek lazım

11. best_dream

best_dream Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    512
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi ben 3.katta oturuyorum.Cam bile zor silerim.O kadar yükseklik korkum var.Hayatta çıkmam elin tapınağını görcem diye.
    Ayrıca aklıma takılan diğer soru adamlar bu teknoloji ile zor çıkarken o zaman insanlar nasıl çıkıyormuş buraya.Her yer kayalık.Ne yiyip ne içiyorlarmış.
    Birde yapmışken bir telefrik yapsalarmışta insanlar rahat etseymiş.

12. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Korktum valla o neydi öyle bi kaç adım atarsam öyle bi yerde ii valla burdan bakarken bile tırstım :D:D

13. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    bende beyendim manzara ne harikadır evde olmak isterim

14. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Yükseklik korkum yoktu ama bu resimlerden sonra korktum ya :S

15. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ben aklımı peynir ekmekle yemedım..

Dünyanın en tehlikeli turistik yeri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyanın en tehlikeli yolları

Dünyanın en tehlikeli yolları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Dünyanın En Tehlikeli Yolları

Dünyanın En Tehlikeli Yolları

tehlikeli manzaralar dünyanın en tehlikeli geçitleri dünyanın en zor geçitleri gecitler geçitler En tehlikeli yollar sıralamasının birinci basamağında, İtalyan Alp'lerinde yer alan Stelvio Geçidi yolu yer alıyor. Stelvio Geçidi yolu deniz seviyesinden tam 2757 metre yükseklikte. Yolculuk korkutucu olsa da, manzara nefes kesiyor. Bu eski ancak hala kullanılan yol, İsviçre'de....
  3. dünyanın en tehlikeli yolları

dünyanın en tehlikeli yolları

1. Yakutistanın'ın Rusya Sibirya Yolu 2. Bolivya'nın "Ölüm Yolu" 3. Rusya-Gürcistan "Askeri" Dağ Yolu 4. Nepal, Tibet & Bangladeş Yolu 5. En tehlikeli turistik tırmanma parkuru (Çin )
  4. Cassowaries Dünyanın en tehlikeli kuşu

Cassowaries Dünyanın en tehlikeli kuşu

Guinness rekorlar kitabına göre dünyanın en tehlikeli kuşu Cassowaries ismi verilen bu devekuşu ve hindiyi andıran kuş.Bu kuş türü Avusturalya ve Yeni Gine yağmur ormanlarında bulunmakla birlikte utangaç olmalarının yanında rahatsız edildiği takdirde tüm agresifliğini takınırmış.Uçan tekme atmasının yanında keskin gagasıylada ciddi hasarlara yol açabiliyormuş bu kuş...Bakıcılarına...

Sayfayı Paylaş