gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Dünyanın ilk ''Dikey Gemisi''

Konu, 'Adım adım Türkiye' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

ilk gemi resimleri ilk gemi resmi “Denizin uzay üssü” olarak adlandırılan bu gemiyi Fransız bir tasarımcı hazırladı.
    Fransız tasarımcı Jacques Rougerie dikey gemi projesinin hayata geçmesi için çok önemli bir adım atarak “The SeaOrbiter” isimli proje geliştirdi. Uluslarası uzay istasyonun kullandığı sisteme benzer bir teknikle çalışacak gemide deniz hayatını gözlemlemek üzere birçok laboratuvar bulunuyor. Tasarımcıya göre navigasyon tekniği ve özel gözetleme güvertesi olan gemi çok az bilinen denizin altındaki dünyayı bilim adamlarına tanıtacak. Gemi ile küresel ısınma araştırmaları daha kolaylıkla yapılacak.
    Sarkozy de projeye destek verdi

Rougerie’ye göre 32 milyon sterline mal olacak “uluslararası deniz istasyonu” gemisi yakında sefere çıkabilir. Geminin inşaa edileceğinden emin olduğunu söyleyen tasarımcı, “Olasılık bir yıl önce yarı yarıyaydı. Fakat şimdi yüzde 90 kesin olduğunu söylebileceğim” dedi. Projeye Fransa Devlet Başkanı Nicolas Sarkozy de destek vermişti. Sarkozy, Fransız gemi yapım şirketlerinin projeyle ilgilendiklerini yazın açıklamıştı.

Üçte ikisi suyun altında
    51 metre yüksekliğindeki dünyanın ilk dikey gemisinin üçte ikisi suyun altında, 14 metresi ise üstünde yer alacak.

2. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık ablam

3. yasemin asu

yasemin asu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    çok gzlmiş

4. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
Dünyanın ilk ''Dikey Gemisi'' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TÜrkİye'de Ve DÜnyada İlkler

TÜrkİye'de Ve DÜnyada İlkler

dünyada ilkler türkiyede ilkler türkiyenin kadın ilkleri türkiyede kadın eğitim ve sağlık alanında ün yapmış türk bilim adamı TÜRK TARİHİNE İMZA ATAN KADINLAR TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA İLKLER Bir arkadaş Kadınların erkekler kadar üretemediğini söylemişti. Örnek teşkil etsin...Ben başladım siz devamını getirin ki kadınların hiçbir zaman kayatı kıyısından izlemediğini birileri öğrensin ve birileri...
  2. Dünyanın ilk çekilen resimleri

Dünyanın ilk çekilen resimleri

İlk olarak 19.yüzyılda Fransada çekilen fotoğraf ve sonrasında onu takip eden kareler insanı geçmişin sır dolu sayfalarına götürüyor. Dünyanın bilinen ilk fotoğrafını görüyorsunuz. Le Gras'ın penceresinden görünüş isimli bu fotoğraf 1826 da çekilmiş. Fransız fotoğrafçı Joseph Nicéphore bu fotoğrafını basım işlemine 'heliography' adını vermiş. Bu fotoğrafın pozlanması (çekilmesi) tam 8 saat...
  3. Dünyada bir ilk

Dünyada bir ilk

Bolivya dünyada bir ilke imza attı... Daha önce çok az sayıda ülke vahşi hayvanların sirklerde çalıştırılmasını yasaklamıştı, ancak Bolivya'nın çıkardığı yasa evcil hayvanların kullanımına da yasak getiriyor. 1 Temmuzda çıkarılan ve sirk sahiplerine uymaları için bir yıl süre tanıyan yasa, hayvanların sirklerde çalıştırılmasını "gaddarca bir davranış" olarak nitelendiriyor. KÖTÜ...
  4. Dünyanın ilk güzellik iksiri

Dünyanın ilk güzellik iksiri

Ubtan; tarihsel verilere göre ilk olarak Hindistan’da kullanılmaya başlanan, tepeden tırnağa cildinizi yenileyici mucize özelliklere sahip bir bakım maskedir. Ter bezlerinin düzenli çalışmasını, cilt gözeneklerinin açılmasını, sarkan cildin sıkılaşmasını, cildin derinlemesine temizlenmesini ve ölü derilerin ciltten atılmasını sağlar. Nohut unu, hardal, zerdeçal gibi doğal bitkisel...
  5. İlk Dünya Güzelimiz

İlk Dünya Güzelimiz

Keriman Halis Ece Keriman Halis Hanim 1932 yilinda düzenlenen dördüncü yarismaya katilmisti. Onu ailesi ve çevresi bu yarismaya katilmasi için bilhassa tesvik etmislerdi. O tarihlerde yapilan yarismalarda adaylarin büyük ekseriyetini iyi ve taninmis ailelerin kizlari teskil ederdi. Kara kasli kara gözlü parlak uzun ve siyah saçli ve bembeyaz tenli hakikaten çok güzel bir kizdi Keriman Halis...

Sayfayı Paylaş