gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Dünyaya Depremi Duyuran O Fotoğraf!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

dünyaya depremi duyuran fotoğraf yunusun fotoğrafı yunusun omzunda ki el 2011 van depremi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Dünya o fotoğrafla depremi duydu melekler..Umut veren ,bir yandan da iç acıtan yürek burkan o fotoğraf...Yunus'un fotoğrafı...Van Depreminde kurtarma ekipleri Yunus'a ulaştığında gözlerde beliren sevince,Yunus'un omzunda ki eli görünce duyulan iç burukluğu karıştı ...Belki o elin sahibi sayesinde Yunus hayatta kalmıştı...Belki o cansız elin sahibi küçük Yunus için kendini siper etti.Hiçbiri olmasa bile Yunus'un yanında oldu belki...Ancak beklenen mucize ne yazık ki yarım kaldı melekler...
    [​IMG][​IMG]

Depreme bir internet kafede yakalanan ve mucize eseri enkazdan çıkartılan 13 yaşındaki Yunus, ambulansla Erzurum'a sevk edilirken yaşama veda etti.

Enkaz altında aldığı yaralar minik bededine ağır gelmişti Yunus'un. Enkazdan çıkartıldıktan sonra bilincini yitirdi. Hastaneye kaldırılırken de kalbi durdu, yaşama veda etti. Oysa daha birkaç dakika önce, kendisine çıkartan ekipteki amcalarına ilk iş saati sormuş, "Akşam 10" cevabını alınca da "Eyvah çok geç olmuş babama söylemeyin" demişti talihsiz çocuk.

Yunus dün saat 14.00'te toprağa verildi. 9 çocuğu olduğunu, Yusuf'un 8. çocuğu olduğunu ve ilköğretim 4. sınıfa gittiğini söyleyen babanın son sözleri ise kaderin önüne geçmenin imkânsızlığını kanıtlar gibiydi: "Erciş'teki evimizde hiç hasar yok. İnternet kafeye gitmeseydi belki de ölmeyecekti. Ailemizin tek kaybı oğlum oldu."

Reuters ajansın foto muhabiri Ümit Bektaş 2011 Van depreminin hafızalardan hiç silinmeyecek,simgesi olacak bu fotoğrafla dünyaya depremi duyurdu...
    Allah ,Van'da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet eylesin...

Cennet-ul Meva ve SadmiN bunu beğendi.
  2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Düşünüyorum da, uzmanlar 30 yıl içinde İstanbul'da ve marmarada minimum 7 şiddetinde deprem bekliyorlar. Durum bu... İstanbul'da bu deprem olsaydı düşünmek bile istemiyorum. Öyle yada böyle bir gün vuracak durum ortada. Allah yar ve yardımcımız olsun gerçekten...

3. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    ALLAHIM tepremin altinda kalanlarin mekkanini cennet eylesin. Ailelerine sabir versin.. insALLAH
    Cok üzüldüm ya :(

Dünyaya Depremi Duyuran O Fotoğraf! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyadan Ramazan Fotoğrafları

Dünyadan Ramazan Fotoğrafları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. İşte o fotoğraflar

İşte o fotoğraflar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Dünyanın en iyi haber fotoğrafları

Dünyanın en iyi haber fotoğrafları

4. Grup Asfalt Dünya Fotoğrafları Burada

Grup Asfalt Dünya Fotoğrafları Burada

asfalt dünya resimleri asfalt dünya fotoları Sevgili meleklerimiz ve değerli misafirlerimiz müzik çalışmaları hakkında bilgiler verdiğimiz Asfalt Dünya fotoları ile sizlerleyiz...
  5. Avşar o fotoğrafı verdiğine pişman!

Avşar o fotoğrafı verdiğine pişman!

Hülya Avşar verdiği hangi poz için pişman olduğunu açıkladı?En son kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla hazırlanan bir projede, eşi tarafından öldürülen Ayşe Paşalı gibi poz verdiniz... - Poz verdim, fakat verdiğime pişman oldum. Neden? - Çünkü henüz beni anlayabilecek, benim söylediklerimi anlayabilecek durumda olan kişi sayısının çok az olduğunu, hatta hiç olmadığını düşünüyorum....

Sayfayı Paylaş