gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Durakta Servis Bekleyen Öğrencilere Ateş Açtı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Edirne’nin Lalapaşa İlçesi’ne bağlı Kalkansöğüt Köyü’nde "cinayet" ve "cinsel taciz" suçlarından sabıkalı Ahmet Öztürk, servis bekleyen öğrencilerin üzerine av tüfeği ile ateş açtı. Dehşet veren olayda, 7 yaşındaki Burhan Can Atan ve ablası 13 yaşındaki Özden Atan öldü, 1 öğrenci ile ölen kardeşlerin annesi yaralandı. Olaydan sonra ormanlık alana kaçan Öztürk’ün yakalanması için jandarma ekipleri operasyon başlattı.

BULGARİSTAN sınırında, Lalapaşa’ya bağlı Kalkansöğüt Köyü’nde oturan ve 1986 yılında aile içi sorunlar nedeniyle tartıştığı eniştesi Zeki Sert’i baltayla keserek öldüren 60 yaşındaki Ahmet Öztürk, kamuoyunda "Rahşan affı" olarak bilinen Şartla Salıverilme Yasası’ndan faydalanarak 2003 yılında tahliye oldu. Tahliyesinin ardından köydeki bir erkek çocuğu taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan ve "cinsel istismar" suçundan tutuklanan Ahmet Öztürk, 2005 yılında yeniden tahliye oldu. Sabıkalı Öztürk, tahliyesinden sonra yeniden köye geldi ve burada kendine ait müstakil evde tek başına yaşamaya başladı. Aradan geçen 3 yılın içinde köydeki kimseyle konuşmayan Ahmet Öztürk, dün sabah dehşet saçtı.

4 kez ateş etti

Kalkansöğüt Köyü’ne 15 kilometre uzaklıktaki Demirköy İlköğretim Okulu’na gitmek için yanına oğlu 1’inci sınıf öğrencisi Burhan Can (7), kızı 7’nci sınıf öğrencisi Özden’i (13) alan Selvet Atan, durağa çıkarak beklemeye başladı. Bu sırada Özden’in sınıf arkadaşı Mümine Döşlü de yanlarına geldi. 3 çocuk ve Selvet Atan, durakta servis minibüsünü beklemeye başladı. Durakta bekleyen 4 kişinin yanına elinde 16 kalibrelik tek kırma pompalı av tüfeği ile gelen sabıkalı Ahmet Öztürk, hiçbir şey söylemeden üzerlerine bir el ateş etti. Anne Selvet Atan, korumak amacıyla kızı ve oğlunun üzerine kapandı. Ancak Öztürk, domuz avında kullanılan ve "domdom kurşunu" olarak bilinen fişeklerden doldurduğu tüfeğini duraktaki 4 kişinin üzerine doğru art arda 3 kez daha ateşledi. Dehşet saçan Öztürk, ardından da tüfeği ile birlikte köy kenarındaki ormanlık alana kaçtı.

Hastanede öldüler

Silah sesleri üzerine olay yerine koşan köylüler, 4 yaralıyı Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen annelerinin üzerlerine kapanarak korumaya çalıştığı Özden ve Burhan Can hayatını kaybetti. Ağır yaralanan anne Selvet Atan ile kol ve bacağından yaralanan Demirköy İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi Mümine Döşlü’nün tedavisi sürüyor. Oğlunu ve kızını kaybeden, eşi de ağır yaralanan baba Önder Atan hastanede sinir krizleri geçirdi.

Köyün giriş ve çıkışlarını tutan jandarma, ormanlık alanda da zanlısını yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

Mümine dehşet anını anlattı

Kol ve babağından yaralandığı için Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan Mümine Döşlü, yaşadıkları dehşet anlarını anlattı. Sabah arkadaşına gittiğini ve bir süre oturduktan sonra servisi beklemek için dışarıya çıktıklarını belirten Mümine Döşlü, "Aniden karşımıza çıktı ve silahını ateşlemeye başladı. Çok korktum. Yaşadıklarımı rüya sandım. Ancak hastaneye geldiğimde gerçek olduğunu anladım. Olay anında korkudan sesimi çıkartamladım. Ancak Burhan ve Özden’in annesi çığlıklar atıyordu" dedi.

Okulda yas var

Taşımalı eğitim ile öğrenim gören Burhan Can Atan ve ablası Özden Atan ile yaralı öğrenci Mümine Döşlü’nün eğitim gördüğü Demirköy İlköğretim Okulu, vahşeti öğrenince öğretmeninden öğrencisine dehşeti yaşadı. Arkadaşlarının öldüğünü öğrenen öğrenciler, gözyaşlarına boğulurken, öğretmenleri öğrencileri teselli etmeye çalıştı.

Devlet bakıyordu

Kalkansöğüt Köyü Muhtarı İsmail Döşlü, katil zanlısı Öztürk için "Şartla Salıverme ve Cezaların Ertelenmesi Yasası’ndan yararlanarak tahliye oldu. Kendisine, kullanılmayan ilköğretim okulunu tadilat yaparak ev olarak kullanması için verdik. Köy halkıyla fazla samimiyeti olmayan Öztürk, yeşil kart sahibi olduğu için tüm ihtiyaçları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan karşılanıyordu. Yapılan bunca iyiliklere karşı çocuklarımızı öldürmesi anlaşılır gibi değil. Ufacık çocukların ne günahı vardı? Hiçbir günahı olmayan çocuklarımızı öldürdü" dedi.

Köylüler kızgın

Yaralı öğrenci Mümine Döşlü’nün yeğeni olduğunu köy muhtarı İsmail Döşlü ise "Herkes perişan oldu. İki evladımızın ölümü, iki kişinin yaralanması hepimizi yasa boğdu. Köyde herkes şaşkın ve bitkin vaziyette. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi. Köy sakinleri, cinayet zanlısı Öztürk’ün yaşadığı evin önünde toplanınca jandarma ekipleri, olay çıkmaması için evin önünde güvenlik önlemleri aldı.

hurriyet

Durakta Servis Bekleyen Öğrencilere Ateş Açtı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teröre tepki açıklamasında, havaya ateş açtı

Teröre tepki açıklamasında, havaya ateş açtı

RİZE’de, bir grup gencin terör olaylarına tepki göstermek için yaptığı basın açıklaması sırasında, kalabalığın içinden bir kişi havaya 14 el ateş etti. Kimliği henüz açıklanmayan genç gözaltına alındı. Olay bugün saat 12.30 sıralarında Cumhuriyet Alanı’nda meydana geldi. Esnaf Kürşat Kağan Karaali (32) ve 7 arkadaşı, teröre tepki için, ‘Ya bu kanı durdurun ya da millet durduracak’ yazılı...
  2. Trabzon Araklı'da Öğrenci servisi 50 metre düştü

Trabzon Araklı'da Öğrenci servisi 50 metre düştü

Trabzon'un Araklı ilçesinde öğrenci servisinin şarampole yuvarlanması sonucu 2 öğrenci öldü, 13 kişi de yaralandı. Servet Dakes yönetimindeki servis minibüsü, ilçenin Erenler mevkisinde, aşırı hız yüzünden sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı. 50 metre düşen araçta Ali Bektaş (7) olay yerinde, Esra Karamehmet (13) ise hastaneye kaldırılırken yolda hayatını...
  3. Kırıkkale'de öğrenci servisi kaza yaptı

Kırıkkale'de öğrenci servisi kaza yaptı

Kırıkkale'de öğrenci servis aracı ile otomobil çarpıştı, 7'si öğrenci 12 kişi yaralandı. Hasan Sağlam Öğrenci Yurduna ait İrfan Duran yönetimindeki servis aracı terminal yakınında Sinan Erkoç idaresindeki otomobille çarpıştı. Kazada servis aracının sürücüsü ve 7 öğrenci ile diğer araçtaki 4 kişi yaralandı. Durumları ağır olan servis aracındaki yaralılardan Mehmet Sait Demir ve Ömer Özden...
  4. Ateş Fatih Uçan Akasya durağının Ali kemal resimleri

Ateş Fatih Uçan Akasya durağının Ali kemal resimleri

ateş fatih uçan ates fatih ucan ateş uçan evlendi kimdir Akasya durağı dizisinin sempatik oyuncusu Ali Kemal resimleri. Sürekli evlenme isteğiyle gösterdiği çabaları cin gibi görünmeye çalışsada son derece saf bir kişilikte izlediğimiz sanatçının şimdi sizler için resimlerini paylaşıyorum
  5. Bekleyen...

Bekleyen...

Bir Ümit Yaşar Oğuzcan hayranı olarak.... Hangi yalnızlıktır iten seni bu sığ sulara Hangi şekilsiz gerçek bağlayan ellerini Kattığın bir acı gülüştür düştüğün korkulara Kim baksa gözlerine görür beklediğini Saçında bir tel vardır, o çağırır hüznü Ellerindir yorulmuş, anlaşılmamış, nemli, soğuk Bir rengi vardır dudaklarının saklayan gülüşünü Ne zaman baksam gözlerine ağlar bir çocuk...

Sayfayı Paylaş