gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dürü Nedir-Dürüde neler olur?

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

"Dürü" açık konuşmak gerekirse şayet, ben dürü nedir bilmiyor ve hatta bu kelimeyi ilk defa duyuyorum Melek'ler :D:D Belki aranızda benim gibi bilmeyen ve belki de, bu yazıyla bu kelimeyle ilk defa tanışanlar olur diye, dürü nedir öğrenelim istedim :)

Ahan da buyrun Melek'ler:A

Dürü Bohçası,dürü bohçası kimlere gönderilir,dürü,dürü bohcasına neler konur

Dürü nedir
    Dürü Türk adetlerine göre düğünde erkek ve kız tarafının damada,geline ve onların yakın akrabalarına gönderilen hediye bohcasıdır

Dürü Kimlere gönderilir:
    Dürü gelin ve damat dışında kayınvalide kayın peder,görümce, elti gibi ailenin yakınlarına gönderilir

dürüde yakın akrabalara gönderilen bohcaya (elti görümce gibi) havlu ,yazma ,patik,erkekler için çorap duruma göre gömlek ve yine mali duruma göre bayanlara kumaş çocukları varsa iç çamasırı gibi hediyeler konur

Kayınvalide ve kayınpeder için hazılanan bohçaya Anneye başörtüsü (yemeni), seccade, havlu, terlik, iç çamaşırı, elbise veya bir elbiselik kumaş, çorap veya patik bizim adetlerimize göre(konya) dantel oda takımı veya kanaviçe takımda konur.

Babaya gömlek, havlu, terlik, iç çamaşırı, seccade, namaz takkesi, çorap gibi...

Geline giden dürüde :gecelik takımı, iç çamaşırları, sabahlık, parfüm, makyaj seti, çanta, etek ve ceketten oluşan bir takım veya elbise ile terlik,havlu, yazma,patik,

Damada Giden Bohçaya: gömlek, kravat, terlik, havlu, traş takımı, parfüm, çorap, iç çamasırı ,kemer pijama vb..şeyler konmaktadır.

Dürü Nedir-Dürüde neler olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Astim nedir neden olur

Astim nedir neden olur

Astim 1 lt. suya 1 tutam Mersin yaprağı veya ısırgan konur ve 10 dk. kaynatılıp demle- nir ve süzülür. Günde 8-10 çay bardağı, şekersiz olarak içilir. 1 lt.sıcak suya 5 yemek kaşığı Isırgan otu konur, 5 dk. sonra süzüp günde 8-10 bardak şekersiz içilir.
  2. Temel Dürtünüz Ne ?

Temel Dürtünüz Ne ?

1) Soru :Sokakta yürürken bir arabanın sizi takip ettiği izlenimine kapıldınız... a) Durur yanınıza gelmesini bekler ve aniden “Bir şey mi var?” gibisinden bir şey söylersiniz. b) Yavaşlarsınız tam hizanıza geldiğinde ters yöne doğru yürümeye başlarsınız. c) Göstere göstere cep telefonunuzu tuşlar ardından yürümeye devam edersiniz. d) Bir dönemeçe yaklaşırken aniden koşmaya başlar ve...
  3. Temel dürtünüz ne?

Temel dürtünüz ne?

Temel dürtünüzü merak ediyorsanız buyrun psikolojik teste. Temel dürtünüz ne?
  4. Rüyada Dürüm Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dürüm Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Dürüm Yemek ne demek Rüyada Dürüm görmek anlamı Bir misafirimizin sorusu üzerine rüyada dürüm yemenin tabirini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Rüyada kebap(dürüm) yapmak kolay yollardan para kazanacaksınız demektir. Kebap(dürüm) yemek önemli bir hastalık demektir.
  5. Ne Olursa Ne Olur?

Ne Olursa Ne Olur?

su içmezsem kururum sevilmezsem solarım vs vs vs gibi saçma ya da mantıklı aklınıza ne gelirse artık, maksat eğlenmek olsun :D:D:grouphug:

Sayfayı Paylaş