gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Düş Sokağı Sakinleri - Hüzün Meleği

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Aşk tut beni dünya elinden Yar adına ağıt yaktım duyulsun diye Geçtim kendimden.
    Dünya bak bana yar kalbinden
    Aşk adına ateş oldum görünsün diye
    İndim göklerden
    Yar at beni günahlar giysimden
    Ateş adına dünyaya döndüm bilinsin diye
    Düştüm gözlerden
    Ateş koş bana kum yağmurlarıyla
    Dünya adına melek oldum konuşulsun diye
    Uçtum beşiklerden
    Gizem süzül bana kervanlar giderken
    Düş sazına el oldum mevsimler değişirken
    Döndüm ölümlerden
    Çöl gel bana dökül kalbimden
    Güneş adına bulut oldum yar serinlesin diye
    Göründüm denizlerden
    Taşlar dokunun kalbime
    Düşler evimdeyim artık
    Acılar adına çiçek açtım yayılsın diye
    Toplandım bahçenden
    Taşındım teninde...

Düş Sokağı Sakinleri - Hüzün Meleği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düş Sokağı Sakinleri - Muraşka

Düş Sokağı Sakinleri - Muraşka

Ferjara hicey Hiceya mararuşa Yeliha ruji ya harguşa Herridey mandi Kurfara eti loya meni loy hargaya uraşa İnna muraşka İna fadey, ina limni, ina godiya Hirjerimanju Manjudey inda huji Mendiya fergira yaruşa Elderi huncay Araju keyadoşa Viteya foraşi uraşa İnna muraşka İna fadey, ina limni, ina godiya İna godiya.... godiya.... ina godiya..... godiya Yuvaşi derey Memiley...
  2. Düş Sokağı Sakinleri - Melekler ve Benler

Düş Sokağı Sakinleri - Melekler ve Benler

Melekler gelince ben de gidicem Hiç görmediğim yerlere Mesela gezegenlere Melekler sevinde ben de sevicem Hiç sevmediğim şeyleri Mesela sürüngenleri Melekler gülünce ben de gülücem Hiç gülmediğim şeylere Mesela kurabiyelere Melekler ölünce ben de ölücem Hiç ölmediğim şeylere Mesela kum tepelerine Melekler doğunca ben de doğucam Hiç doğmadığım annelerde Mesela bütün renklerde...
  3. Düş Sokağı Sakinleri - İkimize

Düş Sokağı Sakinleri - İkimize

Başladığımız yerdeyiz ikimizde Yolların ayrıldığı ve kaybolduğu Akla kara gibiydik zaten Yeni cevabı yok soruların Bazen bulanık bir su bazen berrak gibi görünen Bir dünyaydık yalnızca Artık oyun oynamaya hiç mecalim yok Yaradılışıma aykırıydı herşey Gözyaşlarım beklerdi hep hep bir kenarda Aynı başlangıçlar artık Düşlerin ayrılıp kaybolduğu Akla kara bir arada durmaz Hüzün gelir...
  4. Düş Sokağı Sakinleri - Düş Sokağı Sakinleri 2

Düş Sokağı Sakinleri - Düş Sokağı Sakinleri 2

Göründük düşün alevinde Yandık aşkın ateşinde Coşkular kudurdu durdu Sevgililer uyudu Anladık ki oyunlar boyalar demekmiş Boyadıkça bütün evcilikler sevişirmiş Güneşler batar duşler yatar Aşık yorgun aşktan bıkar Gölge kaçar uyku koşar Sevgilerde uyaklar Aşktan geçtik delirdik Yine de yeşerdik Ben onun aşından Sen şunun yaşından Biz bunun taşından doğduk Yüceldik Düş aşkın içinde Aşık düşün...
  5. Düş Sokağı Sakinleri - Alma Beni Ölüm Meleği

Düş Sokağı Sakinleri - Alma Beni Ölüm Meleği

Ağlar yelken suya düşer Dalgalar büyür düşüm biter Alma beni ölüm meleği Öper aşk mavi yeli Ağlar yelken üşür düşüm Acım büyür kanar iki gözüm Alma beni ölüm meleği Kovacak şeytan tüten rengi Ağlayışlar ak varoluşlardır Beni uyandıran kara korkulardır Ağlar yelken içime düşer Düşler uyur kuşlar döner Alma beni ölüm meleği Ararım her gün doğduğum eceli Ellerimdendir yelkene düşkünlüğüm Ağıtlar...

Sayfayı Paylaş