gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Düşmek

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Yüksek bir yerden harabeye, ıssız bir ortama düşmek iyi bir halden kötü bir hale geçmeye, Yeşillik, sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye, Düşmek, zengin için onun cimriliğine, Dam, balkon yahut çatı gibi yerlerden düşmmek - bir yeri incinir yahut kırılırsa- kendine, dostuna yahut malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya delalet eder.Birçok sorunu halledip, başarı elde edeceğinizin işaretidir. Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp, sıkıntı çekeceksiniz.Ani yenilgi, başarısızlık, ani karşılaşılacak sorundur.Birisinin kendi üstüne düstügünü görmek, düsmaninin kendisine üstün gelecegine; dag ve duvar gibi yüksek bir yerden düstügünü görmek, isteklerinin yerine gelmesine; bir darbe ile yere düstügünü görmek bir bela ve musibete ugramasina; ayagi kayip düstügünü görmek, felakete ugrayacagina delalet eder. Kirmanî'ye göre: Yüzükoyun düstügünü görmek, eger secdeye niyet etmemis ise, hayir degildir. Rüya sahibi davada, savasta veya kavgada ise üstün gelemez. Damdan, duvardan, agaçtan, dagdan ve benzeri yüksek bir yerden düstügünü gören, muradina ermez. Dininde kuvvetli olmayan kimsenin rüyada düsmesi, günaha, fitneye, ve kötü islere meyline isarettir. Bir mescitte, bir bahçede ve buna benzeyen bir yerde düstügünü ve bunun da hayir islemek maksadi ile hareketinden ve acelesinden ileri geldigini görmek, günah islemesini terke ve iyilige dönecegine delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada düsmek iyi degildir. Bazilarina göre; rüyada düstügünüzü görmek, aksiyle yorumlanir. Rüyanizda yolda yürürken birdenbire düstügünüzü görmeniz, hiç beklemediginiz bir sekilde kalkinacaginiza ve çok zengin olacaginiza yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Yüksek bir yerden asagiya düstügünü gören, hayirdan serre düser. Rüyayi görenin düstügü yer çimenlik ve yesillik veya salih kimselerin toplandigi bir yer ise akibetinin hayir olmasina, düstügü yer harabe ve yirtici hayvanlarin içerisi ise akibetinin kötü olacagina isarettir. Bazen de bu rüya mal sahipleri için cimrilige isarettir. Damdan düsüp elinin veya ayaginin kirildigini gören kimsenin, nefsine, malina ve dostuna bir bela isabet eder.

Düşmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suya düşmek

Suya düşmek

Rüyada derin bir suya düstügünü ve tam dibine kavusamadigini gören kimse, pek fazla dünyalik elde ederek zengin olur. Çünkü dünya derin bir denizdir. Bazi tabirciler de, o kimse büyük bir zatin islerinde bulunur, dediler. Rüyada suya düstügünü gören kimse, sevinç ve nimete erisir.
  2. Telaşa düşmek

Telaşa düşmek

Rüyada telasa düsmek veya birini telasa düsürmek, isini ve gücünü bozmak ve zarara sokmaktir. Birini telasa düsürdügünü gören, onu aldatir. Bir baska rivayete görede: Rüyada telasa düsmek veya birisin telasa düsürmek, is ve gücünü bozmaya isarettir.
  3. Yüzüstü düşmek

Yüzüstü düşmek

Rüyada yüzüstü düsmek; rüya sahibinin dogru yolu terkederek sapikliga düsmesine isarettir. Kendisini yüz üstü düstügünü görmesi Karindaki hastaliklarla tabir edilir. Rüyayi gören kadin ise, kocasindan yüz çevirerek kaçma yollarim arar.
  4. Yaprağın Kaderi Düşmektir

Yaprağın Kaderi Düşmektir

Yaprağın Kaderi Düşmektir Bir fidan yeşerir umudun bittiği yerde,bir fidan tutunacak dal olur uçurumun kenarında!yeşerir solmuş yaşamın gölgesinde,umutsuzluğa inat umut dalları büyütür insanın içinde!her yaprak farklı bir umudu simgeler,yeşerdikçe dallanıp budaklandıkça hayatın yaşamaya değer olduğunu hissederiz.Hani yalanlar içinde gerçek oluşturmaya çalışırız ya kimi zaman,ya da...
  5. ıssız adaya düşmek

ıssız adaya düşmek

Gün gelir siz de ıssız aday düşebilirsiniz Ben düşmem demeyin...Büyük konuşmayın...:dil:Düşeni anlamaya çalışın hahaha Aloo anne kurtarın beni ıssız adaya düştüm ben !! - çabuk eve gel nerdesin sen ? - Anne ıssız ada diy.. - Dııt dııt... - :bai: - Alo dayı ben ıssız adaya düştüm - Ben de ıssız adadayım bara gel evlat! - Dayı ben ciddi ciddi ıssı... - Dııt dııt.. - Issss - Aloo...

Sayfayı Paylaş