Düşük Hapı, Kürtaj Hapı RU 486

Konu, 'Kürtaj' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. kürtaj hapı ru 486 satın al düşüğe neden olan ilaçlar ru 486 fiyatı düşük hapı fiyatı
    istenmeyen gebeliğe düşük hapı ile son vermek mümkünmüdür buyrun meleklerim :)

İstenmeyen bir gebelik oluştuğunda çiftler genellikle kürtaj işlemi olmadan gebeliği sonlandırmanın nasıl olabileceğini düşünürler ve kürtaj dışı bir işlemin, ilacın gebeliğin sonlandırmasını yapıp yapamayacağını merak ederler. Düşük hapı veya diğer ismi ile kürtaj hapı (bazı jinekoloji sitelerinde düşük ilacı, kürtaj ilacı veya düşük iğnesi,kürtaj iğnesi olarak da geçmektedir ) Mifepristol isminde bir madde içermekte olup ülkemizde ve bir çok dünya ülkesinde satılmamaktadır. Satılan ülkelerde RU 486 ismi ile satılkatadır. Kürtaj hapı olarak da isimlendirilen bu ilacı ülkemizde yasal yollardan temin etmek mümkün değildir, satılmamaktadır.
    Düşük hapı gebeliği nasıl düşürür ?
    Düşük hapı veya kürtaj hapı – ilacı, gebeliğin rahim içine yerleşimini ve devamını sağlayan progesteronun etkisini engelleyerek düşüklere sebep olur.Genelde rahim kasılması yapan ve gerçekte bir çeşt ülser ilacı olan mifepristol isimli madde ile birlikte kullanılır ve etkisi bu şekilde daha da artar.
    Kürtaj ilacı nasıl kullanılır?
    7’inci gebelik haftasının altındaki gebeye ağızdan 3 tane birden verilir.Gerek görülürse rahim kasılmalarını sağlayan başka bir ilaç da eklenir.Düşüğün gerçekleşmesi hemen olmamakta ve genellikle ortaklama 10-15 günü bulmaktadır.Bu süre zarfında sık jinekoloji muyaneleri ve doktor kontrolleri gerekir.
    Kürtaj hapının önemli yan etki ve riskleri var mıdır? En sık görülen yan etkileri ; epey şiddetli bulantı,karın ağrısı,kramplar kusma , ishaldir.

Düşük tam olmaz ise rahimde parça kalması ve buna bağlı enfeksiyon ile kanama görülebilir.
    Kürtaj ilacı, düşük hapı kimlere uygulanmaz?
    7 haftadan büyük gebelere, spiral ve Gebelik birlikte olduğu durumlarda,35 yaşından büyük ve 18 yaşından küçük gebelere,sistemik bir hastalığın varlığında,sigara içenlerde uygulanmaz. Zaten olağan riskleri ve kullanımına bağlı olumsuzluklardan dolayı rutinde de hiçbir gebelikte kullanımı yoktur
    Dikkat!...
    Kürtaja ait riskleri taşımadığı için avantajlı olduğu zannedilse de aslında her gebe için uygun bir yöntem olmayıp düşüğün oluşması için çok zaman gerektirdiğinden dolayı kullanışlı değildir, yan etkileri fazladır ve kullanımı kesinlikle önerilmez önerilmez.
    Ayrıca ülkemizde satılmamaktadır.

Jinekolog Op.Dr. Nevra & Hakan Topalismailoğlu
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Eylül 2013
  2. hapı nerde bulabılırız
  3. bu hapı nasıl tehmın edebılırız ve yan etkılerı nelerdır
  4. lütfen bebeğinizi katletmeyin bana ulaşın.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Ağustos 2013
  5. lütfen bana ulaşın

- - - Updated - - -

lütfen bana ulaşın

- - - Updated - - -

6. Tlf bırakırsanız ılac konusunda yardımcı oluruz
  7. arkadaşlar elimde ...................... var isteyenlere yardımcı olmak isterim numaram

EDİT BY BEYZA TELEFON NUMARASI VERMEK YASAKTIR!
  8. bana lazım bu haptan kime ulaşabilirim
  9. bana lazım bundan size nasıl ulaşabilirim
  10. Lütfen telefon numarası vermeyin !

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. ru 486

,
  2. ru-486

,
  3. dusuk hapi nerede satilir

,