gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Düşük sonucu kan zehirlenmesi

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

düşük zehirlenmesi düşükte zehirlenme DÜŞÜK eğer kirli araç ve gereçlerle yapılırsa, rahim ve çevre dokuları tedavisi güç birçok mikrobun sebep olduğu bir iltihap yayılır. Rahim ve çevre dokularda başlayan bu iltihap kana geçtiğinde bütün dokuları kapsayan yaygın bir enfeksiyon ortaya çıkar. Bunun adına, halk arasında, kısaca “kan zehirlenmesi” denilmektedir. Hayati tehlike çok yüksektir.
    Bu gibi durumlarda vajinadan pis kokulu kirli renkte bir akıntı görülür. Karında çok şiddetli ağrı vardır. Kadın kısa sürede, ayakta duramayacak kadar bitkin hale gelir, dudaklar çatlar, deri kurur. Gözleri çukura kaçar. Ateş yüksektir.

Özellikle köylerde kendi kendine düşük yapmak isteyen kadınlar hayatlarını çok kaybederler. Bunun yol açtığı en tehlikeli durumlardan biri de böbrekte hastalığın yayılmasıdır. Böbrekler, kanlanmalarının azalması sonucunda çalışmaz hale gelir.
    Dünyanın birçok ülkesinde bu gibi nedenlerle hayatlarını kaybeden annelerin korunabilmesi için hastanede sağlıklı koşullarda düşük yaptırılmasına izin verilmektedir. Hastanede kullanılan araç ve gereçlerin mikroptan arındırılmış olmasına dikkat edildiğinden kan zehirlenmesi ihtimali tamamen giderilir.
    Düşükler çağlar boyu insanoğlunun dert kaynağı olmuştur. Konunun sağlıklı bir çözüme kavuşturulması, ana sağlığı bakımından çok büyük önem taşır.
    Tekrarlanan düşüklerde sebebin belirlenebilmesi için klinik ve laboratuar birçok değerlendirmenin yapılması zorunludur. Yapılan değerlendirmelerle sebep belirdikten sonra gerekli tedbirler alınır. Vaktinde tedbir alınırsa tekrarlanan düşükler önlenebilir.

Düşük sonucu kan zehirlenmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeni doğmuş bebeklerde kan zehirlenmesi nedir ?

Yeni doğmuş bebeklerde kan zehirlenmesi nedir ?

yeni doğmuş bebekler yeni dogmus bebekler dogmus bebek doğmuş bebek Yeni doğan bebeklerinize çok dikkat edin meleklerim yeni doğmuş bebeklerde ufakta büyükte olsa mutlaka bir hastalık gelişiyor onların sağlıklı olması için dikkat etmemiz gerekli peki bebeklerde kan zehirlenmesi nedir?? Genellikle bebeğin doğumunun ilk haftasında meydana gelen bir kan dolaşımı enfeksiyonu veya...
  2. hamilelik kan testi sonuçları

hamilelik kan testi sonuçları

ARkadaşlarım bu kan testi elimde de ben tam olarak nereye bakacağım doktor yoktu gösteremedim. Hangi değere bakarak hamile yada hamile olmadığımı anlayacağım şimdi offf yaaa :S
  3. gebelik testi sonuçları kan

gebelik testi sonuçları kan

Arkadaşlarım gebelik testi sonuçlarımı aldım kandan yaptırdım ama doktor yoktu bişey anlamadım örnek varmı arkadaşlarım nası anlarım hamile olup olmadığımı teşekkür ediyorum.
  4. Septisemi (kan zehirlenmesi)nedir ?

Septisemi (kan zehirlenmesi)nedir ?

septisemi nedir,septisemi ne demek,septisemi nedenleri,septisemi belirtileri,septisemi tedavisi Kana toksin veya bakteri karışmasıdır. Kontrol altına alınmadığı sürece bütün bedene yayılabilir ok çeşitli vücuda giriş yöntemleri vardır. Açık yaradan , diş çekimi sonrasındaki açıklıktan, organ enfeksiyonlarından kaynaklı olabilir. Bakterinin sepsistemiye dönüşmesi bünyeyle alakalıdır....
  5. Kan zehirlenmesinin belirtileri nelerdir?

Kan zehirlenmesinin belirtileri nelerdir?

Kan zehirlenmesi” tıbbi bir terim değil. Terim genelde kullanıldığı şekliyle, kanda zehirli bir maddeyi değil kandaki bakteri varlığını işaret eder (bakteriyemi). Yani, kan zehirlenmesi aslında yanlış bir isim. Bakteriler kana bir yara veya enfeksiyon yoluyla ya da tıbbi, dişle ilgili bir işlem veya enjeksiyon sırasında vücuda girebilir. Bakteriyemi belirtileri arasında şunlar yer alır:...

Sayfayı Paylaş