gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Düşük veya Sezeryan sonrası ne kadar ara verilmelidir

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

düşükten sonra ne zaman hamile kalınır,sezeryan sonrası ne zaman hamile kalınır,düşük yaptım ne zaman hamile kalmalıyım,sezeryan oldum ne zaman hamile kalmalıyım,sezeryan ve düşük sonrası hamilelik hakkında bilgiler
    g.jpg

Hemen bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek gerekirse, burada sorulan soruda anlatılmak istenen iki gebeliğin başlangıç süreleri arasındaki fark değil son doğumdan sonra geçmesi gereken süredir. Çeşitli çalışmalarda ilk gebelik ve doğum arası geçen süre ve sezaryan ile doğum sonrası geçen süreler karşılaştırılmış minimum aralıklar belirlenmiştir.
    Uzmanlar, doğum sonrasında en az 2 yıl en fazla 5 yıl beklenilmesi gerektiğini, 6 aydan daha kısa sürelerde ise ciddi risk faktörlerinin ortaya çıktığını söylemektedir.
    Dünya sağlık örgütü verilerine göre, tekrar doğum için en az 2 yıl ara verilmesi gerektiği belirtilmiştir. 35 yaş altı bir bayanın doğumdan sonra en az 2 yıl beklemesi 35 yaş üstü bir bayanın ise doğumdan sonra ikinci gebeliğe 1 yıl ara vermesi önerilmiştir.Gebelikler arasında verilen sürenin az olması nedeniyle çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan bazıları ise şunlardır.
    Anne adayında anemi ortaya çıkması, konjenital anomali, düşük doğum riski, otizm ve ölü doğum.
    Ayrıca erken hamile kalınması durumunda ilk bebeğin yeterince emzirilemeyecek olması da bebek açısından sorun yaratacaktır.
    Düşük sonrası tekrar gebelik için ne kadar süre geçmelidir?
    Düşük sonrasında yeniden hamile kalmak için en az 6 ay beklenilmelidir.
    Sezeryan ile doğum sonrasında ne kadar ara verilmelidir?
    Sezeryan ile doğumdan sonra yine geçmesi gereken minimum gebe kalma süresi 2 yıl olmalıdır.

Düşük veya Sezeryan sonrası ne kadar ara verilmelidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En düşük Öğretmen maaşı ne kadar oldu

En düşük Öğretmen maaşı ne kadar oldu

Hükümetle memur sendikaları arasındaki toplu görüşme sürecinin olumlu sonuçlanmasının ardından kimin ne kadar maaş alacağı netleşti. Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı'na dahil 'öğretmen' unvanlı kadrolarda görevli olanlara 475 YTL eğitim-öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenecek. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, 657 sayılı kanunun ilgili maddesi uyarınca...
  2. özel hastanelerde sezeryan fiyatı ne kadardır?

özel hastanelerde sezeryan fiyatı ne kadardır?

kızlar özel hastanede sezaryan fiyatı ne kadar bileniniz varmı çok acil bilgiye ihtiyacım var
  3. Sezeryan Sonrası İlişki Sakıncalımıdır?

Sezeryan Sonrası İlişki Sakıncalımıdır?

sezeryandan sonra birliktelik sakıncalımı,sezeryan sonrası ilişki zararlımıdır,sezeryan sonrası ne zaman birliktelik olur,sezeryan sonrası birliktelik hakkında bilgiler Sezaryenden sonra lohusalıkta cinsel ilişki başlaması için ideal süre 4-6 hafta kadardır. Bu süre lohusalık dönemidir ve bu dönemde annenin bütün vücudu toparlanarak doğum öncesi formunu almaya çalışır. Doğu sonrası kanama...
  4. Tüp bebek düşük yapma riski ne kadardır?

Tüp bebek düşük yapma riski ne kadardır?

Doğumsal bozukluk risklerinde de görüldüğü gibi düşük yapma riski normal doğumda ne oranda ise tüp bebek yönteminde de aynıdır. Düşük yapma riski ileri yaşlarda ki gebeliklerde daha sıklıkta görülür. 40 yaşının üstünde ki kadınlarda düşük yapma riski % 50 civarındadır. Tüp bebek, geleneksel yöntemlerle gebe kalamayan hastaların tercih ettiği üreme yöntemlerinden bir tanesidir. Normal yollarla...
  5. Düşük sonrası tekrar ne zaman hamile kalmalıyım ?

Düşük sonrası tekrar ne zaman hamile kalmalıyım ?

Bir kadın için en güzel düştür anne olmak.Sevdiğinden bir parça dünyaya getirmeyi kim istemezki bu güzel meyveyi ? Gerçekleşen hayal gerçeğe dönüştüğü an anne adayının ayakları yerden kesilmiş heyecanla bebeğini kucağına alacağı günü beklemektedir.Tam her şey yolunda derken anne adayı bebeğini kaybederek bir yıkım yaşar.Düşükle sonuçlanan gebelik anne adayın da bir takım kaygıların...

Sayfayı Paylaş