gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.521
    Ödül Puanları:
    113

Düşük yapmak için bir ilaç varmı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

evde nasıl düşük yapılır,düşük yapmak için ne yapmalıyım,düşük yapmak için ne yapmalı,düşük yapıcı ilaçlar,düşük hapı,düşük hakkında bilgiler dü.jpg

Yeni başlamış bir gebeliğin ilaçlarla sonlandırılıp sonlandırılamayacağı merak edilen ve sıkça sorulan sorulardandır.
    Düşük yaptırmak amacıyla ilaç kullanımı II. Dünya savaşı yıllarında gündemde idi. Yine nüfusu kalabalık olan ve bazı gelişmekte olan ülkelerde, (Hindistan, Çin vb.) bu tür ilaçların geliştirilmesine çalışılmakta idi. Günümüzde de giderek daha fazla popülarite kazanmasının nedeni, tıpta genel tedavi prensiplerinde giderek daha az cerrahi girişim kullanma eğilimi ile bağlantılıdır.
    RU-486 adı verilen bir ilaç, başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerinde kullanılan tablet şeklinde bir ilaç ve gebeliğin en erken dönemlerinde etki ederek gebeliğin sonlanmasını sağlıyor. RU-486 ya da diğer adıyla mifepriston gebeliğin en erken aşamasına etki ederek oluşan embriyonun rahim içinde yerleşmesini önlüyor.
    Amerika” da kısa bir süre önce kullanımı onaylanan RU-486, ülkemizde henüz Sağlık Bakanlığı onayı almadı. Belki yakın gelecekte ülkemizde de kürtaj olmayı seçen kadınlar için alternatif bir yöntem olarak RU-486 kullanılabilecek.
    Şu an için gebeliğin sonlandırılması ülkemizde yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar ve kürtaj yoluyla gerçekleşiyor.
    Halkımız arasında ”düşük iğnesi” veya “adet getirici iğne” olarak bilinen ilaçlar, aslında oldukça yanlış kullanılmakta ve suistimal edilmektedir.
    Bu tür iğneler gebe olmayan bir kadına uygulandığında gerçekten de çoğu durumda kısa bir süre sonra adetin başlamasını sağlayabilirler. Ancak bu uygulama iki yönden hatalı. Birincisi bu ilaç düşük iğnesi değildir; yani gebeliğin düşmesine sebep olmaz ve istenmeyen bir gebeliğin devam etmesine neden olur. İkinci hata ise, adet gecikmesi mutlaka jinekolojik değerlendirme gerektiren bir durumdur. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce bir kadın-doğum uzmanına danışılmalıdır.
    MİFEPRİSTON (RU-486) (DÜŞÜK HAPI)
    Amerika' da kısa bir süre önce kullanımı onaylanan RU-486 (mifepriston, halk arasında düşük hapı veya kürtaj hapı diye adlandırılır), ülkemizde henüz Sağlık Bakanlığı onayı almamıştır. İleride ülkemizde de onaylanırsa kürtaj yerine herzaman olmasa da bazen uygulanabilecek bir yöntem olacaktır.

DÜŞÜK İĞNESİ DİYE BİR İLAÇ VAR MI?
    Şu an ülkemizde oluşmuş bir gebeliğin düşmesi yada yok olması amacıyla kullanılabilecek bir ilaç (tablet yada iğne şeklinde) bulunmamaktadır. Düşük iğnesi diye bir ilaç yoktur.

Düşük yapmak için bir ilaç varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düşük yapmak

Düşük yapmak

düşük yapmak istiyorum düşük yapmak için bitkiler bitkilerle yapma istıyorum yapma bitkileri Rüyada düşük yapmak, mutluluğun ve başarının işaretidir.Mutluluğun ve başarının işaretidir.Mutluluğun ve başarının işaretidir.
  2. Bebeksi bir ten için ne yapmak gerekir ?

Bebeksi bir ten için ne yapmak gerekir ?

bebeksi bir ten için bebeksi ten İşte size bebek gibi bir yüze sahip olmanın yolları. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek farkı görebilirsiniz. Yüz için nemlendirici maske Malzemeler: Yumurta sarısı + süt Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş...
  3. Antidepresan ilaçları düşük nedeni!

Antidepresan ilaçları düşük nedeni!

düşük ilacı düşük ilaçları antidepresan kullanırken hamile kalmak Antidepresan kullanan anne adaylarını bekleyen düşük tehlikesi! Gebeliğin ilk aylarında antidepresan ilaçlarının çok sakıncalı hatta bebeğin düşmesine bile neden olduğunu açıklayan uzmanların konuyla ilgili yapmış olduğu bu çok önemli açıklamalar için detaylara geçiyorum Antidepresanların, hamilelerde özellikle ilk 3 aylık...
  4. Tarlusal ilacını kullanan varmı??

Tarlusal ilacını kullanan varmı??

Ben bekar bir kızım sürekli adetim gecikiyo doktor bu ilacı verdi kullanıyorum.10gün içinde olursan adetinin 3günü gel dedi 10 günde olmazsan gene gel dedi neye karar verilir kullananların fikrine ihtiyacım var:hail::hail:
  5. CYTOTEC KULLANDIM (DÜŞÜK İLACI)

CYTOTEC KULLANDIM (DÜŞÜK İLACI)

Degerli arkadaşlar cytotec isimli düşük ilacını kullandım ve çok olumlu oldu bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara öneririm. Ben 0506 154 21 82 telfon numarasından ilaca ulaştım herkeze kullanmanızı öneririm. Ben bu ilacı kullandıktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bende korkmuştum ama hiç korkmaya gerek yokmuş saygılar.

Sayfayı Paylaş