gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Düşükle ilgili komplikasyonlar

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

DÜŞÜKLE ilgili komplikasyonlar arasında en önemlisi şiddetli kanamalardır. Şiddetli kanamalar hayatı tehlikeye düşürebilecek boyutlara ulaşabilir. Çocuğu düşürmek için rahim bir takım cisimlerle karıştırılmışsa, enfeksiyonun vücuda yayılması ile ölüm tehlikesi belirir. Aynı sebeplerle rahmin delinmesi de annenin hayatını tehlikeye atar. Bir takım lokal iltihaplardan da ölüm olabilir, böbrek yetmezliğine yol açabilir. Dolaşım sistemi felce uğrayabilir. Düşükte kanama gebeliğin ne kadar ileri devresinde meydana gelirse o ölçüde şiddetli olur.

Düşükle ilgili komplikasyonlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düşükle İlgili En Sık Sorulan 10 Soru

Düşükle İlgili En Sık Sorulan 10 Soru

hamilelikte kanama kaç gün sürer düşük kanaması kaç gün sürer düşük kanaması nasıl olur yaptığımı nasıl anlarım düşükten sonra kanama ne kadar Düşük hamileliğin 20. haftasından önce bebeğin kaybedilmesidir- en çok ilk 12 haftada oluşur. Düşükler fark edilen gebeliklerin yüzde 15’inde oluşur, ve şaşırtıcı bir şekilde bütün hamileliklerin yüzde 50’sinde oluşur. Düşük yapan kadınların yüzde 85...
  2. Diyabetin komplikasyonları

Diyabetin komplikasyonları

Şeker hastasısınız ancak bu durumu önemsemiyorsunuz.O zaman sizlere başınıza gelebilecek rahatsızlıkları sıralamalıyız.Belki bunları görmek sizi tedavi olmaya ikna eder. Diyabetin komplikasyonları Mikrovasküler ve Makrovasküler bozukluklar; Diyabet, iyi takip ve tedavi edilmediğinde yıllar içinde çeşitli organların ve sistemlerin çalışmasını etkileyebilmektedir. Bunlar arasında kılcal...
  3. Kızamık Aşısı Komplikasyonları

Kızamık Aşısı Komplikasyonları

Kızamık Aşısı Komplikasyonları nelerdir Kızamık Aşısı Komplikasyonları hakkında bilgi verin bana lütfen
  4. Düşükle ilgili  merak edilen tüm sorular

Düşükle ilgili merak edilen tüm sorular

Düşük hamileliğin 20. haftasından önce bebeğin kaybedilmesidir- en çok ilk 12 haftada oluşur. Düşükler fark edilen gebeliklerin yüzde 15?inde oluşur, ve şaşırtıcı bir şekilde bütün hamileliklerin yüzde 50?sinde oluşur. Düşük yapan kadınların yüzde 85 kadarı bir sonraki seferde sağlıklı bir hamilelik geçirirler. Düşükle başa çıkmaya çalışırken uzman cevapları kadar düşük yapmış kadınlardan...
  5. Düşükler

Düşükler

iyi günler ben 3 defa düşük yaptım eşimle sorunlarım var doktora gelmiyor . Tekrar hamile kalıp onunla aramı düzeltmek istiyorum ne yapabilirim hamile kalmak için ?

Sayfayı Paylaş