gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

düşükten sonra tekrar düşük olmaması için ne yapmam lazım ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Ben bir düşük yaşadım, çok kötü günler geçirdim.Şimdi tekrar düşük olmaması için neler yapmalıyım?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Gebeliklerin %25'i düşükle sonlanır. Gebeliğin ilk döneminde görülen düşükler genellikle genetik bozukluklara bağlı olur ve bunların önlenmesi mümkün değildir. Ayrıca bazı enfeksiyonlar, progesteron adı verilen hormonun eksikliği, bağışıklık sistemindeki bozukluklar düşüklere neden olabilir. Önceki gebeliği düşükle sonlanan kişilere gerekli incelemeler yapılmalı ve bu gebeler, gebelikleri süresince doktor kontrolü altında olmalıdır.

düşükten sonra tekrar düşük olmaması için ne yapmam lazım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düşükten Sonra Ne Yapmalı?

Düşükten Sonra Ne Yapmalı?

Kadınların 21’inci gebelik haftasından önce bebeklerini kaybetmesi düşük olarak tanımlanıyor. Bir veya birden fazla kayıp olduğunda bu durum, ‘tekrarlayan düşük’ olarak isimlendiriliyor ve infertilite (kısıklık) tedavisi gerektirebiliyor. Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Sema Demirsoy, bir kez düşük yapıldıktan sonra ikinci gebelik için anne adayının...
  2. İlk gebeliğimde düşük oldu tekrar düşük olmaması için ne yapmam lazım

İlk gebeliğimde düşük oldu tekrar düşük olmaması için ne yapmam lazım

Kızlar ilk gebeliğim düşükle sonuçlanmıştı ve şu anda yeniden hamileyim tekrar düşük olmaması için neleri yapmamı tavsiye ediyorsunuz. Lütfen aydınlatın beni sağolun.
  3. düşükten sonra ne zaman ilişkiye girmek lazım

düşükten sonra ne zaman ilişkiye girmek lazım

4 haftalık hamileyken 2 hafta önce düşük yaptım, kanamam 1 hafta sürdü ve bitti, nette bir kaç yere baktım her yerde farklı şeyler yazıyor. Düşükten sonra ilişkiye girmek için ne kadar beklemek gerekiyor? Ne kadar süre sonra tekrar gebe kalmayı düşünmem sağlıklı olur? Teşekkürler...
  4. Tekrar Düşük Olmaması Ne Yapmalıyım ?

Tekrar Düşük Olmaması Ne Yapmalıyım ?

Bu konu; tekrar düşük yapmamak için neler yapılmalı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bayanların evlenip ilişkilerini ve hayatlarını rayına oturttuktan sonra istedikleri ilk şey bir bebek sahibi olmaktır. Ancak hayatta insanın başına herşey gelebiliyor. Bazen gebelikler düşükle sonuçlanabiliyor. Böyle bir durum başınıza geldiyse öncelikli olarak moralinizi bozmamanız ve...
  5. Düşük sonrasında neler yapılmalı?

Düşük sonrasında neler yapılmalı?

düşük nedir,düşük neden olur,bebek düşürmenin sebepleri,bebek düşüğünden sonra yapılması gerekenler,bebek düşüğünden sonra dikket edilmesi gerekenler,düşük hakkında bilgiler Tamamlanmış olan düşükte herhangi bir müdahaleye gerek kalmazken, tamamlanmamış olanda rahim içinde kalan parçaların alınması yani boşaltılması gerekebilir. Bu daha sonra enfeksiyon oluşmaması için, önemsenmesi gereken...

Sayfayı Paylaş