gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Düşünce, zihinsel güç...

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

ZİHİNSEL GÜÇ İki çocuklu bir aile hafta sonunu piknik yaparak geçirmeye karar veriyor. Piknik yerine vardıklarında anne yemeği hazırlarken, çocuklar babalarıyla birlikte yürüyüşe çıkıyor. Uzun bir yürüyüşten sonra oldukça yorulan küçük çocuk yalvarırcasına bakan gözlerle,
    ´Babacığım çok yoruldum. Lütfen beni kucağında taşırmışın?´ diyor. Baba, ´Ben de yorgunum oğlum´ der demez çocuk ağlamaya başlıyor.
    Baba tek kelime etmeden ağaçtan bir dal kesiyor.
    Dalı bıçakla biçimlendirip, çocuğa zarar vermeyecek biçimde yontuyor. Sonra dalı oğluna verip, ´Al oğlum, sana güzel bir at´ diyor.
    Çocuk sevinçle dal parçasından yontulmuş ata biniyor ve sevinçle sıçrayarak, ata vurarak annesinin yanına doğru gitmeye başlıyor.
    O sevkle, babasını ve ablasını kısa sürede geride bırakıyor…
    Baba gülerek kızına, ´İşte yaşam budur kızım. Bazen zihnen ya da bedenen kendini çok yorgun hissedeceksin. İste o zaman kendine değnekten bir at bul ve neşe ile yoluna devam et. Bu at bir arkadaş, bir şarki, bir çiçek, bir şiir yada bir çocuğun tebessümü olabilir.´

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Düşünce, zihinsel güç...
    Güzeldi... Herkesin binecek bir "tahta at" bulması dileğiyle, teşekkürler paylaşım için :)

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Düşünce, zihinsel güç...

cok sagol canimm emegine saglik

Düşünce, zihinsel güç... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düşünce Gücü

Düşünce Gücü

Günümüz dünyasında, insanların en büyük sorunlardan biri, duygusal dünyasındaki çalkantıları dindirememesi ve umutsuzluğu çok sık yaşaması. Oysa, ruh sağlığını da olumlu etkileyen, “iyi düşünme” yetisi birçok hastalığı önlediği gibi, varolan hastalıkların iyileşmesini sağlıyor, hatta kimi tümörleri bile küçültebiliyor. Bu doğrudan hareket eden milyonlarca insan, kendini daha iyi hissedebilmek...
  2. Zihinsel Güç

Zihinsel Güç

ZIHINSEL GUC İki cocuklu bir aile hafta sonunu piknik yaparak gecirmeye karar veriyor. Piknik yerine vardiklarinda anne yemegi hazirlarken, cocuklar babalariyla birlikte yuruyuse cikiyor. Uzun bir yuruyusten sonra oldukca yorulan kucuk cocuk yalvarircasina bakan gozlerle, "Babacigim cok yoruldum. Lutfen beni kucaginda tasir misin?" diyor. Baba; "Ben de yorgunum oglum"' der...
  3. Beynin düşünce gücünün artırılması için

Beynin düşünce gücünün artırılması için

Beynin düşünce gücünün ve canlılığın arttırılması için günlük hayat içinde neler yapılabilir? Stresten uzak ve berrak bir şekilde düşünebilmek için, sabah kalkıldığında bir duş alınmalıdır. Sıcaktan soğuğa giden bir duşla bedenin bütün noktaları uyandırılmalıdır. Soğuk, biliyorsunuz bedendeki izafi olan 12 kanal üzerindeki igleroterapi noktalarını uyarır ve sizi canlı tutar....
  4. Düşünce Gücü ile Zayıflama

Düşünce Gücü ile Zayıflama

düşünce gücü ile zayıflama beyin gücüyle zayıflama beyin gücü ile düşünce gücüyle beyinde zayıflamak Düşünüyorum öyleyse zayıfım'. Bu cümle kulağa komik geliyor olabilir; ama NLP yöntemiyle diyetsiz zayıflamak mümkün. İşin püf noktalarını, Zaza Yurtsever anlatıyor Düşüne taşına zayıflayın 'Bir kibrit kutusu tuzsuz beyaz peynir, üç zeytin'le başlayan diyet cümlelerini bir kenara bırakın....
  5. Düşünce gücüyle zayıflamak

Düşünce gücüyle zayıflamak

düşünce gücüyle zayıflamak, mümkünmü, nasıl olur, nasıl oluyor buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar Hayatımızı, düşüncelerimiz yönlendirir Melek'ler. Evet, başınıza gelecek olumlu ve olumsuz şeyleri siz düşüncelerinizle çekiyorsunuz Melek'lerim. Çekim yasasına göre ne düşünürseniz onu çekersiniz Melek'ler:) Kısacası; Sevgili Melek'lerim, fazla kilolarınızdan kurtulmak için...

Sayfayı Paylaş