düşüncelerinizi merak ediyorum...

Moss

Üye
Üye
düşüncelerinizi merak ediyorum...
sevgili melekler mekanı sakinleri,

sizlere bir soru sormak istiyorum...

sevdiğiniz bir insanı onu cok sevdiginiz icin kırdınız istemeden tepkilerinizi abarttınız ve ilişkiniz çalkalandı, kendinize karşı gecmiste yaşadıgınız bazı kötü olaylardan dolayı guveniniz hala kırgın ve bir türlü duzelmek bilmiyor, karşınızdakilere de bunu yansıtıyorsunuz, cevrenizden de iyice koptunuz, her yönden sıkıntı içerisinde hissediyorsunuz, hiçbir şeyiniz yolunda gitmiyor.. iş, aşk, egitim vs.... çare arıyorsunuz ama bulamıyorsunuz....

böyle bir durumda ne yapardınız, bunu genel bir soru olarak soruyorum, eminim bu cümlelerimi yaşayan birileri vardır burda...

sevgili melekler mekanı sakinleri,

sizlere bir soru sormak istiyorum...

sevdiğiniz bir insanı onu cok sevdiginiz icin kırdınız istemeden tepkilerinizi abarttınız ve ilişkiniz çalkalandı, kendinize karşı gecmiste yaşadıgınız bazı kötü olaylardan dolayı guveniniz hala kırgın ve bir türlü duzelmek bilmiyor, karşınızdakilere de bunu yansıtıyorsunuz, cevrenizden de iyice koptunuz, her yönden sıkıntı içerisinde hissediyorsunuz, hiçbir şeyiniz yolunda gitmiyor.. iş, aşk, egitim vs.... çare arıyorsunuz ama bulamıyorsunuz....

böyle bir durumda ne yapardınız, bunu genel bir soru olarak soruyorum, eminim bu cümlelerimi yaşayan birileri vardır burda...

sevgili moss

(hiçbir şeyiniz yolunda gitmiyor.. iş, aşk, egitim vs.... çare arıyorsunuz ama bulamıyorsunuz....)

bu yazdiklarini önce önemine göre siraya koy , hangisi senin için önemliyse önçe onu düzelt sirayla gidersen hepsi ileriye dönük düzelir ,kirilan kalp gerekiyorsa sen özür dile altdan al belki olay bir ceviz kabugunu dolduraçak kadar degildir..! arkadaslarinla arani düzelt , bulus görüs ,davet et..hersey karsilikli.. onlarin yardimina ihdiyacin var olabilir yeri gelinçe sen yardim et.. arkadaslarin sana egtim olsun is olsun yardimçi olur onlarin faydasinla is de bulursun egtim se okulunu yaparsin...

geçmisine bakma ..geçmiste hata varsa tekrarlama hatadan ders al ...su ana bak ne yapabilirim ?ne yapmak istiyorum ? positiv düsün negativ durumda olsa positiv yanlarini ara bulursun , her sorunun bir cevabi var ve çözümü var bazen zor bazen kolay seçim senin.

Allah yardim etsin islerin kolaylassin ...

Pozitiv düsünürsen iyiye gidersin...
Negativ düsünürsen kötüye gidersin... ;)

Ahh be canım kimin işleri yolunda gidiyor ki en yolunda olan bile kim bilir ne dertle uğraşıyordur. Hayat bize derdi verir dermanıyla beraber yeterki sabır ve o dermanı bulmayı bilelim. Herşey düzelir bu hayatta ama bu düzelenlerin yanında yenileri gelişir busefer de onlara takılır kalır hayatı hakketiğimiz şekilde yaşayamayız.

Şu an öyle bir dönemdeyim ve kendimi nadasa aldım, sana da tavsiye ederim. Kendini dinlendir, herşeyi bir kenara bırak ve ruhen yenilenmek için kendine zaman tanı..

canım benim bence kendine biraz zaman tanı herşey zamanla düzelecektir ayrıca ne bu yaa az şöle bir kalk ayaga hemn düşme yere toparla kendini herşey senin elinde herkez sana birşey diyecektir mutlaka ama önemli olan senin istemen bu durumu yalnız kendin düzeltebilirsin canım benim...
herşey gönlünce olsun kendini bu kadar sıkma ....herşey düzelir ...

canımmm ya kısmen aynı şeyleri bende yaşadımm o yüzdenn seni çoook iyi anlıyorumm ve şunu hiç bir zaman unutma beterin beteri vardır şükret ve toparlanmaya çalış Allah büyüktür İnşallah en kısa zamanda düzelir herşey ...

hayat bazen gercekden bızım ıstedıgımız gıbı olmuyor . hep bir sınav içindeyiz ama insan oğlunun yapamıyacagı beceremiyecegi hiç bir şey yok buna emin ol .fazlada gecmışe takılma takılırsan hep aynı hataları yaparsın mutlu olmaya bak herzaman canım....

Yalnız kalmamaya dikkat et. Çünkü düşündükçe sorunu kafanda daha çok büyütüyosun buda iyi değil,şuda iyi değil,oda hiçbişey.. kendine söz ver ben bunları atlatabilirim geçicek yapabilirim falan diye. Beynine emir ver :) çünkü söz vermek gerçekten işe yarıyo ne kadar dolu olsanda susturuyosun kendini ben söz verdim ve bu sözümü tutucam . :) takmamaya çalış herşeye iyi yönden bak yalnız kalma. kötü değil iyi şeyleri düşün..

Geri