Dut Kurusu Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

 1. dut kurusu faydaları dut kurusunun faydaları kurusunun faydalari kurusu dutkurusu
  Meyve kurularının faydaları saymakla bitmiyor.Sizlere meyve kuruları çeşitlerinden olan dut kurusu ve faydaları konusunda merak etitğiniz bilgileri sunar, herkese sağlıklı günler dilerim.
  [​IMG]
  Dut kurusu kalsiyum ve demir deposudur. Aynı zamanda b1, b2 ve C vitamini vardır. Dut kurusu kan yapıcı ve enerji verici özellikte yaratılmıştır. İçerisinde bulunan vitaminlerle kanseri önler. Beyaz dut kurusu Japonların araştırmalarına göre damar sertliğini önler. Eğer dut kurusunu aç karnına tüketirseniz bağırsakların çalışmasını sağlar ve idrar söktürücüdür. Fakat dut kurutulduğunda doğal antibiyotik özelliğini kaybeder. O nedenle antibiyotik ihtiyacı olanlar için taze dut önerilir. Dut kurusunun egzama için çok faydalı olduğu söylenir. Bademcik iltihaplanmalarında da duttan yararlanılır.
 2. Valla kurusu yaşı herbiseyi bizim bitkilerimiz, meyvelerimiz her derde deva .. yeterki neye ney iyi geliyor onu bilelim.. Bu dut olayınıda öğrenmiş oldum bilgi için tşk eder adminim sana ve ailenede aynı şekilde sağlıklı bir ömür dilerim.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. dut kurusunun faydaları

  ,
 2. dut kurusu neye faydalı

  ,
 3. hamilelikte dut kurusu

  ,
 4. dur kurusu faydaları