gebe
  1. şeker kız

şeker kız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Duvar ağlamaya başladı...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında şeker kız tarafından paylaşıldı.

dün gece resmini indirdim duvardan
    Geceydi...Bütün insanların çırılçıplak olduğu bir zamandı. Onları düşünüyordum; gümüş tepsilerdeki kristal kadehlerden zamanı
    yudumlayan insanları düşünüyordum. İrili ufaklı aynaların karşısında enseleri
    bembeyaz kadınlar boyanıyordu. Uzun uzun parmakları vardı kadınların ..
    Öpülmeye alışmış olgun dudakları vardı. Kocaman kocamandı kalçaları.
    O kadınları düşünüyordum.
    Bir kurt bir geyiği kovalıyordu yüreğimde. Geyik soluk soluğaydı, yorgundu,
    bitkindi. Karların üzerinde akıp giden bir yıldız gibiydi. Koşuyordu. Koşmak
    kurtuluş değildi belki, ama bir ümitti. Koşmalıydı.
    Oysa birer namlu ağzıydı kurdun gözleri. Avına güvenle, şehvetle yaklaşıyordu.
    Yeni bilenmiş, sedef saplı bıçaklara benziyordu dişleri , bütün dileği et ve kandı.
    İstese geyiğe hemen yetişebilirdi, ama uzasın istiyordu bu koşu,
    bu bütün damarlarına yayılan sarhoşluk bitmesin istiyordu.

Elimi uzatsam tutabilirdim seni. öyle yakındın. Zamana kokun sinmişti.
    Belki de uzaktan günlerce koşsam yetişemezdim sana. Zamana kokun sinmişti.
    Tuttum resmini indirdim duvardan.
    Duvar ağlamaya başladı.....

Duvar ağlamaya başladı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağlamanın da dili var!

Ağlamanın da dili var!

Bebekler ihtiyaçlarına veya sıkıntılarına göre ağlayarak annelerine mesaj veriyor. 'Ağlamanın Dili' adlı incelemede, bebeklerde ağlama aşırı olmadığı sürece bebeğin özellikle akciğerleri için yararlı bulunuyor. Ancak ağlamanın aşırı olması halinde bebeğin kan basıncı artıyor ve kalp atışları hızlanıyor. Böylece bebeğin kanındaki oksijen azalıyor. Araştırmalar bebeklerin günde ortalama 1-4 saat...
  2. ağlamanın faydaları

ağlamanın faydaları

Ağladığımız zaman, vücudumuzdaki stres hormonları gözyaşlarıyla vücuttan uzaklaşır ve biraz sonra rahatladığımızı hissederiz. Gözyaşları, bünyenin güvenlik subaplarıdır. İçinizde sakladığınız duygular birike birike bir gün patlama noktasına gelir. İşte o zaman ağlayabilirseniz, emniyet subapları yani gözyaşları sizi ağır bunalımlardan kurtarır. Sağlıklı yaşamak için her şeyden önce ruh...
  3. Ağlamanın Faydaları

Ağlamanın Faydaları

gözyaşının faydaları bebeklerde gözyaşı ne zaman gelir Ağladığımız zaman, vücudumuzdaki stres hormonları gözyaşlarıyla vücuttan uzaklaşır ve biraz sonra rahatladığımızı hissederiz. Gözyaşları, bünyenin güvenlik subaplarıdır. İçinizde sakladığınız duygular birike birike bir gün patlama noktasına gelir. İşte o zaman ağlayabilirseniz, emniyet subapları yani gözyaşları sizi ağır bunalımlardan...
  4. Ağlamanın Yararları

Ağlamanın Yararları

Ağlamanın yararları, fatdaları, zararları, nedenleri, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Ağlama ağlama der hep büyükler zararlı diye aslında meğer daha çok tararlıymış. Nedenini öğrenelim melekler :) “Size ağlamayın demeyeceğim; çünkü her gözyaşı şerden akmaz.” diyordu Gandalf, J.R.R. Tolkien’in unutulmaz eseri Yüzüklerin Efendisi’nde... Sizin de özellikle stres...

Sayfayı Paylaş