Duvar boyama teknikleri duvarı nasıl boyarız ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Duvar boyama teknikleri duvarı nasıl boyarız ?
Duvar boyama teknikleri, duvarlar nasıl ne şekilde boyanıyor sizlere bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Daha önceden kendi kendine evini boyayan birisi olarak sizlere neler yaptığımı anlatacağım ve ustaların söylediklerini de anlatacağım. Şimdi satın alacağınız boya markası ne olursa olsun su ile karıştırıldığında belirli bir kıvama gelmesi gerekiyor. Bu kıvamı nasıl anlarım nasıl bilirim diyor iseniz boyacı yaparken gördüğümü size anlatayım.

” Yahu usta bu duvarı nasıl boyuyorsunuz, yani boyayı nasıl hazırlıyorsunuz kıvamı nasıl olacak dediğimde, bunu yapa yapa uzmanlaştığını ve nasıl yapacağını otomatik olarak ne şekilde su katacağını anlattı bana ve şunu ekledi bilmiyor isen ellerinin kirlenmesine müsade edebilecek isen eğer boyayının suyunu koyduğunda elini daldırıp yukarı doğru çektiğinde muhallebi kıvamı ya da şu evlerde yapılan mercimek çorbası kıvamında olacak sünecek damlamayacak demişti ”

Ne mi oldu denedim ve başardım. Daha fazla koyu olarak hazırlanmış boyada boya fazla gidiyor. Daha fazla kapatma yapabiliyor ama boyayı tedarikli kullanmak için mutlaka kıvamı tutturmak gerekiyor. Ellerini kullanmak istemeyenler için bir sopa ya da ağaç parçası yardımı ile boyaya daldırıph üste doğru çekildiğinde, damlama değilde ip gibi olduğunda boyanın kıvamı tamam demektir :) Duvar boyama teknikleri

BOYAMA TEKNİĞİ VE DUVAR BOYAMASI NASIL YAPILIYOR ?

Boyayı ve kıvamı hazırladığınıza göre rulo yardımı ile yukarıdan aşağıya doğru boyamanız gerekiyor. Yukarıdan aşağı doğru boyarkende çapraz şekilde kullanmayacaksınız boya rulosunu. Boya yaptığınızda tavan ile duvar arasında böyle yirmi santim kadar boş bir alan bırakın. Özellikle yukarı kısımda kartonpiyer gibi şey var ise ve boya renginiz örneğin kese kağıdı rengi ise kartonpiyere bulaştırmak istemezsiniz. Onun için biraz boşluk bırakacaksınız ve o alanıda bir merdiven yardımı ile ve küçük boyama fırçası ile bittikten sonra rütuş geçip kapatacaksınız. Böylece kartonpiyere tek bir boya tamlası bile bırakmamış olacaksınız.

Bunun için yapılmış özel fırçalar var ve bu fırça yardımı ile tavan ile duvar arasında net olarak bir çizgi çizebiliyorsunuz. Aşağıdaki görselden görebilirsiniz. Bunu da Koçtaş ya da yapı malzemeleri satan firmalardan bulabilmeniz mümkün olacaktır.

kestirme-boya.jpg

Yukarıdaki gibi bir boyama aparatı ile net olarak çizgiler çizebilir duvar boyama tekniğini kullanarak üst alanla duvarı birbirinden çok ince bir çizgi şeklinde ayırabilirsiniz. Tabiki boyacı değiliz ama en azından üst çizgiyi düz çikmez isteriz. Kendimiz boyayacağız işte ne kaybederiz ki
icon_smile.gif
Denemekte fayda var. Bir duvarı bozar isek boyacı da çağırabiliriz ama mutlaka deneyin ben denedim iyi oldu. Burada sizlere bir kaçduvar boyama tekniği hakkında bilgi verdim umarım hoşunuza gitmiştir. Yada yararlanırsınız.

Bu arada youtube.com üzerinden boyama tekniği ile alakalı bir video buldum sizinle paylaşmak istiyorum. Aşağıda da bir kaç tüyo verilmiş yararlanabilirsiniz.
Kaynak Duvarrenkleri

Geri