gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Duvarlarınıza Hayat Katın

Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Ufak dokunuşlarla duvarlarınıza hayat katabilirsiniz..
    Duvarlarınızın renginden memnunsunuz ama ufak ta olsa bir değişiklik istiyorsunuz... O halde bu yazı tam size göre... Damga basın
    Duvarlarınıza damga basarak basit ama şık uygulamalar yapabilirsiniz. Piyasada hazır olarak bulunan damgaları kullanabileceğiniz gibi süngerden kendinizde hazırlayabilirsiniz. Uygulama esnasında süngerin ıslak değil, nemli olmasına dikkat edin.

Duvar kağıdınızı renklendirin
    Dokulu duvar kağıdınızı arzunuza göre duvar boyası ile renklendirerek, hem kirli duvar kağıdınızdan kurtulabilir hem de kendiliğinden oluşmuş dokulu hoş bir görsellik elde edebilirsiniz.

Bal peteği dokulu sünger rulo kullanın
    Duvarlarınıza bal peteği şeklinde efekt uygulayabilirsiniz. Bunun için iki uyumlu renk boya seçin. Önce herhangi bir duvar rulosu ile uygulama alanını boyayın. Kuruması için bir süre bekleyin. Daha sonra mercan rulo ve ikinci renginizle efekt oluşturun. Delikli mercan rulo, Bauhaus.

Düzgün şeritlerle modern görünüm
    Şerit yapma aparatı kullanarak duvarlarınıza farklı ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Uygulama yaparken aparatta fazla boya olmamasına dikkat edin. Zaman zaman temizleyin ve bir bez yardımıyla üzerindeki fazla suyu alın.

Doğal dokular oluşturun
    Uygulama yapacağınız alana spatula yardımıyla yayacağınız rölyef pastın üzerine arzu ettiğiniz gibi biçim vermek sizin elinizde. İster isminizi yazın, ister resim çizin. Unutmayın bu malzemenin kuruma süresi kısıtlı. Kullandığınız ürünün ne kadar sürede kuruduğunu kontrol edin ve kurumadan çalışabileceğiniz kadar alana macunu sürün. Aksi halde siz çalışmanızı tamamlamadan kuruyacaktır. Spatula üçlü set: Bauhaus

Doku tarağı kullanın
    Doku tarağı ile çalışmak biraz pratik gerektirir. Önce kağıt üzerinde çabuk kurumayan bir boya ve doku tarağı ile çalışma yapın. Boyaya retarder (kurumayı geciktirici malzeme) katabilirsiniz. İlk kat boya kullandıktan sonra kurumayı geciktirici katılmış boyayı duvarın bir kısmına sürün ardından doku tarağı ile üzerinden geçin. Tarağı aşağı doğru çekerken önce bastırılmalı, çekme işlemi devam ederken tarak hafif kaldırılmalı ve daha sonra tekrar yatırılmalıdır.

Deri gül efekt damgası Deri gül efekt damgası kullanarak duvarlarınızda gül efektleri oluşturabilirsiniz. Uygulaması oldukça kolay ve zevkli bu tekniği kolayca çalışabilmeniz için yine önce kağıt üzerinde bir süre elinizi alıştırmanızı öneriyoruz. Daha sonra duvara ilk kat boyanızı sürün. Kurutun. İkinci kat farklı ve uyumlu renk sürün. Damgayı duvar üzerinde çevirerek bir miktar ikinci kat boya çıkararak gül efekti oluşturun.
    Dekorlama boya ve medyumları kullanın
    İlk olarak Polisan'ın tüketicilerin beğenisine sunduğu çatlatma, süet, sedef ve keten dokusu oluşturan boya, medyum ve aletlerinden bahsetmek istiyoruz. Tüm efektlerin uygulamaları hayli kolay olmasına rağmen oldukça güzel sonuçlar elde etmeniz mümkün. Swing Colour ise duvara fırça yardımıyla püskürtme efektinin uygulanmasını öneriyor

Duvarlarınıza Hayat Katın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Küçük Değişikliklerle Hayatınıza Renk Katın.

Küçük Değişikliklerle Hayatınıza Renk Katın.

Günümüz insanı çeşitli şartlardan dolayı hayatın güzel taraflarını göremez olmuş gibi. Oysa hayat, sevdiklerimizle her anını manalı kılası kadar değerli. Hayatı mutlu ve yaşanılır kılacak çok söz söylenebilir elbette. Bunu sitemizin diğer bölümlerinden takip etmenizi tavsiye etmeyi unutmadan biz bize düşeni yapalım. Yani, çevremizi güzelleştirerek, çevremizdekileri küçücük değişikliklerle...
  2. Hayatınıza biraz renk katın!

Hayatınıza biraz renk katın!

Hayatınıza biraz renk katın! Yıllar boyu hayatınızı aydınlatan Philips ampulleri, şimdi hayatınızda aradığınız renkleri sizlere sunuyor. Türk Philips, son kullanıcılar için Türkiye’de yenilikçi, katma değerli, kolaylıkla kullanılan komple aydınlatma çözümleri sunan bir firma olarak insanların hayat kalitelerini geliştirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlayan stratejileri ile ampul...
  3. Çerçeveler duvarlarınıza renk katsın

Çerçeveler duvarlarınıza renk katsın

Çerçeveli duvarlar Çerçeve ile dekorasyon Hepimizin evinde çerçeveli fotoğraflar vardır. Ya birşeylerin üzerine koyarız yada duvara asarız. Ama kaçımız çerçevelerle duvarları kapladı? Ben nette dolaşırken çerçeve ile dekore edilmiş duvarları gördüm ve çok beğendim. Muhteşem fotoğraflar ile çerçeveler doldurulabilir. Bakalım sizde beğenecekmisiniz meleklerim. Bence ortama çok hareket...
  4. Çerçeveden taşan kelebekler ile duvarınıza renk katın

Çerçeveden taşan kelebekler ile duvarınıza renk katın

Duvar panoları duvar dekorasyonu bu kelebekli duvar dekorunu çok beğendim ama asıl dikkatimi çeken bu dekorun banyoda kullanılması. Banyo dekorasyonunun hem fayansla yapılmasına alışkın olduğum için pembe sıvalı banyoyuda garip karşıladım. Kelebekli duvar dekorunu da çok beğendim. Ben bunu oturma odasında kullanmayı tercih ederdim.
  5. Portmanto Stickerlar duvarınıza neşe katsın

Portmanto Stickerlar duvarınıza neşe katsın

Portmanto sticker modelleri VEstiyer sticker modelleri Eğer portmanto ve vestiyer modellerine ihtiyacınız varsa bu vestiyer stickerlar sizin ihtiyacınızı karşılar meleklerim. İster vestiyer şeklinde ister ağaç şeklinde yapıştırma alın. Ağaç stickerdan vestiyer yapım ı mümkün.

Sayfayı Paylaş