gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Duygu (Affekt

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Bir emosyonla ilgili olarak duyulan his. Başlangıçta Freud psikolojisinde bir stimulus'un yarattığı haz veya ruhsal çöküntü olarak kullanılan bir terimdi. Sonraları ise daha geniş bir anlam verildi. Duygu bozuklukları, duygusal psikoz (affektif psikoz) altında ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Duygu tutarsızlığı, yani düşünce muhtevasına ve ifadeye uymayan ruhsal durum, çoğu zaman şizofrenide (bkz.) görülür. Duygusal denge kararsızlığı (bkz.) akut ve kronik beyin sendromlarında görülür.

Duygu (Affekt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duygular

Duygular

Duygular vardır anlatılamayan, Sevgiler vardır kelimelere sığmayan, Bakışlar vardır insanı ağlatan, İnsanlar vardır ki asla unutulamayan. İşte sende onlardansın...
  2. Duygularin Geometrİsİ

Duygularin Geometrİsİ

Önce sevdim.sevdiğimi öğrendim, sevebildiğimi farkettim: sevdikçe kendimi kainatla topladığımı gördüm. Affetmeyi öğrendim: affetmenin, dostlarımı onla çarpmak olduğunu farkettim. Pişman oldum:pişman olduğumu itiraf ettim, pişman oldukça, hatalarımı küçük, anlaşılır ve bağışlanabilir parçalara bölebildiğimi gördüm. Hatırlamayı öğrendim: hatırladıkça sevgilerimin karekökünü bulup, onlardan...
  3. Duygu Yetiş

Duygu Yetiş

duygu yetiş biyografi duygu yetiş kaç yaşında ayak facebook Annem Dizisi Oyuncuları: Duygu Yetiş Duygu Yetiş 22 yaşında. 6 yıldır kamera önünde. Tatlı Hayat, Evli ve Çocuklu, Yağmur Zamanı dizilerinden sonra şimdi Annem dizisinde rol alıyor. Bunun yanı sıra çeşitli reklamlarda yer alıyor. Piyasanın çok değiştiğini söylüyor: "Bundan dört yıl önce dizilere oyuncu seçiminde bekleyen 3-4...
  4. karışık duygular

karışık duygular

karışık duygu sözleri karışık duygularla ilgili sözler okul öncesi duygu kartları duygular karisik duygular Eğer bir gün hayatımın son nefesini verirde bu dünyanın güzelliklerinden vazgeçecek olursam yanımda ol ki sana sessizliğin ölüm demek olduğunu göstereyim … !!!S.S.M. * Seni dünyada seven 10 kişi varsa onlardan biri benim seni dünyada seven 5 kişi varsa onlardan biri de benim seni dünyada...
  5. duyguların geometrisi

duyguların geometrisi

Önce sevdim..Sevdiğimi öğrendim, sevebildiğimi farkettim: sevdikçe kendimi kainatla topladığımı gördüm. Affetmeyi öğrendim: Affetmenin, dostlarımı onla çarpmak olduğunu farkettim. Pişman oldum:Pişman olduğumu itiraf ettim, pişman oldukça, hatalarımı küçük, anlaşılır ve bağışlanabilir parçalara bölebildiğimi gördüm. Hatırlamayı öğrendim: Hatırladıkça sevgilerimin karekökünü bulup,...

Sayfayı Paylaş