gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

**duygu yuklu şiirler**

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

kara sevda

Bir kere sevdaya tutulmaya gör

Ateşlere yandığının resmidir.

Aşık dediğin,Mecnun misali kör

Ne bilsin alemde ne mevsimidir.

Dünya bir yana,o hayal bir yana

Bir meşaledir pervaneyim ona.

Altında bir ömür döne dolana

Ağladığım yer penceresi midir?

Bir köşeye mahzun çekilen için

Yemekten içmekten kesilen için

Sensiz uykuyu haram bilen için

Ayrılık ölümün diğer ismidir...

....İŞTE BÖYLE SEVDİM SENİ....
    ben seni kocaman bir yürekle sevdim.gözlerim değil yüreğimdi seni gören.sen damarlarımdaki
    kana karışıp geldin oturdun yüreğime.bir başka yerde olamazdın.sen benim en değerli yerimde,
    yüreğimde olmalıydın.orada kalmalıydın.çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek ilk kez bu kadar
    kolay kabullendi seni.her hangi bir konuk değilsin artık.bu yüzden ne ağırlama faslı var artık,
    nede uğurlama.o yüreğin gerçek sahibisin.şimdi kıştayız ya.ben dört mevsim baharı yaşıyorum
    seninle.çiçek açtın yüreğimde,gök kuşağı zayıf kaldı senin renklerin karşısında.taze bir yaprak
    gibi yeşilsin.açelyasın pembeliğinle.üzerine çiğ taneleri düşmüş sarı gülsün.kırmızısın bir ateş gibi
    ve mavisin.en çok bu renkerle olmanı sevdim senin.denize tutkundum.denizi sensiz, sensiz denizi
    düşünemezdim.seni severken dünyayı sevdim ben.insanlarıda. kendime bile dar gelirken,içinde
    herkese yer olan bir hayatın sahibiyim artık.en kızgın,en tahammülsüz anda bile seni düşünmek
    yetti bana.içindeki sevinç içime yansıdı gülüm.beni böylesine güldüren senin sevgindi.ben içten
    gülüşün ne demek olduğunu anladım seninle.her şeye rağmen sevdim seni.güçlüyüm ve aşamayacağım
    hiç bir engel yok.koca kente,koca bir ülkeye kafa tutabilirdim sen elimden tuttuğunda.patlamaya hazır
    bir volkan gibi hissederdim kendimi.menzil sendin ve ben o menzile ulaşmak için önüme çıkan her engeli,
    zorluğu yok edebilirdim.sana ulaşmamı engelleyecek her şeyi eritirdim.kül ederdim...sana ulaştığımda
    sakıin bir göle dönüşürüm ve o göle bir tek sen girebilirdin.sevdim ve hayrandımda sana.her halin çekti beni.duruşunu,uyumanı,gülmeni,çocukluğunu,şaşkınlığını,saflığını, kurnazlığını,güzelliğini,olgunluğunu
    sevdim.sesinide sevdim.suskunluğunuda.küçük oyunlarını,kaprislerini,sitemlerini, korkularını sevdim.
    seni,o doyumsuz sevdanı,uçarı sevdanı anlatacak kelime bulamadım çoğu zaman.sığmadın çümlelere ve
    hiç bir cümle seni yeterince tarif edecek kadar derin olmadı.seni severken yorulmadım.çünkü sen yaşam
    kaynağıydın.her gün yenilendim seninle.çoğaldım,büyüdüm,eksik kalan neyim varsa seninle tamamladım.
    ölmeyecektim ve ölmeyeceğim.çünkü sen ölmezliğin ta kendisiydin ve de kendisisin.sevdim işte ötesi yok.
    her zamanda seveceğim seni..!!
    yalnızdım ve yeniliyordum.çok savaştım yorgunluğumu hiçe sayarak.hep aynı yerde döndüm durdum şu
    lanet olası yerde.asla açılmadım ufuklara.bir ayak sesine bile muhtaç hissederek kendimi;sonunda yalnızlık
    her şeyimle birlikte özgürlüğümüde almıştı eilmden......

Seni düşündüm yine bu akşam üstü
    Gelmedin mor salkımlar sana küstü
    Umutsuz bekledim sabaha kadar
    O cok sevdiğin yağmurlar bile küstü

Mor salkımlı o sokakta ellerimi tut
    Okşa yine saçımı dizinde uyut
    Ne çok severmişim gidince anladım
    Serseri gecelerde sana ağladım

Bu akşamda sensizliği anılara srıp içtim
    Kaybettikten sonra anlıyor insan
    Meğerse hiçkimseyi senin kadar sevmemişim
    Bi dönsen en güzel yerinde biten o rüya

Yeniden yaşanır istesen
    Yıldızları sermezmiyim ayaklarına
    Geldiğin yollara toz olmazmıyım
    Yine şafak söküyor

Uykulerın unuttuğu gözlerim yine tavanda
    Ne vardı diyorum ah bi dönseydin son anda
    Şarjörüne hasret sürdüm sazımın
    Şimdi hüzün işgalinde yüreğim
    Ve ben hala mor salkımlı o sokakta bıraktığın yerdeyim...

Bir kere sevdaya tutulmaya gör
    Ateşlere yandığının resmidir.
    Aşık dediğin,Mecnun misali kör
    Ne bilsin alemde ne mevsimidir.

Dünya bir yana,o hayal bir yana
    Bir meşaledir pervaneyim ona.
    Altında bir ömür döne dolana
    Ağladığım yer penceresi midir?

Bir köşeye mahzun çekilen için
    Yemekten içmekten kesilen için
    Sensiz uykuyu haram bilen için
    Ayrılık ölümün diğer ismidir...

Son düzenleme: 16 Eylül 2008
  2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: **duygu yuklu şiirler**
    yalnızdım ve yeniliyordum.çok savaştım yorgunluğumu hiçe sayarak.hep aynı yerde döndüm durdum şu
    lanet olası yerde.asla açılmadım ufuklara.bir ayak sesine bile muhtaç hissederek kendimi;sonunda yalnızlık
    her şeyimle birlikte özgürlüğümüde almıştı eilmden......

final süperdi yüreğine sağlık canım teşekürler

3. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: **duygu yuklu şiirler**

begendıgıne sewındım ablacımmm

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

**duygu yuklu şiirler** konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duygu Cinislioğlu Tasarımları

Duygu Cinislioğlu Tasarımları

Duygu Cinislioğlu, Limango'ya özel tasarımlar yapmış. Beğendiğim bir kaç parçayı sizlerlede paylaşmak istedim. Özellikle karışık rekli tayta hayran kaldım. Kimse onu ben almadan bitiremezdi :) Siz nasıl buldunuz acaba? Duygu Cinislioğlu bu kez siz limango üyeleri için tasarladı! | Facebook
  2. 2013 Survivor Gönüllüler Duygu Çetinkaya Kimdir?

2013 Survivor Gönüllüler Duygu Çetinkaya Kimdir?

Bu konu, 2013 Survivor Gönüllüler Duygu Çetinkaya Kimdir haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, 2013 Survivor yarışmasının gönüllüler takımına son isim olarak giren Duygu Çetinkaya'yı aslında hepimiz tanıyoruz. Her ne kadar gönüllüler takımında yer alsa da o ünlü bir oyuncu. Bu sayfamızda sizlere oyuncunun hayatı hakkında bilgiler hatırlatacağız... Duygu Çetinkaya 1986...
  3. Çocuklar Duymasın Dizisinin Yeni "Duygu"su!

Çocuklar Duymasın Dizisinin Yeni "Duygu"su!

çocuklar duymasın, çocuklar duymaın duygu, çocuklar duymasın dizisi duygu karakteri Sevgili melekler, sevilen dizi Çocuklar Duymasın'da yeni sezon ilk bölümünden beri yer almayan Duygu karakteri geri dönüyor. Hamile olduğu için diziden ayrılan Hayal Garip'ten sonra yeni Duygu'nun kim olacağ merak konusu olmuş, bir dönem ilk Duygu karakterini oynayan Ayşecan Tatari'nin dönebileceği iddia...
  4. 2014 Survivor Ünlüler Duygu Bal Kimdir?

2014 Survivor Ünlüler Duygu Bal Kimdir?

2014 survivor ünlüler, survivor 2014 ünlüler duygu bal, duygu bal kimdir Sevgili melekler, Survivor 2014 yarışmasında Ünlüler takımının yarışmacılarından biri Duygu Bal oldu. Fenerbahçeli voleybolcu olan güzel sporcunun hayatı hakkındaki bilgilerimiz şöyle.... Duygu Bal (d. 25 Mart 1987, Ankara), Türk voleybolcu. Voleybola Ankara’da başladı. Vakıfbank Güneş Sigorta altyapısından...
  5. Güllerin Savaşı dizisi Duygu karakteri kimdir?

Güllerin Savaşı dizisi Duygu karakteri kimdir?

Küçük yaşta bir konakta büyüyen ve küçüklüğünden beri konağın hanımı olan Gülfem karakteri gibi güzel ve alımlı olmak isteyen Gülru karakterinin arasındaki çekişmeyi anlatan Güllerin Savaşı dizisi her hafta yeni bölümleri ile ekranlarda olmaya devam etmektedir. Sevilen dizi Güllerin Savaşı dizi oyuncuları arasında Damla Sönmez, Canan Ergüder, Barış Kılıç, Yiğit Kirazcı, Sercan Badur, Zeynep...

Sayfayı Paylaş