gebe
  1. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Düz Lise/Meslek liseleri yardım etmeniz gerek

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında Pasaklı Tanrıça tarafından paylaşıldı.

düz lise eşit ağırlık bölümü meslekleri kayseri düz lise puanları kayserideki liseler puanları kayseri adana Birincisi "meslek liselerinde de" sayısal, sözel ve eşit ağırlık diye alan seçimi yapılacak ben ilerde öss ye girerken "psikolog" olmak istiyorum ama puanım yetmediğinden meslek lisesinde muhasebe bölümü okuyacağım.Ama benim psikolog olmam için sözeli seçmem gerekiyor ama benim bölümüm muhasebe olduğu için eşit ağırlığı yada sayısalı seçmem gerekli .Benim korktuğum şey ben sözeli seçersem bana sayısal öğreteceklermi (mat 2 gibi ) eğer ğretmezlerse peki ben muhasebe dersinin sınavı olduğunda ben nasıl cevaplayacağım soruları. yada ben sözeli seçersem bana muhasebe dersi verirlermi verirlerse içinde matematik bölümü olur mu ben ne yapacağım Bide ben meslek lisesine gittiğim için bazı dersleri görmiyeceğim onun yerine muhasebe göreceğim ama bu yüzden benim eksiğim olacak :uhu: Dershaneye gitsem işe yaramı YARDIM EDİNNN:uhu:
    İkincisi
    Eğer bunların bir çözümü yoksa ben düz liseye gitmek istiyorum çünkü orada tüm dersleri göstercekler çünkü meslek seçme şeyin yok sadece sayısal sözel eşit ağırlık seçiyorsun öbür dersler var eksiğimde olmaz diye düşünüyorum

BANA MALTEPE,TUZLA,İDEALTEPE TARAFLARINDAKİ DÜZ LİSELERİN ADLARINI BULABİLİRMİSİNİZ LÜTFENN :uhu:

Son düzenleme: 1 Eylül 2009
  2. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Benim korktuğum şey ben sözeli seçersem bana sayısal öğretmiyecekler mi ? ( olacak orası )

3. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Sözel seçtiğiniz takdirde yine sayısal göreceksiniz, çünkü öss sınavında biliyorsunuz ki 2 bölüme ayrıldılar, ve bölümünüz ne olursa olsun ilk 120 soruyu yapmak zorundasınız. Bu yüzden sayısalınız olacaktır.

Ayrıca düz liseler listesi için gugıl amcadan yardım alabilirsiniz :)

4. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben pek anlmayıroum ama kardeşimle yşaıtsınız oda Sağlık meslek seçti
    Anadolu Öğretmen tutmadı ...
    Şimdide heryer anadolu lisesi bende pke geleceğini görmüyorum
    Ailecek karar aldık sağlık mesleğe girdi =)

Bence ben pek anlamam bu konulardan ama meslek liselerini tercih et ;)
    Düz liselerin gleeceği yok
    (Benim görüşüm)
    Ordan sonra eğitim çok zor oluyor...
    En azından okul bitince dirak mesleğe gçeersin
    Ama hayalinde psikologluk varsa kesinlikle onu yap

5. elif betül

elif betül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meslek liselerinde sözel bölümü seçtiğinde sayısal dersi görmüyosun ki.ayrıca zaten bu tüm liselerde böyle

6. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ama meslek liselerinde farklı olmak zorunda çünkü benim bölümüm orda muhsebe ama ben sözeli seççem muhasebe eşit ağırlık yada sayısala giriyor. bana muhasebe dersinde mat gösterirler heralde yoksa göstermiceklermi :küstüm:

Son düzenleme: 1 Eylül 2009
  7. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Sen muhasebe bölümümdeysen eşit ağırlık sayılıyo sanırım yani öss de eşit ağırlıktan tercih yapabileceksin.Ama psikiloji seçince puanın düşmüyor çünkü ortak dal.Yani bizim zamanımızda öyleydi herhalde hala öyledir. Ve sen madfem psikiloji istiyorsun neden meslek lisesine gidiyorsun.Psikoloji için alman gereken sözel puandır .Mat yapmaya ihtiyacın yok senin.Sözeli fazla yapmalısın.O nedenle matematik öğreneceğim diye uğraşacağına sözelini geliştir.Mat hiç yapma sözeli fulle mesela.Bunun için de düz lise sözle bölüme gitmen gerekir.Matematikle bi alakan yok.

8. kadersiz kader

kadersiz kader Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende bu sene yeni liseye kayıt olucam. bende ilerde dedektif olmak istiyorum. yhani anlıyacagın düz liseye gidiyorum. bana kalırsa düz liseye git egerki başaracagına inanıyosan.. meslek liselerini acıkcası ben hiç beyenmiyorum. hatta sana bi hocamın bize söledigi bi sözü yazıyım. 'okumak isteyen adamın meslekte ne işi var' iyi düüşün canım söz konusu gelece kumarım dogru olan kararı verirsin.:)

9. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sen sağlık meslek lisesine gidiyorum dememişmiydin bana :S

10. kadersiz kader

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayır canım ben düz liseye gidicem .ben kagıthanede oturuyorum ama şişli kuştepedeki bir okula gitmek istiyorum hatta ön kayıt bile yapıldı canım. nese daha fazla senin sinirin bozulmasınn.tırnaklarla ilgili çözümün nedir canım :D:D

11. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Canım eğer psikolog olmayı gerçekten çok istiyorsan neden meslek lisesine yöneldiğini ben gerçekten anlayamadım. Meslek lisesinde göreceğin derslerinin değişeceğini sanmıyorum.
    Ben meslek lisesi okumadım düz okudum. Meslekten arkadaşların konuşmalarına bakarak bi sonuç çıkardım. Sözel seçersen sana mat2 eğitimi asla vermezler.Verilse bile bence fazla verimli olmaz zaten bi yığın dersleriniz olacak sizin. Psikolog olman için mat2 bölümü çözmen gerekiyor. Yeni sisteme göre TM3 puanı ile alıyor psikoloji,sosyoloji,felsefe vs.. TM1 ve TM2 puanına göre matematik ve geometri katsayıları düşük TM3 puanının.. O yönden şanslı olabilirsin belki ama yine de meslek lisesinde yapamazsın gibi geliyor.
    Ben bu yıl össye hazırlandım meslek lisesi okuyan arkadaşlarımın geneli sadece mat1 hazırlanıyorlar.
    Şimdi karar vermelisin ya muhasebe okuyacaksın meslek lisesinde ya da psikolog olmak istiyorsan düz liseye gideceksin. Benim düşüncem bu.

12. ulquss

ulquss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım baq mantıklı düsüncek olursan tam olarak basarı durumun nasıl bilmiorum fakat eğer düz liseye gidersen ileride üniversiteyi kazanamadığın anda hayatın kaydı lise mezunları hic bir yerde is bulamıor fakat mesleğe gidersen üniversiteyi kazanamasan ble elinde meslek var :) ayrıca katsayıda kalktı simdiki aklım olsa mesleğe gderdim :)

13. kadersiz kader

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben asqimsine takılıyorum psikoloq olmaq istiyosan düz liseye gitmen gerekiyo canım ...

14. kadersiz kader

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    katılıorum demek istemiştim xDxD

15. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım bende meslek lisesi ve muhasebe bölümü okuyorum ve ayrıca gecen yıl Fen lisesinden meslek lisesine geciş yapmak zorunda kaldım.Düz liseye gitmek istedim ilk önceleri bende senin gibi ama sonra fark ettimki onlar sadece normal dersleri görüyorlar ve öss yi kazanamadıkları takdirde işleri cok zor ,bizler ise 2 lise birden okuyoruz hem düz hem meslek bizde kazanamazsak eger elimizde bir mesleğimiz var bununla bazı yerlerde iş bulabilriz.Kat sayı kalktı bildigim kadarıyla eğer muhasebe okumak istemiyorsan sözelide bırakma kendi imkanlarınla çalış sözel bölümünede kazanırsan egere zaten puanında düşmez okulda puan vermz ama sana şunu söyleyim daha öss ye kadar çok meslek degiştirirsin.

Düz Lise/Meslek liseleri yardım etmeniz gerek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En Başarısız Öğrenciler Düz Lisede

En Başarısız Öğrenciler Düz Lisede

kaç zayıfla sınıfta kalınır lisede kaç zayıfla kalınır lise 1 de öğrenci hakları lise öğrenci hakları Türkiye'nin, 2004 yılında, öğrencilerin belli alandaki başarılarını ölçmeyi amaçlayan PISA programına dahil edildiğini hatırlatan Çelik, “Birileri bizi teşvik ettiği için değil, biz, bir dış denetim mekanizması olarak, birileri aynaya yüzümüzü tutsun diye yılda 400 bin dolar veriyoruz. 2004...
  2. Düz liseler için diploma puanı kaçtır?

Düz liseler için diploma puanı kaçtır?

düz liseler ve puanları düz lise diploma puanları liselerin diploma puansız liseler puansız 2011 Selam arkadaşlarım düz liseler için diploma puanı kaçtır acaba bilen var mı ?
  3. Sağlık meslek liselerine kayıt şartları nelerdir?

Sağlık meslek liselerine kayıt şartları nelerdir?

şişli sağlık meslek lisesinin diploma puanı kaçtır yani aldığı öğrencileri kaç diploma puanıyla alıyor benim 78 girebilirmiyim
  4. sağlık meslek liseleri taban puanları 2012

sağlık meslek liseleri taban puanları 2012

sağlık meslek liseleri taban puanları 2012 puanları hakkında bilgi verirmisiniz bana ama ACİL BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK DAHA İYİ OLUR
  5. Düz lise

Düz lise

Arkadaslar lutfen bana yardim edin en buyuk sorunum düz liseye gidecek olmam:( okuyamam ben düz lisede ne yapmalıyım lutfen bana yardimci olun:;(

Sayfayı Paylaş