gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Düzenli Tekrar

Konu, 'Rehberlik' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

"Unutmamanın ilacı, düzenli tekrardır."
    Sistemli tekrarın en önemli özelliği; öğrenme, düşünme ve hatırlama konusundaki birikim sağlayıcı etkisidir. Düzenli tekrar yapmayan bir insan, öğrenmek için harcadığı gayreti ziyan eder ve kendini zora sokar.

Daha önce öğrenilmiş olan bilgiler çok az hatırlandığı için, sanki yeni bir bilgiymiş gibi yeniden öğrenilmek zorunda kalınır. Bu durum bir taraftan öğrenmek için harcanan zamanın ziyan olmasına, diğer taraftan da öğrenmek için yeniden zaman ayırmak zorunluluğuna neden olur. Sürekli olarak tekrarlanarak, bir kısır döngü haline gelen bu durum, öğrenme isteğinin kırılmasına ve öğrenme konusunda genel bir umutsuzluğa yol açar. Çünkü her defasında bu bilgileri yeniden edinmek çok daha sıkıcı hale gelir.

* * * * * * * * *

"Taşı delen, suyun gücü değil;
    damlaların sürekliliğidir." (Latin Özdeyişi)

alıntı

Düzenli Tekrar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tekrar selammmmmm

tekrar selammmmmm

daha öncedende selam vermiştim ama silinmiş o :mad: neyse bende burdayım selam herkese:D:D:D:D
  2. Düzenli Ordunun Kuruluşu

Düzenli Ordunun Kuruluşu

batı cephesinde kuvayi milliye birliklerinin faaliyetleri batı cephesinde kuvayımilliye birliklerinin faaliyetlerini ve düzenli ordunun kurulması düzenli ordunun kurulmasına neden olan olay cephesinin ikiye ayrılması kurulmasının nedenleri Kuva-yı Milliye düşmanın ateşkes sonrasındaki haksız işgalleri karşısında yer yer etkili bir direniş göstermişti. Ancak günümüzün gerillası olarak...
  3. tekrar etsek

tekrar etsek

ben mekana üye olmadan önce bir çok yarışma yapmışsınız ama ben yetişemedim tekrar yapsak olmaz mı???...
  4. Dağınık evinize düzenli çözümler

Dağınık evinize düzenli çözümler

ev düzeni evim çok dağınık düzenli evim Bu konuda inanılmaz hatta abartılı hassasımdır ben :D Yaşadığım mekan her daim düzenli olacak ve hatta misafirlik için gittiğim evlerde bile küçük çaplı dağınık olduğunda aşırı huzursuz olurum :D Dedim ya aşırı ve abartılı diye belkide takıntı:D:D Sevgili Melek'ler, evimizin düzenine ne kadar önem verirsek verelim, mutlak süretle dağınıklık oluyor....
  5. tekrar merhaba... :)

tekrar merhaba... :)

kızlar merhabalar... üye olalı 1 ayı geçti ama uzun zamandır yoğunluktan dolayı aktif değildim. tekrar merhaba demek istedim. Birde yeğenim blog sayfası açtı isterseniz bakabilirsiniz... :) desteğe ihtiyacı olabilir..:) EDIT BY BEYZA Başka siteye ait link vermeyin lütfen

Sayfayı Paylaş