gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Düzensiz Adet Tedavi Edilirmi?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

adet düzensizliği nedir,adet düzensizliği neden olur,adet düzensizliği kısırlık yaparmı ,adet düzensizliğinin tedavisi varmı,adet düzensizliği hakkında bilgiler d.jpg

Adet düzensizliği şikayeti ile başvuran hastaya yapılacak ilk hareket adetin 3. en geç 5. gününde hastanın hormonal profiline bakmaktır. Yani özellikle yumurtalıklardan ve beyin sapından salgılanan FSH, LH, Prolaktin, TSH gibi hormonların düzeyine mutlak suretle bakılması gerekir.

Eğer bununla ilgili elde mevcut bir bulgu yoksa, yani hormonal olarak bu kişi normal ise yaşam tarzına bir gözatmak gerekir. Kişinin kilo problemi varsa, çok fazla kiloluysa kilo vermesi için bilgilendirilir. Eğer aşırı zayıfsa buna yönelik testler uygulanmalı ve bunun için bir merkeze yönlendirilmelidir. ,
    Bunun haricinde aşırı stres veya depresyon belirtileri varsa bu noktada mutlaka psikoloğa veya psikiyatriste yönlendirilmelidir. Adet düzensizliği, altta yatan başka bir neden yoksa adet düzenleyici hormonsal ilaçlar ile çok kolay düzene sokulabilir.

Genelde 21 draje ihtiva eden ve doğum kontrol hapı olarak bilinen fakat adet düzenleyici olarakta kullanılabilen bu haplarla kişiden kişiye değişiklik gösterebilmekle birlikte 6 ay ila 1 sene süre ile kullanılabilir. Bu ilaçlar adet düzensizliğine kesin çözüm sunmaz. Eğer allta yatan nedeni tedavi etmediyseniz bu ilaçları bıraktığınız anda adetler tekrar düzensizleşebilir. Fakat mevcut patoloji düzeltilirse bu ilaçlarında desteğiyle adetlerinizi düzenleyebilirsiniz. Eğer kişide çocuk problemi oluşturuyorsa bu adet düzensizliği bu noktada mutlaka yumurtlama ilaçlarının kullanılması gerekir. Bu da kesinlikle jinekologla konuşulması gereken bir durumdur. Altta yatan etken giderilmediği sürece doğum kontrol hapları geçici bir fayda sağlar.

Düzensiz Adet Tedavi Edilirmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adetlerim düzensiz yumurtlama ne zaman

adetlerim düzensiz yumurtlama ne zaman

adetlerim düzensiz yumurtlamamı nasıl hesaplayabbilirim
  2. Adetim neden düzensiz

Adetim neden düzensiz

ben 5 aylık evliyim.1 eylülde adet olmuştum en son.1 ekimde adet olmam gerekirke 11 ekimde oldum.test yaptım negatif çıktı.17 ekimde de doktora gittim ilaç verdi.düzelir dedi.ilacı kullandım ama hâlâ adet olmadım.ekim ayına kadar düzenliydi.ekim ayında düzensiz olmaya başladı.hamile miyim acaba yada neden adet gecikmesi oluyor
  3. Adetlerim Neden Düzensiz?

Adetlerim Neden Düzensiz?

regl düzensizliği adet düzensizliği neden olur adet düzensizliği tedavisi Sevgili melekler, pek çok kadının yaşadığı ve sırf bu sebepten bebek sahibi olamadığı adet düzensizliği hakkında bilgiler vermek istiyor, neden adetlerim düzensiz diye kafa yoran meleklerimiz için Kadın Hastalıklan ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Cihat Ünlü'den sorularımıza yanıtlar arıyoruz... Normali bu...
  4. Adetim çok düzensiz hamile kalırmıyım?

Adetim çok düzensiz hamile kalırmıyım?

adet düzensizliği gebeliği engellermi,adet düzensizliği hamile kalmayı engellermi,adet düzensizliği kısırlık yaparmı,adet düzensizli ve hamilelik hakkında bilgiler Adet (regl, mens) düzensizliği hamile kalmayı her zaman etkilemez ancak bazı durumlarda engelleyebilir veya geciktirebilir, bu adet düzensizliğinin sebebine göre değişir. Örneğin adet düzensizliğinin sebebi yumurtlama düzensizliği...
  5. Adetlerim düzensiz yumurtladığımı nasıl anlıycam?

Adetlerim düzensiz yumurtladığımı nasıl anlıycam?

Düzensiz adet görenlerin yumurtlama zamanını bilmesi ve kesin olarak belirlemesi oldukça zordur. Zaten yumurtlama düzensiz bir şekilde olduğu için adet görmeside düzensiz olacaktır. Bunu kesin olarak anlayabilmeleri için eczane’lerden alacaları eliza testi ile idrar yolu ile yapacakları LH dediğimiz pik’ini ölçen cihazlar tespit edebilir ve anlayabilirler. Yumurtlama gününü tahmin etmek için...

Sayfayı Paylaş