gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

düzensiz regl olanlar için yumurtlama günü hesaplanması

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Regl günlerim çok düzensiz, bebek istiyoruz ve yumurtlama gününü nasıl hesaplayacağımı bilemiyorum.Var mı bunun bir yöntemi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Düzensiz adet gören kadınların yumurtlama gününü kesin olarak hesaplamak neredeyse mümkün değildir. Çünkü kadınlarda zaten yumurtlama düzensiz olduğu için adetleri de düzensizdir.
    Düzenli adet görenlerde bu çok daha kolaydır yumurtlama gününü belirleyebilmeleri için. Örneğin, adetin 1.gününden bir sonraki adetin 1. gününe kadar gün sayısı diyelim ki 28 gün ise bundan 14 gün çıkartarak yumurtlama günlerini hesaplanabilmektedir. Yani 14.gün. Veya 30 günde bir adet gören bir bayanda 14 çıkarttığımız zaman 16.gün. Ya da 26 günde bir adet gören bir bayanda 12. gün yumurtlama günüdür. Yumurtlama gününe 3-4 gün kaldığında çiftlerin biraz daha sık cinsel ilişkiye girmeleri önerilerek hamile kalınma şansını artırabilirler.

düzensiz regl olanlar için yumurtlama günü hesaplanması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yumurtlama günlerinin hesaplanması

yumurtlama günlerinin hesaplanması

yumurtlama hesaplama adet hesaplama yumurtlama tarihi adet tarihi döngüsü Yumurtlama gününün belirlenmesi için aşağıda anlatılan yöntemler gebe kalmakta zorlanan çiftlerde gebelik oluşumunda yardımcı bir yöntem olarak kullanılabileceği gibi gebelikten korunmada da kullanılabilir. Ancak bu yöntemlerin gebelikten korunmada tek başına çok etkili olmadığı bilinmelidir. Bu yazı sizin kendi bedensel...
  2. adetlerim düzensiz yumurtlama ne zaman

adetlerim düzensiz yumurtlama ne zaman

adetlerim düzensiz yumurtlamamı nasıl hesaplayabbilirim
  3. reglim neden düzensiz oluyor

reglim neden düzensiz oluyor

Melekler sizde de oluyor mu bilmiyorum ama benim regl günlerim çok düzensiz. Bir ileri gidiyor bir geri geliyor. Doktora gitmem gerekir mi bilemedim :S
  4. Adetlerim düzensiz yumurtladığımı nasıl anlıycam?

Adetlerim düzensiz yumurtladığımı nasıl anlıycam?

Düzensiz adet görenlerin yumurtlama zamanını bilmesi ve kesin olarak belirlemesi oldukça zordur. Zaten yumurtlama düzensiz bir şekilde olduğu için adet görmeside düzensiz olacaktır. Bunu kesin olarak anlayabilmeleri için eczane’lerden alacaları eliza testi ile idrar yolu ile yapacakları LH dediğimiz pik’ini ölçen cihazlar tespit edebilir ve anlayabilirler. Yumurtlama gününü tahmin etmek için...
  5. Düzenli yumurtlama olmazsa nasıl hamile kalınır?

Düzenli yumurtlama olmazsa nasıl hamile kalınır?

Kadınlarda normal adet düzeni her ay bir gün gerçekleşen yumurtlamalar (ovulasyon) sayesinde gerçekleşir. Yumurtlama olmayan aylarda adet yani vajial kanama nasıl gerçekleşir açıklamadan önce normal adet düzeni yani yumurtlama ile gerçekleşen adetler nasıl oluyor açıklamak gerekir. Kadınlarda normalde her ay bir kere yumurtlama olur ve bu yumurtlama yaklaşık olarak iki adet kanamasının...

Sayfayı Paylaş