Düzgün Kaşlara Sahip Olmak İçin Tüyolar

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Düzgün Kaşlara Sahip Olmak İçin Tüyolar
kas-almanin-incelikleri_9728-3297.gif

Kaşlarınız gürse ve kendiniz almakta zorlanıyorsanız tam istediğiniz şekli veremiyorsanız bu tüyolara mutlaka bir göz atın meleklerim.Benim kaşlarım incedir evde rahatça alırım valla bir kaş için kuaföre bir sürü para bayılamam :D

Kaşlar bakışlarınızdaki ve yüzünüzdeki ifadeye anlam kazandıran en önemli unsurdur. Düzgün kaşlara sahip olmak hiç de zor değildir. Aşağıdaki önerileri uygulayarak kısa sürede hayalinizdeki kaşları kendiniz yaratabilirsiniz.

1-Kaşınızın şeklini aynada iyice inceleyin. Kaşlar gözünüzün en baş hizasında başlar, göz bebeğinin olduğu yerde en yüksek noktasına ulaşır ve gözün en son kısmında sona erer. Özellikle kaşın başlangıç kısmı çok içerden alınmamalı ve en son kısmı çok yukarıda bitirilmemelidir. Çok yukarıda biten kaşlar kişinin sürekli kızgın bir bakışa sahip olmasına yol açar.

2-Kaşlarınızı öncelikle gözenek sıkılaştırıcı bir losyon ile ıslatılmış bir pamukla silin.

3-Kaşlarınızın doğal şekline uygun olarak başlangıç noktasından başlayıp, göz bebeğinin hizasından göz bitimine kadar düzgün bir yayı bir göz kalemi ile çizin.

4-Çizdiğiniz kısım haricindeki kaşlarınızı 45 derecede tuttuğunuz bir cımbız yardımı ile kılların çıkış yönünde alın. Aksi takdirde kaşlarınızı kırıp kökünün içerde kalmasına sebep olursunuz.

5-Ardından kaşlarınızı yukarı doğru bir kaş fırçası ile fırçalayın. Kaşınızın doğal yay çizgisinin üzerinde kalan fazlalıkları küçük bir makas ile dikkatlice kesin. Özellikle kaşınızın sonuna doğru olan kısmı ise çok dikkatle kesin, aşırıya kaçmayın.

6-Kaşlarınızı aldıktan sonra istediğiniz görünüm için boş kalan alanları hızlı ve hafif çizgilerle bir kaş kalemi yardımıyla doldurun. Aynı zamanda seyrek kaşlar için gür bir görünüm yaratmak amacıyla kaş pudrası kullanabilirsiniz. Eğer kaşlarınız verdiğiniz şekilde durmuyor ve şekillendirmekte zorlanıyorsanız kaşlar için üretilmiş özel jellerden faydalanabilirsiniz veya bir kaş fırçasına sıkılmış saç spreyi ile kaşlarınızı tarayabilirsiniz.

vallahi bnde kuaförlere para vermem:D:D ben kendim kuaförüm bnimde kaşlarım çok ince basit çe alıyorum..zamanımı almıyor ince kaşlarımm

gerçekten işime yarayacak çünkü bu aydan sonra kaşlarımı aldırmaktan vazgeçmiş bulunuyorum :) becerebilirmiyim bilmiyorum ama deneyeceğim. tüyolar için teşekkürler :)

kuaföre gitmedim kas için begenmiyorum onların alış şeklini kendim alıyorum bu paylasimin için ellerine sağlık cok faydasi oldu canım

Geri