gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

e-imza almak istiyorum nasıl alabilirim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba benim e-imza almam gerekiyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bilgisi olan ve bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı aranızda ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Elektronik İmza Nasıl Alınır?
    Günlük hayatta sıkça kullanılmaya başlanan elektronik imza, elektronik ortamda bulunan bir belgeye eklenerek imzalayanın kim olduğunu belirlemeye yarıyor.

5070 Sayılı Kanun uyarınca e-imza, ıslak imza ile eşdeğerdedir. E-imza sertifikası dağıtmaya yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından dağıtılan sertifikalar kullanılarak imzalama işlemi yapılır.

Elektronik imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Bu firmaların listesi ve diğer bilgilere www.tk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Elektronik imzanızı çalıştırabilmeniz için öncelikle kart sürücü yazılımını kurmanız gerekmektedir. Bu yazılım elektronik imza ile beraber gönderilen CD veya diğer medyalar içerisinde bulunabilir veya e-imzanızı aldığınız firmanın internet sitesinden edinilebilir. Bilgisayarınıza kurulan program ile elektronik sertifikanıza giriş gerçekleştirebiliyorsanız sertifikanız kullanıma hazırdır.
    Elektronik İmzanın Uygulama Alanları Nerelerdir?

Elektronik imza, bankalar ve finans kurumları, sigorta şirketleri, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve bilgi güvenliği gereksinimi olan organizasyonlar diğer büyük şirketler elektronik imza uygulamalarını kullanırlar.
    Kamusal Alandaki Uygulamalar
    Her türlü başvurular (ÖSS, KPSS, LES, pasaport vb)
    Kurumlararası iletişim (Emniyet Müdürlükleri, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri vb)
    Sosyal güvenlik uygulamaları
    Sağlık uygulamaları (Sağlık personeli - hastaneler - eczaneler)
    Vergi ödemeleri
    Elektronik oy verme işlemleri
    Ticari Alandaki Uygulamalar
    İnternet bankacılığı

e-Sözleşmeler
    e-Sipariş

e-imza almak istiyorum nasıl alabilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Garanti Belgesinde E-imza

Garanti Belgesinde E-imza

Yılbaşından itibaren üretilen ve ithal edilen her ürün için garanti belgesi onaylatılması zorunlu olacak. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik'te yaptığı değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, yıl başından itibaren imalatçı-üretici ve ithalatçı firmalar, her cins ve marka mal için garanti belgesi onaylatmak zorunda. Tüketicinin ve...
  2. Hackerlere e-imza darbesi

Hackerlere e-imza darbesi

Banka hesaplarını ele geçirmesini engellemek için uygulama genişletilecek. Son yıllarda sanal alemin korkulu rüyası haline gelen hackerların, internet banka hesaplarını ele geçirmesini engellemek için ''e-imza'' uygulamasının yaygınlaştırılması istendi. Sanal Banka Mağdurları (SBM) Derneği Başkanı Cem Polatoğlu, yaptığı açıklamada, internet bankacılığında ''e-imza'' uygulamasının mutlaka...
  3. zeytini nasıl kuruyorsunuz fikir almak istiyorum

zeytini nasıl kuruyorsunuz fikir almak istiyorum

arkadaşlar zeytin kurma zamanındayız bende harıl harıl toplayıp dilip şişelere koydum bile.şimdi sizden ricam zeytini nasıl kuruyorsunuz birde erimemesi için neler yapıyorsunuz sizlerden fikir almak istiyorum melekler mekanının değerli hanımları tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruum......................
  4. e imza nedir nasıl alınıyor bilgi varmı

e imza nedir nasıl alınıyor bilgi varmı

Merhaba.E imzanın ne olduğunu, nasıl alındığını, ne işe yaradığını tam olarak sizden öğrenebilirmiyim. Herkes farklı şeyler söylüyor da..
  5. Fikrinizi almak istiyorum sizce bu ayakkabı nasıl?

Fikrinizi almak istiyorum sizce bu ayakkabı nasıl?

https://www.markafoni.com/hotic-kadin-hakiki-deri-ayakkabi/urun/11584664/

Sayfayı Paylaş