gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

e-okul OGES'te Uygulanacak

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

e okul oges Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "e-okul uygulamasını" Ortaöğretime Geçiş Sistemi (OGES) için de uygulayacak.
    MEB, uygulama alanını genişlettiği e-okul sistemiyle okulların kurum, sınav, yönetici ve öğrenci iş ve işlemlerini web tabanlı yazılımlarla elektronik ortamda gerçekleştiriyor. Uygulamayla kırtasiyeciliğin azaltılması amaçlanıyor.

Bakanlığın konuya ilişkin yayımladığı genelgede, e-okul uygulamasının başarılı olabilmesinin, uygulayıcıların sistemi benimsemesiyle mümkün olacağı belirtildi.

Genelgede, "Öğrenci devam-devamsızlık, not girişi, öğrenci bilgi girişi" gibi bilgi girişlerinin hiçbir gecikmeye meydan verilmeden sisteme işlenmesinin gerektiğinin altı çizildi.

Sistemde, öğrenci gelişim raporu, öğrenci karnesinin yanı sıra OGES'te kullanılacak "öğrenci başarı puanı" ve "davranış puanı"nın da oluşturulacağı ve bunların sisteme girilmesinin yasal bir zorunluluk olduğu belirtildi.

Milliyet

e-okul OGES'te Uygulanacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. E-okul Oy Oy

E-okul Oy Oy

okul oy e okul oylama Bu yeni sistem aslında gerçekten çok mantıklı ve güzel bir sistem... Ama öğrencisi çok olan branş öğretmenleri için tam bir facia hele de sene sonu... Notlar, performans görevleri, projeler, ders içi performans notları, yöneltme formları, davranış notları, öğrencilerin okudukları kitaplar (sayfa sayısına kadar tek tek)... Bütün bu saydıklarımı sisteme veri olarak...
  2. Uygulanacak Testler

Uygulanacak Testler

A- The Wechsler İntelligence Scale ( WISC-R ) 1- Sözel 2- Performans 3- Full Scale ( Averaj ) Subtest ( Alt testler ) 1- Digit span ( sayı dizisi ) 2- Digit symbol ( yargılama ) 3- Codıng ( şifre ) B- ITPA-The illinois Test Of Psycholingulstıc Ability ( Okuma-Dil gelişim derecesini tespit eden bir test) C- TAT-Thematic Appenception Test ( Projektif bir...
  3. 9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama E Okul yardımcı olun

9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama E Okul yardımcı olun

9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama E Okul Selam arkadaşlar sizden 9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplaması hakkında online bilgi istiyorum bana 9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama E Okul konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim.
  4. E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında bilgi

E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında bilgi

E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında sizden yardım istiyorum nereden E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplayabilirim acaba
  5. 2012 -2013 e okul öğrenci kayıt sorgulama

2012 -2013 e okul öğrenci kayıt sorgulama

e kayıt sorgulama 2012 çocuğum hangi okula kayıt oldu nasıl öğreneceğim Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda 2012 - 2013 eğitim öğretim yılı ile ilgili konularımıza bir yenisin daha ekliyor ve çocuğum hangi okul gidecek diyen anne ve babalar için, 2012 e kayıt sorgulama linki paylaşlıyoruz. Öğrenci sorgulama 2012 - 2013 linki için aşağıda ki bilgileri okuyup, verdiğimiz bağlantı linkine...

Sayfayı Paylaş