Ebced Hesabıyla Gerçek Burcunuzu Bulun

Konu, 'Burçlar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

ebcet hesabına göre burçlar ebced hesabına göre burçlar ebced burç yorumları hesabı ile burç arapça rakamlar Ebced hesabı, Ebced rakamlarını kullanarak kelimelerin sayısal değerini bulmaya denir meleklerim...

Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.

Ebced hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebced-i Sagir dediğimiz küçük Ebced hesabını açıklayacağım. Aslında malumunuz Ebced hesabı Arapça'dır. Türkçe'ye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.

Nasıl bakılacağına gelince kişinin anne ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.
    Baki kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.

Baki kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.

A=1
    B=2
    C=3
    Ç=3
    D=4
    E=5
    F=8
    G=8
    Ğ=4
    H=8
    I=10
    İ=10
    J=3
    K=4
    L=6
    M=4
    N=2
    O=7
    Ö=7
    P=2
    R=8
    S=0
    Ş=0
    T=4
    U=7
    Ü=7
    V=6
    Y=10
    Z=7

BAKİYE----BURÇLAR-YILDIZI-TABİATI-DOSTU-DÜŞMANI
    1 kalırsa--- KOÇ-Merih-Ateş-İkizler-Yengeç
    2 kalırsa--- BOĞA-Zühre-Toprak-Yengeç-Aslan
    3 kalırsa--- İKİZLER-Utarid-Hava-Aslan-Balık
    4 kalırsa--- YENGEÇ-Ay-Su-Boğa-Koç
    5 kalırsa--- ASLAN-Güneş-Ateş-İkizler-Boğa
    6 kalırsa--- BAŞAK-Utarid-Toprak-Akrep-Yay
    7 kalırsa--- TERAZİ-Zühre-Hava-Yay-Oğlak
    8 kalırsa--- AKREP-Merih-Su-Başak-Kova
    9 kalırsa--- YAY-Müşteri-Ateş-Kova-Balık
    10 kalırsa-- OĞLAK-Zühal-Toprak-Balık-Koç
    11 kalırsa-- KOVA-Zühal-Hava-Koç-Akrep
    0 Kalırsa --(*) BALIK-Müşteri-Su-Boğa-İkizler
    (*) Çünkü 12'ye bölünen bir sayıda bakiye 12 kalmaz...
    Örnek: Adınız Ahmet; Annenizin adı da Fatma olsun...
    A = 1
    H = 8
    M = 4
    E = 5
    T = 4
    F = 8
    A = 8
    T = 4
    M = 4
    A = 1

1 + 8 + 4 + 5 + 48 + 8 + 4 + 4 + 1
    ( A H M E T ) + ( F A T M A ) =

( 1+ 8 + 4 + 5 + 4 ) + ( 8 + 8 + 4 + 4 + 1 ) =

( 22 ) + ( 25 ) = 47

47 ÷ 12 = 3 Kalan = 11

Burcunuz: Kova.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye

ikizler ckıyor baskasına baktım 2.5 virgüllü cıkıyor ne olacak? :D

3. miss angel

miss angel Yeni Üye

çok ilginçç:D:D denemek lazm bi yapaym bakalm:D

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aynen
    yaf benim normalde burcum aslan burdan kontrol ettim doğruluyo ama başka mesela kardeşimi kine bakıyorum onunda doğum gününü biliyorum birbirini tutmuyo :)

5. Kayıtsınurayz Üye

Kayıtsınurayz Üye Forum Okuru

ebcet hesabı burç

sayı 21 çıktı burçum ne

6. Aslı_m

Aslı_m Yeni Üye

burucm aslan doğru .çıktıııı...... 5.16 çıktı ama ben 5 e baktım başağımı bakmam lazımdı ?

7. fırtına

fırtına Yeni Üye

kova çıktı benimki de ama anlamadım hiçbişey :S:S

8. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye

koç çıktıda ne işe yarıyo

9. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çok tşkler, tamı tamına hepsi doğru çıktı :D:D Saol ortim :kiss:

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

senin isim toplamın 21 ise anneninki kaç onu öğren ikisini topla toplam sayıyı 12 ye böl farzedelimki 3.6 ise altıyı sayma 3ü say 3ilede 12yi çarp 36 çıkar annenin sayısıyla senin sayının toplamından 36 yı çıkart çıkan sayıya baktığında göreceksin hangi burca denk geldiğini

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya o kadar okudunuz bunumu anladınız.örneğin toplam 50 çıktı. 50:12=4 kalan 2 sizi burada ilgilendiren *2* sayısı yani baki.3.6 yı nereden buldunuz,6 yı sayma,sen 5 i say yuh be.

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

selam 47bölü 12= 3,91666666667 felan yapıyor cıkan sonuc 3 tür yukarıda da aynını vermıs ama kalan 11 demıs nasıl oluyor anlamadım ben kafam allak bulak oldu yaww

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya bişeyi anlamadım sonuç 3 kalan nasıl 11 oluyo :s

14. yardım edin

yardım edin Forum Okuru

yardım edin

3-5-7-9-40-77-3-7-77-5-9-77-7-9-77 bunu çevirebilirmisiniz

15. finansman

finansman Forum Okuru

36/12= 3 47-36= kalan 11

Ebced Hesabıyla Gerçek Burcunuzu Bulun konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ebced Hesabı

ebced hesabı Ebced Hesabı -------------------------------------------------------------------------------- İslam ülkeleri edebiyatında, İslam öncesi kullanılan harflere rakam değeri verilerek bir olayın, bir kişinin tarihini gizlice yazmak anlamına gelen bir hesap çeşididir. Sekiz kelimeden meydana gelir. Bu sekiz kelimenin aslının nereden geldiği ve nasıl şekillendiği hakkında kesin...
  2. İlm-i Cifr ve Ebced Hesabı

ebced hesabı isim ebced hesaplama makinesi hesaplama ebcet hesabına göre isimler hesap makinesi Risâle-i Nur’da İlm-i Cifr ve Ebced Hesabı Risale-i Nur’da ebced ve cifr ilminin mahiyetini anlatan kısımlar az olmakla birlikte, ebced ve cifr ilminin metodlarından faydalanılarak bazı ayet ve hadislerin yorumlandığı görülür. Risâle-i Nur Külliyatı’nda ayet ve hadislerin külli mânâlarından başka...
  3. Yükselen Burcunuzu Öğrenmek için Buraya

yükselenini öğren yükselen burç öğrenme yükselen öğrenme burcumu öğrenmek istiyorum yukselen burcumu ogrenmek istiyorum Sevgili Melekler Aşağıdaki linkten yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Buradan Bakabilirsiniz
  4. Kızılderili burcunuzu ve özelliklerini mi merak ettiniz...

Burdan kizilderelice olan burcunuzu ve özelliklerini ögrenebilirsiniz melekler :) http://www.ekolay.net/astroloji/astroloji/kizilderili_astrolojisi/
  5. Ebced hesabı ile Burcunuzu Bulun Yıldızname yorumu okuyun

ebced hesaplama ebced hesapla yıldızname hesaplama yıldıznameme bak hesabı ile yıldızname Sevgili Arkadaşlar şimdi sizlere ebced harflari ile hesaplama yapmayı anlatacağım. Nasıl bakılır? Nasıl hesaplanır? Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi...
  6. Ebced hesabı

ebcet hesabı yap ebcet falı ebced hesabı yap ebced yapma falı Ebced" kelimesi, Arap alfabesindeki harflerin kolay ezberlenebilmesi için, harflerin birleistirilmesiyle meydana gelen 8 anlamsiz kelimenin ilkidir. Ebced, ilk kelimenin adi oldugu gibi, ayni zamanda diger kelimelerin tümünün de adidir. Yani ebced, eski alfabeye verilen addir. "Abcad, ebicad, ebiced ve abucad" da...
  7. ebced

ebced hesabı gercekten dogrumu?
  8. ebced hesabı gercekten dogrumu?

ben ne zaman dogdugumu bilmiyorum her kez başka başka aylar söylüyor. Ve bende ebced hesabına baktım sizce bu dogrumudur.?
  9. İsimle Ebced Hesaplama

İsimle Ebced Hesaplama İsimle Ebced bulma işlemleri Esmaül Hüsna’dan her biri başka bir isme bakar.Dolayısıyla siz de kendisiminize bakan esmayı tesbit edip her gün çıkan miktarı okuyun.Bunu yaparken iki şık vardır. Birincisi;Direkt ve yalnız kendi isminiz ebcedi karşılığı olan esmadır.İsminizin ebced değeri karşılığı olan esmaya en yakın esma veya direkt olarak da çıkabilir.İşte o Esmayı...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. fatma isminin ebced değeri

,
  2. ebced hesabına göre burçlar

,
  3. ebcet hesabı ile burç bulma

,
  4. ebcedle burç hesaplama,
  5. gerçek burç bulma,
  6. ebcede gore burclar,
  7. ebced hesabiyla burclar,