gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

ebeda ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

ebeda ilahisi Yarab haberin nereden alalım Bir kamil mürşide varalım
    Hakkın yoluna kurban olalım
    Bir anda sabah olmaz ebeda
    Gözüme uyku girmez ebeda
    Gönlüm teselli bulmaz ebeda
    Gönül kuşunu eyleyemedim
    Dünyaya mesken bağlayamadım
    Yandı yüreğim ağlayamadım
    Gözüme uyku girmez ebeda
    Tazedir solmaz Hakkın gülleri
    Mestane gezer saadet kulları
    Gayet incedir Hakkın yolları
    Gözüme uyku girmez ebeda
    Yarabberrahim Ey lütfü Kerim
    Yoluna kurban canım var benim
    Yarab sen varken kime gideyim
    Gözüme uyku girmez ebeda

ebeda ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ebeda İlahisi

Ebeda İlahisi

ebeda ilahisi Yarab haberin nereden alalım Bir kamil mürşide varalım Hakkın yoluna kurban olalım Bir anda sabah olmaz ebeda Gözüme uyku girmez ebeda Gönlüm teselli bulmaz ebeda Gönül kuşunu eyleyemedim Dünyaya mesken bağlayamadım Yandı yüreğim ağlayamadım Bir anda sabah olmaz ebeda Gözüme uyku girmez ebeda Gönlüm teselli bulmaz ebeda Tazedir solmaz Hakkın gülleri Mestane gezer saadet kulları...
  2. tövbe ilahisi

tövbe ilahisi

tövbe ilahisi Hidayetli kullarını bilgisiz ve cahil tor görenlere Sana bağlanmayı haşa bir ilinek hastalık çor görenlere Dilerim ıslah olsun tövbe ki aah tövbe yazıklar olsun Gönül gözü kapalı zor görenlere huzuru dergâh-ı hor görenlere Huşu ile ibadeti sıkıntı üzüntü yor görenlere El açıp ta yakarmayı verimsiz yararsız bor görenlere Dilerim ıslah olsun tövbe ki aah tövbe yazıklar olsun...
  3. zikr ilahisi

zikr ilahisi

Dünyaya madem uğradın boşa gitmez hiç feryadın İyi kötü güzel günde fikr-eyle gönlüm fikr-eyle Her solukta Allah adın zikr-eyle dilim zikr-eyle Sabi çocuk erkek kadın unutma ki kuldur adın Ne ola başka muradın fikr-eyle her an fikr-eyle Taşı dilde Allah adın zikr-eyle dilim zikr-eyle Doksan dokuz adı vardır zikr-eyleyen bahtiyardır Ömür kısa vakit dardır ne söylesen sana kârdır Kendini...
  4. Kusur İlahisi

Kusur İlahisi

Bütün Kusurlarimi Itiraf Edecek Kadar Dürüst Iltifatlari Hiçbir Kibire Kapilmadan Kabul Edecek Kadar Zeki Hilekarliğin üzerinde Bir Abide Gibi Yükselecek Kadar Yüce Sevginin Kiymetini Bilecek Kadar Güçlü Eleştirileri Hoşgörüyle Karşilayacak Kadar Cesur Insanlarin Zaaflarini Anlayacak Kadar Sevecan Yanlişlarimi Idrak Edecek Kadar
  5. Yakma İlahisi

Yakma İlahisi

seherde açılan güller hürmetine rukuda bükülen beller hürmetine zikrinle dönen diller hürmetine cehennem narına yakma yarabbi yakma yarabbi yakma yarabbi muhammed aşkına yakma yarabbi yakam yarabbi yakma yarabbi cehennem narına yakma yarabbi secdeye kapanan başlar hürmetine aşkınla sızlayan kalpler hürmetine gecelerde dökülen yaşlar hürmetine gazabınla bize bakma yarabbi

Sayfayı Paylaş