Ebru Gündeş Biyografisi Fotoğrafları

Konu, 'Ünlüler ve Sanatçılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ebru Gündeş Biyografisi Ebru Gündeş Kimdir Fotoğrafları

Azeri işadamı Reza Zarrabla evliliğinin ardından dünyaya getirdiği bebeğiyle şu sıralar hayli mutlu olan Ebru Gündeş'in hayatı ile ilgili bilgilerimiz ve en güzel resimlerinden derlediklerimiz şöyle melekler :)

Ebru Gündeş, 12 Ekim 1974 tarihinde İstanbul´da doğdu.Konfeksiyon işçisi olarak çalıştığı yıllarda sesinin güzelliğini duyan bir tanıdık vasıtasıyla Neşe Demirkat´a götürülür.

Amaç, Ebru Gündeş´in Allah vergisi güçlü sesini değerlendirmek ve müzik piyasasına kaliteli ve genç bir ses sunmaktır.
    Neşe Müzik Yapım, o günlerde henüz kurulmadığı için Neşe Demirkat, bu sesi değerlendirmeleri için Marş Müzik Yapım´ın o zamanki yöneticisi Koral Sarıtaş ve ünlü kemani ve besteci Selçuk Tekay´a yönlendirir onu.Gündeş, bu iki önemli müzik adamından da tam not alarak Marş Müzik Yapım´la anlaşır.

Albüm hazırlıklarına başlamadan önce sahne tecrübesi kazanmak ve şöhret dünyasının büyüleyici dünyasına alışabilmek için bir süre Emel Sayın´a vokalistlik yapar. Güzel sanatçı, çok kısa sürede uyum sağlayarak ilk albümünün hazırlıklarına başlar.

Ve 1993 yılında 'Tanrı Misafiri' adlı ilk albümü müzik dünyasına bomba gibi düşer. Selçuk Tekay´ın prodüktörlüğünü, Özkan Turgay´ın aranjörlüğünü yaptığı albümde Gündeş, ilk albümünde milyonluk satış rakamına ulaşır.
    Bu albümle birçok ödüle layık görülen Gündeş, 1994 yılından başlayarak Kral TV Video Müzik Ödülleri´nde 'En İyi Kadın TSM Sanatçısı' ödülünü üç yıl boyunca kimseye kaptırmaz.

Ebru Gündeş, ilk albümün ardından hemen ikinci albümün hazırlıklarına başlar ve ertesi yıl 'Tatlı Bela' yayınlanır. Genç sanatçı, 'Tatlı Bela'da bu sefer ağırlıklı olarak slow ve romantik parçalar seslendirir.

'Ben Daha Büyümedim' adlı üçüncü albümü 1995 yılında çıkar.Albüm, 'Fırtınalar' adlı ilk hitiyle ses getirirken Gündeş, 'Ben Daha Büyümedim' ve 'Çok mu Gördünüz' adlı parçalarla eleştirilere sitem eder.Bu albüm, Ebru Gündeş´in müzik hayatında Serdar Ortaç´la olan birlikteliğin de başlangıcı olur.

'Kurtlar Sofrası' adlı dördüncü albümü 1996 tarihinde çıkar. Bu arada oyunculuk tekliflerini de değerlendiren Ebru Gündeş, albümlerinin ismini taşıyan televizyon dizilerinde başrol alır.

İki yıllık bir aranın ardından 1998 yılında 'Sen Allahın Bir Lütfusun' adlı albümü müzik marketlerdeki yerini alır.

Ebru Gündeş Biyografisi Fotoğrafları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ebru Gündeş - Tazem

Tazem sana bir sözüm var Ah tazem aşkında gözüm var Büyülendim kapıldım sevmem dedim yanıldım Bir estinki üstüme rügarına kapıldım Gözlerinden bir hançer Saplanıyor kalbime Bir kere aşık oldu Söz geçmiyor gönlüme Ateşinle yandım sevdim çok Benim olacaksın lamı cimi yok
  2. Ebru Gündeş - Sen Olsaydın

Bir yudum sen olsaydın Avuçlarımda tutsak Bir yudum sen olsaydın Sessizliğime ortak Yetmiyor hayal edip Umutlarla avunmak Bitmiyor saatlerce Aşka sitem savurmak Sen olsaydın Dudaklarım mutluluk İçerdi sen olsaydın Dilimdeki suskunluk Biterdi sen olsaydın Zamanında sevmeyi Acıları ezmeyi Doya doya gülmeyi Yaşardık sen olsaydın Bir yudum sen olsaydın Arzularıma yasak Bir yudum sen olsaydın...
  3. Ebru Gündeş - Saygılarımla

Bir nefes gibi sevmek Çok gerekli çok özel Bu yasak aşkımızda Son nefes bile güzel(2) Sen de ben de çaresiziz ahh Çıkmazdayız yolumuz yok Sevmek hakkımız da olsa Biliyorsun biliyorsun biliyorsun Sonumuz yok Ben yaşarım yaşanmış duygularımla Ortasından bölünmüş uykularımla Sen beni düşünme toparlanırım Güle güle git sen saygılarımla(2) Sen de ben de çaresiziz ahh Çıkmazdayız yolumuz yok...
  4. Ebru Gündeş - Ölü Bir Deniz

ölü bir deniz gibi sana hasret gözlerim ebru gündeş yanar durur yüreğim ebru gündeş ağlayamam Sen bırakıp giderken beni yalnızlıkla başbaşa Sen bakmadan ardına gömüp duyguları karanlığa Kayboldum denizlerde Kayboldum sessizlikte Kayboldum ümitsizliklerde ben Kayboldum meçhullerde Kayboldum derinlerde Kayboldum çaresizliklerde ben Ölü bir deniz gibi sana hasret gözlerim Deli fırtına sanki...
  5. Ebru Gündeş - Mümkünse

uyanda aç gözünü,kendine gel kendine bitti bu aşk , istersen koy beni el yerine bundan böyle kalbimi açtım aşkımı bilene arasanda bulamazsın benim gibi seveni ben unuttum çoktan sende unut beni ne sevgimi bildin sen nede kıymetimi ben unuttum çoktan sende unut beni unut beni mümkünse beni ne yerde ne gökte ne gündüz ne gecede görüşmek mi? aman aman sakın arama sakın arama
  6. Ebru Gündeş - Dünya

Öyle garip bir hansın ki sen Dünya, Sende yolcu olanın vay haline vay.. Ters dönmeyegörsün bir kere çarkın, Senden medet umanın vay haline vay.. Ezelin ebedin meçhul bilinmez, Ödenir ödenir borcun silinmez, Fanisin bu gerçek inkar edilmez, Sende garip doğanın vay haline vay.. Ezelin ebedin meçhul bilinmez, Ödenir ödenir borcun silinmez, Fanisin bu gerçek inkar edilmez, Sende garip doğanın...
  7. Ebru Gündeş - Biliyorsun

Hayat bazen oyle insafsiz ki Kucuk bir boslugundan yararlanir Hissetirmez en zayif aninda seni ta yureginden yaralar Ellerim kollarim baglansa da Basimda kasirgalar kopsa da Sen tum gucunle karsi koysan da Seni acimasiz sevdaya yazsalar Sende benim kadar gercekleri goruyorsun Beraber olamayiz benim gibi biliyorsun Bir baska dunyanin insanisin yavrucagim Sen kendi dunyanin topraginda...
  8. Ebru Gündeş - Ben Olmayınca

ben olmayinca hemen bulmussun birini yol ayriminda unuttun yeminlerini sen bitirdin hem kendini hem de beni simdi git artik, donme geri kime gidersen git beni unut artik bir gun asklar biter, hatiralar kalir, kimi severse hep hatirlatir sanma bir baskasi yerimi alir gelenler gideni elbet aratir ben olmayinca "ondan kurtuldum" demissin benim yerime bir baskasini sevmissin...
  9. Ebru Gündeş, objektiflere 'makyajsız' yakalandı.Ebru'nun makyajsız resimleri

ebru gündes makyajsız hali ebrunun resimleri ebru gündeşin makyajsız hali yakalanan ünlüler gündeş hamile HER zaman bakımlı ve şık haliyle görmeye alışık olduğumuz Ebru Gündeş, önceki akşam objektiflere 'makyajsız' yakalandı. Yapımcı sevgilisi Osmantan Erkır ile birlikte Bebek’teki bir restoranda yemek yiyen Gündeş, gazetecileri görünce panik oldu. Makyajsız haliyle görüntü...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. ebru gündeş

,
  2. ebru gündeş fotoları

,
  3. Ebrugundesınhayatı