ebru gündeş hakkında bilgiler

suskun_gız

Yeni Üye
Üye
ebru gündeş hakkında bilgiler
ebrugundes ebrugündeş
ebrugundes5ns.jpg

t?rk m?ziginin en g??l? yorumculari arasinda yer alan Ebru G?ndes 12 Ekim 1974 tarihinde istanbul'da dogdu. ?ocukluk yillarini sirinevler'de ge?iren G?ndes, hani o her firsatta masaya ?ikip sarki s?yleyen ?ocuklardan biriydi. Konfeksiyon is?isi olarak ?alistigi yillarda sesinin g?zelligini duyan bir tanidigin ve Nese Demirkat'in yardimiyla Mars M?zik Yapim ile anlasti. Ebru bir s?re Emel Sayin'a vokalistlik yapti, bir yandan da ilk alb?m?n?n hazirliklarina basladi.

1993 yilinda ?ikan "Tanri Misafiri" o siralar olduk?a seyrek alb?m?n yayinlandigi m?zik piyayasinda olduk?a etkili oldu. Alb?mle ayni adi tasiyan ve yillar ?nce Ajda Pekkan'in seslendirdigi "Tanri Misafiri" Ebru G?ndes'in ilk hitiydi.

Ebru G?ndes, 1994 yilinda ikinci alb?m?n? ?ikardi. "Tatli Bela" adli ?alisma yine yilin alb?mleri arasina girdi. ilkinde oldugu gibi Sel?uk Tekay-?zkan Turgay ikilisinin imzasini tasiyan "Tatli Bela" iyi bir ?ikis par?asi oldu.

Ertesi yil ?ikan ???nc? alb?m "Ben Daha B?y?medim", "firtinalar" adli ilk hitiyle ses getirdi. Ebru ertesi sene bir alb?m daha yayinladi. Biraz m?zik d?nyasinin da elestirildigi "Kurtlar Sofrasi" G?ndes'in d?rd?nc? alb?m?yd?. Bu arada oyunculuk tekliflerini de degerlendiren Ebru G?ndes, alb?mlerinin ismini tasiyan televizyon dizilerinde basrol aldi.

Ebru G?ndes ilk kez iki yil ara verdikten sonra yani 1998 yilinda "Sen Allahin Bir L?tfusun" adli alb?m?n? piyasaya s?rd?. Alb?mle ayni ismi tasiyan ?ikis par?asi yine beklenen basariyi yakaladi.

2000 yilinda hayranlarinin karsisina yepyeni bir alb?mle ?ikan Ebru G?ndes "D?n Ne Olur" adini tasiyan bu alb?m?n?n st?dyodaki tanitimi sirasinda, basin mensuplari ?n?nde beyin kanamasi ge?irdi. Bir d?nem hastanede kaldiktan sonra, uzun bir s?re dinlenmeye ?ekildi. O sagligina kavusmaya ?alisirken alb?m? milyonlarca satti. G?ndes t?m bunlardan sonra, gelirini Haydarpasa Numune Egitim ve Arastirma Vakfi Hastanesi Reanimasyon Klinigi'ne bagisladigi ilk konserini 11 Mart 2001 gecesi Bostanci g?steri Merkezi'nde verdi.

slmn nbr hastasıyım ebru gundesın benım gıbı dusunen varmı

Geri