Eczacıbaşı’ndan yağmur suyu ve güneş kullanan fabrika

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Eczacıbaşı’ndan yağmur suyu ve güneş kullanan fabrika
ECZACIBAŞI Girişim Pazarlamanın 15 milyon dolarlık yatırımla kurulan Endüstriyel Temizlik ve Kozmetik Ürünleri Fabrikası, Gebze’de faaliyete geçti. Eczacıbaşı Holdingten yapılan açıklamada, 9 bin metrekare alan üzerine kurulan ve yıllık 20 bin ton üretim kapasitesine sahip olan fabrikada, Maratem endüstriyel temizlik ürünleri, Selin ve Egos markalı ürünler ile diğer kişisel bakım ürünlerinin iç ve dış pazara yönelik üretiminin yanı sıra fason üretim de gerçekleştirileceği bildirildi. Açıklamada, Türkiye’nin ürün geliştirme ve Ar-Ge amaçlı en kapsamlı laboratuvar ve ekipmanlarına sahip olan fabrikanın aynı zamanda çevre dostu olduğu, üretimde güneş enerjisinden faydalanılan ve işlemden geçirilen yağmur suyunun kullanıldığı belirtildi. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Bu yatırımımız, uzun yıllardır faaliyet gösterdiğimiz tüketici ürünleri sektöründeki varlığımızın sağlamlaşıp derinleşmesi bakımından stratejik değere sahip bulunuyor ve bu nedenle de Eczacıbaşı Topluluğu için önem taşıyor. Bu yatırımla aynı zamanda, son yıllarda, global rekabet üstünlükleri elde etmek amacıyla tüm çalışma alanlarımızda giriştiğimiz stratejik yapılanma yolunda, yeni bir adım daha atmış bulunuyoruz" dedi.

kaynak:hürriyet ekonomi

Geri