gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Eda davası

Konu, 'Toplu İş Hukuku' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Madde 61 - Toplu iş sözleşmesine dayanan eda davalarında ifaya mahkûm edilen taraf, temerrüt tarihinden itibaren, bankalarca uygulanan en yüksek işletme kredisi faizi üzerinden temerrüt faizi ödemeye de mahkûm edilir. Aynî taahhüdünü yerine getirmeyen veya eksik yerine getiren taraf derhal ifaya mahkûm edilir. Tarafların tazminat hakları saklıdır.

Eda davası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eda Özülkü - Düğün

Eda Özülkü - Düğün

Gel şöyle otur biraz Dinle bak neler oldu Aşk sahipsiz eserken Bu masum kalbi buldu Ağlama dur önce duy Bunu sende istemiştin Yıllar önce benim gibi Yuvadan uçup gittin Ömür boyu dizimde kal deme Aşkı buldum vazgeçmek olmaz Durgun akan sular gibi Yazılmamış kural gibi Boynu bükük kuşlar gibi Gidiyorum çaresiz Bak elveda değil bu Ayrılık değil düğün Hem ölüm değil ya bu Ben...
  2. Tespit davası

Tespit davası

tespit davası tespit davaları davası çeşitleri delil delil tespiti Madde 46 - Karar verilen veya uygulanmakta olan bir grev ve lokavtın kanun dışı olup olmadığının tespitini, uyuşmazlığın tarafı olanlardan her biri 15 inci maddeye göre yetkili iş mahkemesinden her zaman talep edebilir. Mahkeme bir ay içinde karar verir. Verilecek karar, tarafları ve işçi ve işveren sendikasının mensuplarını...
  3. Yorum davası

Yorum davası

Madde 60 - Uygulanmakta olan bir toplu iş sözleşmesinin yorumundan doğan uyuşmazlıkta sözleşmenin taraflarından her biri 15 inci maddeye göre yetkili iş mahkemesinde yoruma ilişkin bir tespit davası açabilir. Mahkeme en geç iki ay içinde kararını verir. Kararın temyiz edilmesi halinde Yargıtayın ilgili dairesi, bozma söz konusu olan hallerde işin esasına ilişkin kesin kararını iki ay içinde...
  4. Eda Taşpınar Survivor'a Katılamıyor!

Eda Taşpınar Survivor'a Katılamıyor!

survivor 2014, eda taşpınar, eda taşpınar haberleri Sevgili melekler, 2014 Survivor için adı geşen Eda Taşpınar yarışmaya katılamayacağını açıkladı. Eda Taşpınar'ın Şubat sonunda Star TV'de başlayacak "Survivor" yarışmasına katışması gündeme gelmişti. Eda Taşpınar "Gitmeyi çok istedim ama zamanlarımız uymadı" dedi. "Survivor"un yapımcısı Acun Ilıcalı da Eda...
  5. eda

eda

ben 4 bucuk aydır evliyim çocuk istiyoruz ama hala olmadı hastaneye dahi gittim sonuclarım temiz cıktı eşimde bi ssorun yok adetime 3 gün var ve idrarımda beyaz tortular var sizce hamilemiyim ?

Sayfayı Paylaş