gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

edebiyatın bilimlerle ve diğer bilimlerle ilişkisi lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar kızlar, bana edebiyatın bilimlerlie ve diğer bilimler ile olan ilişkisinin anlatılması gerekiyor. Bana bu konuda yardım edebilir misiniz. Edebiyatın birde diğer bilim dallarıyla ilişkisinin içinde bulunduğu bir yazıda olabilir teşekkür ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

edebiyatın bilimlerle ve diğer bilimlerle ilişkisi lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gıda Bilimi ve Teknolojisi

Gıda Bilimi ve Teknolojisi

Programın Amacı Gıda bilimi ve teknolojisi programının amacı, gıdaların değerlendirilmesi ve korunması alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir. Programda Okutulan Belli Başlı Dersler Gıda bilimi ve teknolojisi programında matematik, fizik, kimya, botanik, meteoroloji, teknik resim, genel mikrobiyoloji, statik ve mukavemet, gıda işleme mühendisliği, beslenme ilkeleri, gıda kimyası ve...
  2. Bil;

Bil;

Bil; sana ettiklerim cezasız kalmadı, yaptıklarımın bedelini teker teker ödedim.. Giderken benim sana yaşattıklarımı bana da başkası yaşatsın diye ah etmiştin ya, bil; ahın yerde kalmadı.. Öyle bir zalimin eline düştü ki kalbim, sana çektirdiklerimin bin beterini çektim.. Öyle haklı çıkardı ki seni zaman, acıyla her `ah` çekişimde aklıma sen geldin.. İsterdim ki böyle yaşanmasaydı her...
  3. Bİlİm Ve Bİlİmsel YÖntem

Bİlİm Ve Bİlİmsel YÖntem

BİLİM VE BİLİMSEL YÖNTEM Bilim: Tarafsız gözlem ve deneyler sonucu elde edilen düzenli bilgiler topluluğudur. Bilimsel Problemin çözümü sırasında aşağıda verilen çalışmalar yapılır. 1-)Problem tespit edilir.Sonra açık ve anlaşılır şekilde ifade edilir. 2-)Gözlemler yapılır. Nitel Gözlem: Duyu organlarıyla yapılan gözlemdir. ör: Hava çok sıcak , sert tahta vb. Nicel Gözlem: Ölçü aleti...
  4. Sosyolojinin Diğer Bilimlerle İlişkisi

Sosyolojinin Diğer Bilimlerle İlişkisi

psikoloji ile sosyolojinin ortak konuları psikoloji ve sosyolojinin ortak konuları ile nelerdir sosyoloji hangi bilimlerle ilişkilidir diğer bilimlerle ilişkisi A. Sosyoloji ve Tarih: Yer ve zamanı belli Tarih, toplumların ortaya çıkma, gelişme, dağılma ve çözülme devrelerindeki somut sosyal olayları belgelere dayanarak incelemeye çalışan bir bilimdir. Sosyoloji ise, bu sosyal olayları...
  5. Edebiyatın Diğer Bilim Dallarıyla İlişkisi Nedir?

Edebiyatın Diğer Bilim Dallarıyla İlişkisi Nedir?

edebiyat diğer bilim dalları ilişkisi alakası nedir nasıl bir ilişkisi var açıklaması makalesi ile ilgili bilgiler burada melekler Türkiye'de ki okuma alışkanlığının maalesef çok düşük olduğu hepimizce malum melekler.Buna bağlı olarak ta yıllık kitap basımı da çok düşük.Bunların sonucunda halkın edebi eserlere olan ilgisi de zayıf oluyor ne yazık ki melekler.Japonya'da bir günde basılan kitap...

Sayfayı Paylaş