gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Edep..

Konu, 'E-F' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Edep ve terbiyeyi güzel bir insan suretinde görmek din ve iman güzelliğine, Hal ve hareketinde edep sınırlarını gözeten birini görmek haddini bilmeye, ilim ve irfan sahibi olmaya, Edepsizce davranın birini görmek, hayasızlığı ve yüzsüzlüğü gerektirecek ddurum ve davranışlara; Edep ve terbiye ile meşgul olan kimseyi görmek halkın ileri gelenlerine, şeyhe, hocaya, öğretmene, belediye memuruna, anne ve babaya, gardiyana; Tanınmayan terbiyeci Hak Teala'ya, Kendisinin terbiyeci olduğunu görmek haline uygun bir göreve delalet eder.

Edep.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. edep ve haya!

edep ve haya!

edep ve haya ile ilgili hadisler edep ve haya ile ilgili hikayeler hikayeler kıssalar Şöyle düşündüm ki kendi kendime, Ne edepsizlik ettim efendime? Üstadımı mahrum ettim yemekten, Bela eksik olmaz edepsizlerden. Evliya sohbeti keskin bıçaktır, Edepte bir kusur feyze hicaptır. Toplumun içinde ayıplanırsın, Hak katında dahi, mahcup olursun. Edep süsler bulunduğu yerleri, Edepli olanın...
  2. edeb..

edeb..

Resûlullah efendimiz(sav) şöyle buyuruyor: "Rabbim beni güzel terbiyesiyle terbiye etti ve edeblendirdi." Sâlik'e lâzım olan, Resûlullah'ın ahlakıyla ahlâklanmaktır. Zira sülûkün ve de tasavvufun özü zaten edebtir. Ebu Hafs-ı Kebir şöyle buyurdu: "Tasavvuf, bütünüyle edebtir. Bütün vakitte edebli olmaktır. Ve bütün hallerde ve bütün makamlarda edebli olmaktır." Hz....
  3. Edebi eser..

Edebi eser..

Söz ve ifadede ölçüyü kaçırmamaya, hayatı ve hayata anlam katan değerleri incelikli olarak yaşamaya ve yaşatmaya delalet eder.
  4. Edebi Sanatlar

Edebi Sanatlar

edebi sanatlar nelerdir,edebi sanatlar konu anlatımı,edebi sanatlar ders notları,edebi sanatlar hakkında bilgiler Sözü etkili hale getirmek için değişik anlam çağrışımları ya da ses benzerlikleri kullanılır. Şair ne kadar ince bir anlam, ne kadar hoş bir ses bulursa, şiiri o denli güçlü olur. İşte şiirde, az da olsa düzyazıda, bu tür söz hünerleri edebi sanatları oluşturur. Şimdi bu...
  5. Edebi Türler

Edebi Türler

edebi türler,edebi türler konu anlatımı,edebi türler nelerdir,edebi türler ve örnekleri,edebi türler lise ders notları,edebi türler hakkında bilgiler Türk, edebiyat eserlerinin biçimlerine, konularına ve teknik özelliklerine göre ayrılmasıdır. Bunlar iki ana grupta incelenir: Yazı Türleri ve Şiir Türleri. YAZI TÜRLERİ Yazı türleri, cümleler halinde ortaya konan, sözlerin belli kalıplar...

Sayfayı Paylaş