Edevlet şifremi unuttum

U

unutkan

Forum Okuru
Edevlet şifremi unuttum
Ya arkadaşlarım ben e devlet şifresini unuttum ve hatırlayamıyorum. Acaba bu şifreyi sorgulayacağım yada öğrenebileceğim bişi bi link yada bi yer var mı ne yapmam gerekiyor tam olarak bunu bulmak için teşekkürler.

Edevlet şifremi kaybettim, hatırlayamıyorum unuttum ne yapmam gerekiyor?

Günümüzde e devlet girişi yaparak ve şifrelerinizi kullanarak inanılmaz sorgulamaları size özel olarak açılan sayfa üzerinden güvenle gerçekleştiriyorsunuz. Hiç kuşkusuz devletimizin e devlet sistemi gayet başarılı olarak çalışıyor. Bu sisteme devletimizin baya bi yatırım yaptığınıda söyleyebilirim. Zira e devlet şifreleri alınırken bizlerden de para talep ediliyor.

2 tl ücret ödeyerek aldığınız e devlet şifreleri ile ilgili sisteme ilk kez giriş yaptığınızda, yine sistem tarafından sizlere kullandığınız bu e devlet şifrelerinin değiştirilmesi hususu hatırlatılıyor. Peki bu hatırlatılıyor ama kağıtta yazanı kullansam ve bunu pas geçsemde şifremi değiştirmesem diyorsanız, değiştirmeyebilirsiniz. Ama biz ssk.net olarak sizlere kesinlikle unutmayacağınız belkide başka bir yerde kullandığınız kimsenin bilmediği ama sizin tarafınızdan kolayca hatırlanacak bir şifre ile değiştirmeniz gerektiği hususunun altını önemle çiziyoruz. Zira şifreler sürekli kaybediliyor.

SİSTEM ŞİFREMİ DEĞİŞMEMİ İSTİYOR

Sistem sizden istediği kadar şifre değiştirmesini istesin, sizler şifrelerinizi değiştirmeden de kullanabilirsini. Peki neden böyle bişey istiyor bizden diyecek olursanız; güvenliğinizden dolayı böyle birşey isteniyor sizden. Periyodik olarak ta 3 ayda bir bu değişiklik sizin karşınıza çıkacaktır.

ŞİFREMİ KAYBETTİM

Şifrenizi kaybetti iseniz bunu sorgulayabileceğiniz herhangi bir sistem yada devlet kurumu yok. Bu itibarla şifreleri sorgulama ile alakalı yada öğrenme ile google araması ile ulaştığınız sitelere kesinlikle kişisel bilgilerinizi vermiyorsunuz. Eee ne yapacağım. Bi koşu PTT ye gidip 2 tl daha ödeyerek yeni şifre almaktan başka yapabileceğiniz bişey yok.

Kaynak:http://www.ssk.net/edevlet/edevlet-giris-sifremi-unuttum.html

Gerçekten çok hızlısınız ya sayfayı yeniledim cevap yazmışsınız. Ee şimdi o zaman yarın gidip ptt den mecburen şifre alacağım. Yazınızda ayrıca belirttiğiniz şeyi yapacam ya değiştirecem slk kafam değişmedim kağıdı da kaybettim :) Gitti dağ gibi 2 teleeem :D:D

Gerçekten çok hızlısınız ya sayfayı yeniledim cevap yazmışsınız. Ee şimdi o zaman yarın gidip ptt den mecburen şifre alacağım. Yazınızda ayrıca belirttiğiniz şeyi yapacam ya değiştirecem slk kafam değişmedim kağıdı da kaybettim :) Gitti dağ gibi 2 teleeem :D:D

:) e devlet şifrenizi kaybetmeniz hususunda yararlı olabildiysek ne mutlu bize. Daha doğrusu ssk.net sitesinin ellerine sağlık biz sadece sizinle bilgiyi paylaştık.

Sevgiler.

Geri