gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Edip Akbayram - Bir Sohbetin Özeti

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Yok olunca babacığım kavga dövüş yeryüzünden Barışı dünyaya sığdıramazsan Dünyayı barışın içinde sakla

Bir de sevgi babacığım aşarsa insan boyunu
    Sevgiyi insana sığdıramazsan
    İnsanı sevginin içinde sakla

Umudumuz babacığım dağlarımızdan da yüce
    Umudumuz daim aydınlık olsun
    Uyanan seheri içinde sakla

Edip Akbayram - Bir Sohbetin Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Edip Akbayram

Edip Akbayram

29 Aralık 1950'de Gaziantepte doğdu.Henüz dokuz aylıkken çocuk felcine yakalandı. Bu kötü hastalığın pençesinde çocukluğunu geçiren Edip Akbayram'ın müziğe tutkusuda çocukluk yıllarında başladı. "Haftalığımdan biriktirdiği paralarla ünlü pop şarkıcılarının konserlerine gider, eve döndüğümde aynanın karşısında onların taklitlerini yapardım." diyor Akbayram o yıllar için. Çocukluk...
  2. Edip Akbayram - Çocuklar

Edip Akbayram - Çocuklar

edip akbayram cocuklar edip akbayram çocuklar düşe kalka çiçekte tomurcuk tarlada başak Çiçekte tomurcuk tarlada başak Hepimizden daha yakın yaşamaya Sayrılı uykusuz ve yalınayak Koşarak oynayarak büyüyecekler Çocuklar düşe kalka oynaya güle Birgün gelip büyüyecek, yürüyecekler Petekteki balımız, gökteki yıldız Ve bizden daha yakın onlar güneşe Sevgili kardeş elele kitaplar ellerinde...
  3. Edip Akbayram - Ayrılık

Edip Akbayram - Ayrılık

Kaçıyorum ayrılık kovalıyor beni Yolu yok elinden kurtulmanın Dizlerim kesildi yıkılacağım Yolu yok kurtulmanın Ayrılık zaman değil yol değil Ayrılık aramızda bir köprü Kıldan ince kılıçtan keskin Ayrılık aramızda bir köprü Ayrılık demir çubuk gibi Sallanıyor havada Çarpıyor yüzüme yüzüme Sersemledim.
  4. Edip Akbayram - Akşamlar

Edip Akbayram - Akşamlar

edip akbayram akşamlar edip akbayram akşamlar indir video düşünce bu sensiz şehre hayat beni yudum yudum içiyor Ay düşünce sulara aklım fikrim karışır Gözü dönmüş bulutlar seni hatırlatır Beni kollarına alıyor akşamlar Tıpkı senin gibi sarıyor akşamlar İçten içe daraldığım Siyahlara boyandığım Ağlamaya utandığım Sensiz akşamlar Beni yudum yudum içiyor akşamlar Sanki ömrüm gibi geçiyor...
  5. Edip Akbayram - Ağıt

Edip Akbayram - Ağıt

Bu toprakta kalır adın Tohumların arasında Yeşilinde tarlaların Başakların sarısında Yıllar geçse de aradan Kopar gelir ırmaklardan Işır yine kurşunlanan Dostlarının yarasında Günü gelir dağa çıkar Yıldızlardan şiir çeker Kanımızı siler yıkar Suların en durusunda Bir annedir bir kardeştir Ovalarda bir ateştir Sırasında hayat verir Ölüm saçar sırasında Bayrak olur bize yarın Rüzgârıyla...

Sayfayı Paylaş