gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Edip Akbayram - Bu Memleket Bizim

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Dört nala gelip uzak asyadan Akdenize bir kısrak başı gibi uzanan Bu memleket bizim
    Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak
    Ve ipek bir halıya benzeyen toprak
    Bu cehennem, bu cennete bizim

Kapansın el kapıları bir daha açılmasın
    Yok edin insanın insana kulluğunu
    Bu davet bizim
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    Ve bir orman gibi kardeşçesine
    Bu hasret bizim

...

Bize türkülerimizi söyletmiyorlar
    Rokso inci dişli zenci kardeşim
    Kartal kanatlı kanaryam
    Türkülerimizi bize söyletmiyorlar

Korkuyorlar, korkuyorlar şafaktan
    Korkuyorlar, korkuyorlar sevmekten

Tohumdan ve topraktan korkuyorlar
    Akan sudan ve hatırlamaktan korkuyorlar
    Sımsıkı bir elmayı dişer gibi gülmekten korkuyorlar
    Yağmurda çırılçıplak aramaktan korkuyorlar
    Umuttan korkuyorlar Roksom umuttan

Korkuyorlar, korkuyorlar şafaktan
    Korkuyorlar, korkuyorlar sevmekten

Edip Akbayram - Bu Memleket Bizim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Edip Akbayram

Edip Akbayram

29 Aralık 1950'de Gaziantepte doğdu.Henüz dokuz aylıkken çocuk felcine yakalandı. Bu kötü hastalığın pençesinde çocukluğunu geçiren Edip Akbayram'ın müziğe tutkusuda çocukluk yıllarında başladı. "Haftalığımdan biriktirdiği paralarla ünlü pop şarkıcılarının konserlerine gider, eve döndüğümde aynanın karşısında onların taklitlerini yapardım." diyor Akbayram o yıllar için. Çocukluk...
  2. Edip Akbayram - Büyü

Edip Akbayram - Büyü

Büyü de baban sana büyü de büyü Acılar alacak, yokluklar alacak büyü de baban sana Büyü de baban sana büyü de büyü Baskılar, işkenceler, kelepçeler, gözaltılar, zindanlar alacak Büyü de baban sana büyü de büyü Büyüyüpte onyedine geldiğinde baban sana idamlar alacak
  3. Edip Akbayram - Bekle Bizi İstanbul

Edip Akbayram - Bekle Bizi İstanbul

Salkım salkım tan yelleri estiğinde Mavi patiskaları yırtan gemilerinle Uzaktan seni düşünür düşünürüm İstanbul Binbir direkli Haliç'inde akşamlar Adalarında bahar Süleymaniye'nde güneş Ey sen ne güzelsin kavgamızın şehri İstanbul Boşuna çekilmedi bunca acılar Büyük ve sakin Süleymaniye'nle bekle Parklarınla, köprülerinle, meydanlarınla Bekle bizi İstanbul Tophane'nin karanlık...
  4. Edip Akbayram - Baladız Ağıdı

Edip Akbayram - Baladız Ağıdı

1946'nın yazında Baladız'ın harmanları savrulur Demir Arif toprağında tozunda Ecel gelmiş kuşlar gibi çevrilir Çevrilir ağam Haciz geldi ocakları bozuyor Kimi vergi kimi sorgu yazıyor Can dayanmaz kul canından beziyor Böyle olursa demir kalmaz sivrilir Sivrilir ağam Akıl ermez şu feleğin işine Ağa olmak, paşa olmak boşuna Bir taş değer gelir bir gün başına İnsan oğlu baki değil devrilir...
  5. Edip Akbayram - Akşamlar

Edip Akbayram - Akşamlar

edip akbayram akşamlar edip akbayram akşamlar indir video düşünce bu sensiz şehre hayat beni yudum yudum içiyor Ay düşünce sulara aklım fikrim karışır Gözü dönmüş bulutlar seni hatırlatır Beni kollarına alıyor akşamlar Tıpkı senin gibi sarıyor akşamlar İçten içe daraldığım Siyahlara boyandığım Ağlamaya utandığım Sensiz akşamlar Beni yudum yudum içiyor akşamlar Sanki ömrüm gibi geçiyor...

Sayfayı Paylaş