gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Edip Akbayram - Sen Benden Gittin Gideli

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Öyle ağırım ki kendime Sen benden gittin gideli Tenim küs olmuş tenime
    Sen benden gittin gideli

Öyle bıkmışım ki kendimden
    Kurudum düştüm dalımdan
    Sanki ruhum çıktı canımdan
    Sen benden gittin gideli

Bir cefam var idi bin oldu
    Aktı gözüm yaşı sel oldu
    Yaz baharım döndü kış oldu
    Sen benden gittin gideli

Edip Akbayram - Sen Benden Gittin Gideli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Edip Akbayram

Edip Akbayram

29 Aralık 1950'de Gaziantepte doğdu.Henüz dokuz aylıkken çocuk felcine yakalandı. Bu kötü hastalığın pençesinde çocukluğunu geçiren Edip Akbayram'ın müziğe tutkusuda çocukluk yıllarında başladı. "Haftalığımdan biriktirdiği paralarla ünlü pop şarkıcılarının konserlerine gider, eve döndüğümde aynanın karşısında onların taklitlerini yapardım." diyor Akbayram o yıllar için. Çocukluk...
  2. Edip Akbayram - Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme

Edip Akbayram - Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme

Değmen benim gamlı yaslı gönlüme Ben bir selvi boylu yardan Ayrıldım, ayrıldım, ayrıldım oy Evvel beraberdik dostun bağında Felek vurdu yuvamızdan Ayrıldım, ayrıldım, ayrıldım oy Garip kaldım şimdi gurbet ellerde Ben gönlümü çalan yardan Ayrıldım, ayrıldım, ayrıldım oy Çok ağladım Leyla gibi çöllerde Ferhat gibi şîrin yardan Ayrıldım, ayrıldım, ayrıldım oy
  3. Edip Akbayram - Beni Kör Kuyularda

Edip Akbayram - Beni Kör Kuyularda

eni kör kuyularda merdivensiz bıraktın Denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın Öylesine yıktın ki bütün inançlarımı Beni bensiz bıraktın; beni sensiz bıraktın
  4. Edip Akbayram - Ağıt

Edip Akbayram - Ağıt

Bu toprakta kalır adın Tohumların arasında Yeşilinde tarlaların Başakların sarısında Yıllar geçse de aradan Kopar gelir ırmaklardan Işır yine kurşunlanan Dostlarının yarasında Günü gelir dağa çıkar Yıldızlardan şiir çeker Kanımızı siler yıkar Suların en durusunda Bir annedir bir kardeştir Ovalarda bir ateştir Sırasında hayat verir Ölüm saçar sırasında Bayrak olur bize yarın Rüzgârıyla...
  5. Gittin gideli

Gittin gideli

Sen gittin gideli Yüreğime hüzün düşüyor Ne kışlar bahar Nede baharlar kış Delicesine eser durur rüzgar Hani O hiç gitmem diyişlerin vardıya O günleri hatırladım Garip bir hüzün sardı içimi Ağladım yıkıldım kahroldum İçin için döküldü gözyaşlarım Gökte yağan yağmur Damla damla vuruyor sessizce Umutlarla sarıyorum içimi Bir yanım sen Bir yanım hüzün Doğmakla ölmek arası Acı bir poyraz eser...

Sayfayı Paylaş