gebe
  1. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Edip Akbayram - Türküler yanmaz

Konu, 'Yerli Şarkı Sözleri' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

kuytu bir köşede bir çiçek küstü döktü yaprağını boynunu büktü Güneşin ak yüzüne bir duman çöktü Bir türkü çığlıkla ateşe düştü
    Kuytu bir köşede bir çiçek küstü
    Döktü yaprağını boynunu büktü

Şu Sivas’ın elinde sazım çalınmaz
    Güllerim yandı yüreğim dayanmaz

Kararmış yüreğin hiç ışığı olmaz
    Bilmez misin ki türküler yanmaz

Günü gelir sanma hesap sorulmaz
    Dayanır kapına pir sultan ölmez

Şu Sivas’ın elinde sazım çalınmaz
    Güllerim yandı yüreğim dayanmaz

Edip Akbayram - Türküler yanmaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Edip Akbayram

Edip Akbayram

29 Aralık 1950'de Gaziantepte doğdu.Henüz dokuz aylıkken çocuk felcine yakalandı. Bu kötü hastalığın pençesinde çocukluğunu geçiren Edip Akbayram'ın müziğe tutkusuda çocukluk yıllarında başladı. "Haftalığımdan biriktirdiği paralarla ünlü pop şarkıcılarının konserlerine gider, eve döndüğümde aynanın karşısında onların taklitlerini yapardım." diyor Akbayram o yıllar için. Çocukluk...
  2. Edip Akbayram - Darmadağın

Edip Akbayram - Darmadağın

Sizlerde bir buluttunuz gökyüzünü unuttunuz Yağın karlar siz de yağın benim gibi DARMADAĞIN Zaman yudum yudum bitmiş benden bana kötülükmüş Yar diyordum o da gitmiş Gitsin karlar sizler yağın benim gibi DARMADAĞIN Uğuldayıp melersiniz beyaz mutluluk dersiniz Bir gün siz de erirsiniz Nolur karlar şimdi yağın benim gibi DARMADAĞIN Ama karlar şimdi yağın benim gibi DARMADAĞIN Nolur karlar şimdi...
  3. Edip Akbayram - Büyü

Edip Akbayram - Büyü

Büyü de baban sana büyü de büyü Acılar alacak, yokluklar alacak büyü de baban sana Büyü de baban sana büyü de büyü Baskılar, işkenceler, kelepçeler, gözaltılar, zindanlar alacak Büyü de baban sana büyü de büyü Büyüyüpte onyedine geldiğinde baban sana idamlar alacak
  4. Edip Akbayram - Baladız Ağıdı

Edip Akbayram - Baladız Ağıdı

1946'nın yazında Baladız'ın harmanları savrulur Demir Arif toprağında tozunda Ecel gelmiş kuşlar gibi çevrilir Çevrilir ağam Haciz geldi ocakları bozuyor Kimi vergi kimi sorgu yazıyor Can dayanmaz kul canından beziyor Böyle olursa demir kalmaz sivrilir Sivrilir ağam Akıl ermez şu feleğin işine Ağa olmak, paşa olmak boşuna Bir taş değer gelir bir gün başına İnsan oğlu baki değil devrilir...
  5. Edip Akbayram - Akşamlar

Edip Akbayram - Akşamlar

edip akbayram akşamlar edip akbayram akşamlar indir video düşünce bu sensiz şehre hayat beni yudum yudum içiyor Ay düşünce sulara aklım fikrim karışır Gözü dönmüş bulutlar seni hatırlatır Beni kollarına alıyor akşamlar Tıpkı senin gibi sarıyor akşamlar İçten içe daraldığım Siyahlara boyandığım Ağlamaya utandığım Sensiz akşamlar Beni yudum yudum içiyor akşamlar Sanki ömrüm gibi geçiyor...

Sayfayı Paylaş