gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Edip Harabi - Ey Derviş Açlıktan Etme Şikayet

Konu, 'E-F Harfli Şarkılar' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Ey derviş açlıktan etme şikayet Tekkeyi bekleyen çorba içermiş Derya kenarında kalma nihayet
    Atı alan Üsküdar'ı geçermiş

Bir insanın doğru özü olursa
    Hakkı ispat eder sözü olursa
    Kendini görecek gözü olursa
    Pirincin taşını görüp seçermiş

Hazreti peygamber bak ne söylemiş
    Harabi de ona iman eylemiş
    Dünya mezrea-i ahiret imiş
    İnsan ektiğini mutlak biçermiş

Edip Harabi - Ey Derviş Açlıktan Etme Şikayet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nev-kimseye etmem şikayet

nev-kimseye etmem şikayet

kimseye etmem şikayet nota kimseye etmem şikayet akor akorları tab nev akor kimseye etmem sikayet ağlarım ben halime kimseye etmem sikayet ağlarım ben halime Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime Perde-i zulmet çekilmiş korkarım ikbalime Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime . . .
  2. Edip Harabi - Vardır (Cahiller Çekemez)

Edip Harabi - Vardır (Cahiller Çekemez)

Cahiller çekemez ehli kemali Zira sözlerinin hikmeti vardır Nasıl anlatayım bilmem bu hali Ehli dilin şan ü şöhreti vardır Vücudu mürdemi kamil ü irfan Sızdırılmış altın gibidir her an Her nereye gitse olsa numayan İtibar ederler kıymeti vardır Kamillerin ilm ü irfanı malum Aklı fikri fazlı irfanı malum Sözü özü doğru vicdanı malum Her müşkili halle kudreti vardır Bir insan cahil ü nadan...
  3. Edip Harabi - Olaydın (Kimsenin Hatasın)

Edip Harabi - Olaydın (Kimsenin Hatasın)

Kimsenin hatasın göremez idin Kendi noksanını bilmiş olaydın Herbir söze cevap veremez idin Benlik davasından geçmiş olaydın Kulağın olaydı sözüm duyardın İrfanın olaydı bana uyardın Ayağın ısırıp kana boyardın Bir kelbin ağzında on diş olaydın Ben nerye kaçsam görecek. idin Defter-i amalim dürecek idin Bilirim Şani'yi sürecek idin Dervişan üstüne teftiş olaydın Gazeller yaparsın lafların...
  4. Edip Harabi - Eylemiş (Didar-ı Ademde)

Edip Harabi - Eylemiş (Didar-ı Ademde)

Didar-ı ademde hazreti süphan Hudut u müphemi tastir eylemiş Nüsha-i kübradır vücut u insan Maye-i hikmetle tahmir eylemiş Kabe kavseyn yazmış ebruvanına Serahen vehhaben dü çeşmanına İki gamze ile hep müjganına Sure-i fetahna tahrir eylemiş Kuranda buyurmuş hallak-ı ezel İnsandan yok imiş bir nesne güzel Ey Harabi resmini ressam-ı ezel Hame-i kudretle tasvir eylemiş
  5. Facebook Kişi Şikayet Etme

Facebook Kişi Şikayet Etme

Facebook Kişi Şikayet Etme nasıl oluyor bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.

Sayfayı Paylaş