gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Efendim Doğduğu Gece İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

efendim doğduğu gece efendimin doğduğu gece muhammedin ilahisi muhammed ilahi sözleri efendim sözleri Alemler nura gark oldu Efendim doğduğu gece
    Alametler zahir oldu
    Efendim doğduğu gece
    Göktekiler yere indi
    Yaralar sızılar dindi
    Bütün mahlukat sevindi
    Efendim doğduğu gece
    Melekler çıkıp geldiler
    Kundak içine sardılar
    Eteğine yüz sürdüler
    Efendim doğduğu gece

Efendim Doğduğu Gece İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Efendi

Efendi

Efendi -------------------------------------------------------------------------------- Osmanlı döneminde ağa, bey, paşa gibi devlet memurlarına verilen unvandır. Bu unvan, Bizanslılardan Selçuklu Türkleri'ne geçerek yerleşmiştir. Günümüzde de yeterli eğitim görmemiş, orta sınıf halkı için kullanılır. Bundan başka terbiyeli, saygılı anlamına da gelmektedir. XVIII. yüzyıldan sonra...
  2. Bir Gece İlahisi

Bir Gece İlahisi

son gece ilahisi ne durursun kıl hazırlık sallallahu ala muhammed sallallahu aleyhi ve sellem ilahisi Bir gece Muhammed'e Çalab'dan geldi burak Seni okur Zülcelal Ne durursun kıl hazırlık. Sallallahu alâ Muhammed Sallallahu aleyhi ve sellem Hep melekler geldiler Burakdan idirdiler Yüzünü döndürdüler Ol dem yürüdü yayan Sallallahu Ala Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem Nice bin yıllık...
  3. Sana Hayrandır Efendim İlahisi

Sana Hayrandır Efendim İlahisi

efendim ilahisi Rûhum sana âşık sana hayrandır Efendim Bir ben değil âlem sana kurbandır Efendim. Ecrâm ü felek Levh u Kalem mest-i nigâhın Dîdârına âşık Ulu Yezdândır Efendim. Mahşerde nebîler bile senden medet ister Rahmet diyen âlemlere Rahmandır Efendim. Kıtmîrinim ey Şâh-ı Rusül koğma kapından Asilere lütfun yüce fermândır Efendim.. Ta Arşa çıkar her gece âşıkların âhı Medheyleyen...
  4. Er geç İlahisi

Er geç İlahisi

Yaşananlar zaten geçmiş nedir ki şu ahir denen Kim kalmış ve ne kalmış ki sahiplenip benimsenen Ne bir eksik ne bir fazla nasibincedir hep yenen Öyle bol Rabbin ihyası hiç bir şey yok esirgenen *** *** *** Yalnız bize haber yoktur kalan zamandan bilinen Ömre tarih biçilmiyor ne bir gün ne ay ne senen Boşuna'dır tüm çabalar boşunadır irdelenen Farkında olmadan koşup sona varmaktır...
  5. sana hayrandır efendim ilahisi

sana hayrandır efendim ilahisi

Rûhum sana âşık sana hayrandır Efendim Bir ben değil âlem sana kurbandır Efendim. Ecrâm ü felek Levh u Kalem mest-i nigâhın Dîdârına âşık Ulu Yezdândır Efendim. Mahşerde nebîler bile senden medet ister Rahmet diyen âlemlere Rahmandır Efendim. Kıtmîrinim ey Şâh-ı Rusül koğma kapından Asilere lütfun yüce fermândır Efendim. Ta Arşa çıkar her gece âşıkların âhı Medheyleyen ahlâkın...

Sayfayı Paylaş