gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Eflatunun Eserleri Nelerdir yazar mısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar ben sizden mümkünse Eflatunun Eserleri Nelerdir diye bilgi istiyorum ve Eflatunun Eserlerinin isimlerini yazmanızı rica ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Eflatunun Eserleri Nelerdir

Eflatun ve Eserleri

Platon(Eflatun) Arapçada P harfinin olmamasından dolayı Arap dünyasında Eflatun olarak anılmaktadır. Çok önemli bir Antik/Klasik Yunan filozofu olduğu gibi, matematikçi, felsefi diyaloglar yazarı ve Batı dünyasındaki ilk yüksek öğretim kurumu olan Atina Akademisinin kurucusuydu da. Bu akademi aynı zamandan günümüzdeki modern üniversite oluşumunun başlangıcı olarakta kabul edilir. Platon, akıl hocası Sokrat (Socrates) ve öğrencisi Aristo (Aristotle) ile birlikte, doğal felsefe, bilim ve Batı felsefesinin temellerini attı. Eflatun, aslında Socrates'in öğretilisi ve öğrencisiydi. Socrates'in düşüncelerinden olduğu kadar öğretmeninin adalete uymayan öldürülmesinden de etkilenmişti.

ESERLERİ:

Charmides
    Euthydemos
    Euthyphron
    Gorgias
    Ion
    Kratylos
    Kritias
    Kriton
    Laches
    Lysis
    Menexenos
    Menon
    Nomoi
    Parmenides
    Phaidon
    Phaidros
    Philebos
    Politeia
    Politikos
    Protagoras
    Sophistes
    Symposion
    Theaitetos
    Timaios

Eflatunun Eserleri Nelerdir yazar mısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orucun Faydaları Sağlık Açısından nelerdir yazar mısınız

Orucun Faydaları Sağlık Açısından nelerdir yazar mısınız

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyor ve şimdiden tutacağınız oruçlar kabul olsun diliyorum ve Orucun Faydaları Sağlık Açısından nelerdir bu konuda da sizlerden bilgi rica ediyorum.
  2. 3. Köprünün özellikleri neler yazar mısınız

3. Köprünün özellikleri neler yazar mısınız

Haberler de hep trafik tıkanıklığını görüyoruz hatta adamlar top bile oynuyor beklerken:) Peki bu yapılacak olan 3. Köprünün özellikleri neler biliyor musunuz?
  3. Abdest Alırken Ne Okunur yazar mısınız

Abdest Alırken Ne Okunur yazar mısınız

Selam arkadaşlar acaba aranızda Abdest Alırken Ne Okunur bilen var mı? eğer Abdest Alırken Ne Okunur biliyorsanız lütfen bana da yazın.
  4. Günlük Yapılması Gereken İbadetler nelerdir yazar mısınız

Günlük Yapılması Gereken İbadetler nelerdir yazar mısınız

Bu mübarek ramazan ayında namaz kılıp oruç tutuyoruz ama bunları bilinçli yapmak lazım bu yüzden ben sizlerin arasında bu konuda bilgisi olan var ise Günlük Yapılması Gereken İbadetler hakkında bilgi rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş